Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség! Kislányom 2 éves,...

Segítség! Kislányom 2 éves, nem akar elfogadni semmilyen ennivalót, innivalót is nagyon keveset. Már mindennel próbálkoztam, de nem tudok semmit belediktálni. Mivel próbálkozzak? Van valakinek tanácsa, hogy ilyen esetben mit lehet még csinálni?

Figyelt kérdés
Már 5 napja beteg, nincsenek súlyos tünetei(hányás, hasmenés), már többször voltunk orvosnál, azt mondják nem néz ki rosszul, csak minimálisan van kiszáradva. De egész nap alszik, most már azt a kevés ételt sem hajlandó megenni, amit lehet és eddig legalább csipegetett. Már nagyon gyenge, nem akar lábra állni sem.
2012. jún. 5. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen vidd vissza a dokihoz. Ilyenkor nagyon gyorsan változhat az állapotuk. Ha már lábra sem akar állni az nagyon nem jó jel :( Jobbulást!
2012. jún. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz mindenképp, de egy másikhoz!! Hogy lehet egy ennyi idős gyereket simán hazaküldeni azzal, hogy minimálisan van csak kiszáradva!!!!! Egy gyerek minimálisan sem lehet kiszáradva! Ennek mindenképp van valami oka, amit ki kell deríteni! Gyógyuljatok meg!
2012. jún. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jézus, nem akarlak megijeszteni, de azonnal vidd egy másik orvoshoz, ne ehhez az idiótához!! Az nem normális, hogy nem akar enni semmit! ÉS erőltesd az ivást addig is!!!
2012. jún. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem írtad mikor voltatok dokinál, amikor azt mondta hogy minimálisan van kiszáradva, de azóta már lehet hogy súlyosbodott.

Én sem tanácsolnék mást, csak hogy vidd el még egyszer, vagy vidd egy másik dokihoz, és szerintem más sem merne ilyen esetben semmilyen házi praktikát ajánlani.

2012. jún. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A múlt héten pont ebben a betegségben szenvedett a 2 éves kisfiam. Pénteken már jártányi ereje sem volt, 3-szor látta a gyerekorvos azon a héten, és mindig azt mondta, hogy ne aggódjak, mert nincs "nagyon" kiszáradva. Péntek délután miután a nagyfiam leballagott az óvodában, saját magamtól elvittem a gyerekosztály nappali klinikájára, mert már nagyon bántott, hogy ilyen gyenge. Azonnal bekötötték neki az infúziót, 15 óra alatt 2 infúzió ment le neki és szombat du.án engedtek haza. Azóta le sem lehet lőni, és egész álló nap enne megállás nélkül. Már azon megy a hiszti, hogy nem merek neki többet adni. Ne várj senkire, vidd el infúzióra, mert baj lehet belőle!!!
2012. jún. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Múlt szerdán kezdődött, akkor beszéltem dokival, egyre rosszabodott az állapota, így pénteken bevittem. A hétvégét végig aludta szó szerint, 3 óránként volt fenn 10 percet, akkor ivott, de nem evett. Vasárnap ügyeleten voltunk, az ügyeletes felküldött minket a gyerekosztályra Győrbe, ott is megvizsgálták és ott mondták, hogy nincs szükség infúzióra. Hétfőn visszavittem a gyerekorvosunkhoz. Ő is azt mondta, hogy nem néz ki rosszul, de ez a folyamatos alvás és nem evés teljesen kikészít. Tegnap még evett egy kis kenyeret, meg kekszet, de ma már ezeket sem akarja. Teljesen megmakacsolta magát. Joghurtért és tejszeletért sír, de ezt meg nem adhatok neki. Tegnap még megitta az almalevet és a teát, ettől kicsit erősebb volt.De ebben is makacskodik és csak vizet hajlandó inni, attól meg nagyon gyenge.

Bocsánat, ha kicsit zavaros, de nagyon ideges vagyok ettől a tehetetlenségtől. 3 orvost jártunk meg és mindegyik csak vonogatja a vállát, hogy nem tudnak mit csinálni. Ráadásul a győri osztályhoz irányítanának mindenhonnan,akárhová megyünk, de ott nem segítettek.

2012. jún. 5. 15:33
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Most olvastam amit írtál, mi már jártunk ott, és nem csináltak semmit, akkor már 3 napja ugyanilyen gyenge volt és aznap nem akart lábra állni. De lehet ha felkelt újra bevisszük. Köszönöm a válaszodat!
2012. jún. 5. 15:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Joghurtot és tejszeletet miért nem adhatsz neki? Érzékeny rá?

Mert ha nem, akkor is legalább enne valamit.

Mikor a fiam beteg volt és nem volt étvágya, nem zavart, hogy egész nap ropin meg kekszen élt, csak egyen.

2012. jún. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
kedves utolsó válaszoló! Mivel hányás,hasmenéssel kezdődött tejterméket és rostos dolgokat egyáltalán nem kaphat, mert csak izgatja az amúgy is beteg gyomrát. Ropit, kekszet, rizst, krumplit, répát (tipikus diétás cucc) ehet amennyit akar. Az elsőkből még evett is valamennyit még tegnap, de ma már azt sem hajlandó. Én lennék a legboldogabb ha legalább ezeket enné, de nem lehet rávenni és már az almalét sem issza meg, pedig abban volt egy kis kalória, amitől kicsit erősebb volt.
2012. jún. 5. 18:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én biztos kipakolnám elé a hütő tartalmát. Ha hányás hasmenéssel kezdődött akkor már nem megy a hasa nem? Adj neki amit kíván és ha nem jön ki belőle akkor jó nem? Ha meg mégis hányna újra akkor meg vissza a diétához.
2012. jún. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!