Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem beteges, hogy egy 3 éves...

Nem beteges, hogy egy 3 éves gyerek még mindent a szájába vesz?

Figyelt kérdés
Már vége lehetne ennek az időszaknak, de még mindig talál magának apró tárgyakat amiket bevehet a szájába. Egyszerűen szereti, ha valami a szájába van, szopogatja. Még szerencsére nem volt ebből baleset, de kiakasztó tud lenni. Mit tehetnék? Már nem pakolhatok el mindent mint egy kisbabánál, és ő már játszik ilyenekkel is, mint a dupló, de képes egy nagyobb kockát is bekapni. Hamarosan oviba megy, ott biztos nem fogja senki figyelni mi van a szájába.
2012. jún. 6. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Enyém ugyanez. Mi a fenét csinálhatsz? Elmondod ezerszer, hogy bacilus van rajta és megbetegedhet tőle. Majdcsak használ egyszer. Gondolom, tízévesen már nem fog játékautókat szopogatni.
2012. jún. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam egy évesen egyik napról a másikra elhagyta ezt a mindent bekapok korszakot. Persze, néha még akad egy-két "finom falat", de már nem az, mint régen. 13 hós.


Persze még nem merem előpakolni a nagyobbik gyerekem legoit, amikor ő is ott van..


Valahogy vedd rá, hogy hagyja abba. Én egy ilyen kisfiút ismerek, aki amúgy kicsit fogyatékot, hogy szó szerint mindent bekap. Még a csigát is megnyalja az udvaron. De gondolom nálatok nem ez a helyzet...

2012. jún. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valahogy vedd rá, hogy hagyja abba - köszi, hogyan? :)
2012. jún. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2 és fél éves a fiam,ismét mindent a szájába vesz,mint kisbaba korában.egyébként abba hagyta ő is 1 éves kora körül.állítólag normális,legalábbis ezt olvastam.elmondom neki ezerszer,hogy ne csinálja,mert piszkos.mást nem tudok csinálni.
2012. jún. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Leragadt az orális korszaknál. Nem jó! Kérdezz szakembert!

Pszichológust!

2012. jún. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Amint látom nem lehet mit tenni, de legalább megnyugtat, hogy nem csak az én lányom ilyen.

Mostanában megfenyegetem, ha még egyszer bekapja a játékot, akkor összecsomagoljuk és odaadjuk egy másik gyereknek. Olyankor egyből kiköpi. De ma bekapott egy szúnyogriasztóba való lapocskát, amit az éjjeliszekrényen talált. Ezen már nagyon kiakadtam.

2012. jún. 6. 15:21
 7/7 A kérdező kommentje:
Jó azért a csigát nem nyalja, általában ami műanyag, azokat szokta.
2012. jún. 6. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!