Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves, örökmozgó kislánynak...

4 éves, örökmozgó kislánynak milyen sportot vagy egyéb elfoglaltságot tudtok ajánlani? Egyéb alatt értem például a néptáncot.

Figyelt kérdés

Olyan szülők hozzászólását várom elsősorban, akik ekkora gyermeket nevelnek vagy már ennyi idősen sportolt valamit a gyermekük. Esetleg konkrét egyesületet is ajánlhattok, mi Székesfehérváron lakunk.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. jún. 6. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Én még nem vagyok szülő, de olyan 3 éves koromtól hordtak uszodába edzésre. Imádtam a vizet, ahogy az úszást is. 7-8 éves koromig jártam egyesületbe, utána már csak ilyen "hobbi csapatba". Anno Hosszú Katinkával kezdtem tanulni, egyidősek vagyunk, a nagypapája volt az edzőnk... :) Ezek szerint van benne lehetőség, nekem azért ennyire nem volt a véremben a dolog, de nagyon szerettem! :)

Ha tehetném és érdekelné a gyerekemet, akkor amúgy korcsolyázni íratnám be, ami kicsit beteljesületlen álom számomra, de ha őt is érdekli majd, akkor miért is ne?

Avagy esetleg lovaglás.

2012. jún. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat, lovagolni már járunk, de egyelőre csak hetente egyszer, gondoltam plusz valami még jó lenne. Az úszásra én is gondoltam, de nagyon gyakran van felső légúti megbetegedésünk (ami valószínűleg attól van, hogy még meg kell szoknunk az ovit, a közösséget), így kicsit félek a hideg víztől, hátha akkor még rosszabb lenne a helyzet.
2012. jún. 6. 11:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 4 éves lányomat tornázni hordom. Az oviban azt mondták, jó a mozgása, ez be is igazolódott, mert a tornatanárnő is mondta. Ajánlani nem tudok, mert mi Pesten lakunk.
2012. jún. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is örökmozgó. Lovagolni járunk 2,5 éves kora óta. 4 évesen kezdte az úszást. Ő is nagyon beteges volt, az első uszis hónapban gyakorlatilag végig betegeskedett, összeszedte az ottani bacikat nagyon gyors. Volt aki megszólt, hogy minek viszem, de nem hagytam magam és milyen igazam lett. Túllettünk az első katasztrofális hónapon és lekopogjam már 7 hónapja nem volt beteg!!!!!!!Nagyon megerősödött az immunrendszere. Az elején elkeseredtem a betegség miatt , de az oktató nagyon tartott amellett, hogy ezen túl kell lenni és meglássam sokkal erősebb lesz. És igaza volt.

Plusz ő is néptáncol. Hetente eljárunk futni, naponta biciklizni, de még mindig pörög, ő nem fárad le. :)

2012. jún. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.


Kedves Utolsó, amit az úszásról írtál kicsit lelket öntött belém, talán akkor mégsem reménytelen. :)

2012. jún. 6. 14:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát lehet én is feladtam volna, ha nem bízok az oktatóban. A fiam az oviban 2 hetente beteg volt. Ahogy elkezdtük az úszást, lett középfülgyulladása, kötőhártyagyulladás, hörghurutja...minden. Szörnyű volt.

De utána ami jött. Pl most télen, 4,5 évesen -15 fok volt, vittem az usziba, és itt úgy van, hogy a kupola és az öltöző között nincs fedett rész, ki kell menni pár lépést. Én 2 nadrágba, 3 pulcsiba, vastag kabátba, míg ő egy szál köntösbe. Semmi de semmi baja nem volt!

Sőt eleibe nagyon hidegnek érezte a vizet, csupa lilás volt a bőre, olyan mint én. Most ott tartunk, hogy valamelyik nap 16 fok volt, esett az eső és ők kint úsztak...elképesztő, de tényleg nagyon igaz, hogy az úszás erősíti az immunrendszert. Pedig sajnos itt még a víz se a legkifogásolhatatlanabb, de sajnos ez van. Kis város. És az úszás az egyetlen, ami után jó alszik :DD

Én csak javasolni tudom.

Nekem mint hírhedt fagyos anyukának, ráadásul sok betegség után nehéz volt elhinni, hogy jó lesz.De mindent a gyerekért!!!!

2012. jún. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!