Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik az ideálisabb család :...

Melyik az ideálisabb család : ahol csak egy gyerek van és megkap mindent vagy ahol sok gyerek van, de kevesebb jut nekik?

Figyelt kérdés
2009. aug. 8. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Szerintem az arany középút. Testvér mindenképpen kell, tehát 2 vagy 3 az ideális "létszám" . Így még a szülőknek sem kell sokfelé osztaniuk a dolgokat.

2009. aug. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek szenpontjából jobb,ha többen vannak.Nem jó,ha a gyerek mindent megkap,mert nem csak önző lesz,hanem azért is ,mert nem tanulja meg,hogy máshoz is alkalmazkodjon,hogy a másiknak is vannak igényei.A másik veszél,ha egy gyerek minden kívánságát teljesíti a szülő,akkor ezt természetesnek veszi,és később nem lesz képes megdolgozni a szükséges dolgokért.

Ha csak egy gyerek van a családban,akkor neveli jól a szülő,ha nem ad meg neki " mindent".Ha ráneveli,hogy a célokért megkell dolgozni,hogy amit a saját erőfeszítésével szerez meg valaki,azt jobban megbecsüli,mint a könnyen jött dolgot.Ha nem így tesz,és az élete nem a szülő elképzelése szerint alakul ( lehet betegség,halál stb.)akkor egy egész életében elégedetlen felnőtt lesz a gyerekéből.Láttam már néhány példát ilyesmire.

2009. aug. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ellenkezöjét vallom.

Nekem egy gyerekem van,és nem tervezek többet.

Nekem személyesen két testvérem van,de mindig kirekesztettnek éreztem magam,ugy éreztem,hogy én nem kapom meg amit a màsik két testvérem,és mai felnött fejjel visszagondolva is ugy érzem.

Na persze ha nekem lenne több gyerekem megprobàlnàm öket egyformàn szeretni,de én ugy érzem hogy csak egyre vagyok képes koncentràlni.

Nem azért akartam csak egyet,hogy ö ellegyen kényeztetve,és mindent megkapjon anyagilag,hanem hogy egy nagyon bensöséges kapcsolatot alakithassak ki vele,amit tudom nem lennék képes,ha sok pici gyerek lenne körülöttem.

Természetesen igyekszem hogy minél több idöt eltölthessen màs kisgyerekekkel is,hogy ne naagyon érezze majd a testvér hiànyàt.Nincsenek rokonaim se sajnos,tehàt gyereknek nincs keresztanyja,unokatestvére,se nagymamàt se nagypapàt nem ismerhette meg,,igy nekem is nagyon nehéz a gyereknevelés.

Persze ha valaki tàmogatott volna a hàzimunkamegoldàsàban,vagy csak hogy a gyerekre figyelt volna néhàny oràt,akkor talàn,söt tuti bevallaltam volna még egyet,de max. egy kistestvért.

2009. aug. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi 4-en vagyunk testvérek, a férjem pedig egyedül. Hát szörnyű természete is volt míg nem sikerült formálódnia általam :) Soha senki másra nem gondolt, csak magára, legyen ez akár evés vagy akármi. Ellenben én megszoktam hogy mindenen osztozunk és szívesen tesszük, mert ezt nevelték anyuék belénk. Nekünk 1 lányunk van, ő is még nagyon pici, de ha nem is lesz kistesója, meg kell majd tanulnia hogy nem csak ő van, hanem mi 3-an vagyunk.
2009. aug. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én is több gyerek párti vagyok. tanárként sokszor látom, hogy az egykékre rátlepszenek a szüleik, persze nem mindenkire. nyilván anyagi vonzata is van, de egy második gyerek anyagilag már nem annyira megterhelő.
2009. aug. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem óriási felelősség egyedüli gyereknek lenni.Nekem nincs testvérem, és mikor elkötöztem otthonról, azt hallgattam mi lesz velük ha megöregszenek.

Meg olyan kis szerencsétlen voltam 20 évesen, azt se tudtam merre induljak a világban, burokba zárva éltem szinte addig.Most 33 vagyok, 2 gyerekem van, tervezünk még egy harmadikat is, nem jó testvér nélkül felnőni.

2009. aug. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!