Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lett szobatiszta a...

Hogy lett szobatiszta a gyereked? Magától szólt vagy elkezdeted "szoktatni"?

Figyelt kérdés
Ha magától szólt, azt mennyi idősen tette?
2012. jún. 7. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Én hallottam olyat, hogy a gyerek szólt. Nekem nem tette. Pedig 1 éves kora óta mutogattuk neki a bilit, de semmi haszna. Erőltetve nem volt. 2,5 éves korában azt mondtam, most már mire várjak. Levettem róla a pelust 1 hétig bepisilt, semmi eredmény. Visszaadtam rá. Ez ment 3 éves koráig havonta egyszer megpróbáltam, amikor is 3 nap bepisilés után végre ráült a bilire. Utána 3 nap alatt teljesen szobatiszta lett. Szerintem ha arra vártam volna, hogy ő szóljon, még 6 évesen is pelenkát viselne.
2012. jún. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Sókristály ***** válasza:

Negyedik csemetém most lett szobatiszta, júliusban lesz 3 éves. Egyiküket sem erőltettem. Megmutattam nekik a WC szűkítőt, bilit, tisztábatevéskor időnként szóba került, hova kéne, de ennyi.

Mivel a legkisebbére emlékszem részletesen, azt írom le.

Kb. 2 hete a kádban szólt, hogy jön a kaki. Kikaptam, ráült a bilire, belekakilt. Másnap levette a pelust (bugyipelus), és belepisilt a fűbe, ezt aznap többször is, de azért a pelenkába is jutott. Következő nap esett az eső. Pelus le, 3x rápisilt a szőnyegre. Mondtam neki, hogy nem szabad, a bilibe pisiljen. Másnap már nem engedte feladni a pelenkát, és hol a fűbe, hol a bilibe pisilt. Általában nem is szól, levetkőzik, intézi magának. Csak azt látom, hogy megint meztelen a feneke. Ha elmegyünk itthonról, akkor viszont szól, ha pisilnie kell.

Éjszakára még ráadom, mert csak minden második nap száraz reggelre a pelus.

Lényegében 3-4 nap alatt lett szobatiszta, holott előtte egyáltalán nem érdekelte.

2012. jún. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

2 éves pár napos volt. Addig is tudta, hogy nekünk nem pelusunk van stb. Elég okos volt hozzá :) Csak aztán egy nap kijelentette, hogy ő már nem baba, nem kell pelus.


Baleset is talán egy-két alkalommal volt, mikor a lökött apja ráijesztett. :)


Éjjelre sem kapott pelust, kb 2 hétig felébredt, hogy pisilni kell, azóta végigalussza az éjszakát. 2,5 éves korától wc-re megy, nem kell bili, "az a kicsiknek való" jelmondattal. :)

2012. jún. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
magatol. agytiszta 2 evesen lett, pelusnelkuli 2,5 evesen (kakahoz kellett pelus csak), szobatiszta 3 evesen, a bilit 3ev 2 hósan hagyta el,..vagyis meg mindig a heyen van,de sose hasznalja
2012. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Régóta mutogattam neki a bilit, de nem is érdekelte. Aztán 2.5 évesen, fürdés előtt amikor már nem volt rajta pelenka kakilnia kellett. Gondolkodtam hogy adjak rá pelust, de helyette egyszerűen ráültettem a wc-re. Tiltakozni akart, de nem tudott, mert egyből nyomott is egyet. Megtapsoltuk, nagyon örült ő is. Ezután már csak a wc-be kakilt, a pisi még a pelusba ment. 1-2 hétre rá viszont már oda is pisilt. Aztán megtetszett neki a zenélő bili, a pisi azóta is oda megy a másik meg a wc-be.
2012. jún. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kicsit több volt már, mint két és fél éves, inkább a 3-hoz közelebb már, de ki akartam várni a nyarat ezzel. Balatonon nyaraltunk két hétig, egész nap kint voltunk az üdülő udvarán. Az első naptól kezdve nem adtam rá pelust, csak alsógatyót, és mondtam neki, hogy szóljon, ha úgy érzi, hogy jön a pisi/kaki. Elsőre persze inkább csak utólag szólt, de néhány nap után már egyre hamarabb tudott szólni. Mire hazamentünk, már mindig időben jelezte :)
2012. jún. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Látom akinek nem nagyon megy a szobatisztaság lehúzza azt, akinek nem volt ilyen gondja. S persze ezért minden nap hálát adok. De ettől függetlenül a válaszom hasznosnak minősül, hiszen a kérdésre válaszoltam.


Tehát az irigység mutatkozik meg a százalékomon, ami nagyon jellemző az anyukákra :( Sajnos.

2012. jún. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!