Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a gyereke tejfehérje...

Akinek a gyereke tejfehérje allergiás volt, aztán jók lettek az eredmények hogy vezette be a tejet, tejtermékeket gyerekének? 2 év körüli gyerkőcre gondolok.

Figyelt kérdés
Ikreimnek fél évv diéta után jó lett a vér,és bőrteszt eredmény is.Túl vagyunk a kórházi tejterhelésen is,aminek semmi értelme nem volt,de mindegy.Annyit mondtak a kórházba,hogy ha lassan vezetem be,nem lesz baj.Na de mennyire lassan?A HÁZIORVOSUNK AZT MONDTA,HOGY TEJET MÉG NE ADJAK NEKIK CSAK ÉLŐFLÓRÁS JOGHURTOT.mOST OTT TARTUNK,HOGY egy doboz jogobellát esznek meg ketten egy nap,illetve tegnap adtam nekik egy túrórudit./fél-fél/.Ja meg két napja adtam nekik egy kockasajtot kiflire kenve,akkor joghurtot nem kaptak.Nekünk "csak"kiütés formájába jött az allergia annak idején,úgyhogy most mindig figyelem őket,félek,hogy elrontom a fokozatosságot,és megint kijön rajtuk.

2012. jún. 7. 15:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi a nagy betűkért,későn vettem észre.
2012. jún. 7. 15:31
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi még itt nem tartunk, mivel sajnos nekünk az egy éves teszt után kijöttek a pöttyök. Ami érdekes volt hogy fél liter tejtől több volt a széklete, de ettől függetlenül semmi baja nem lett. Viszont amikor én egy hét múlva elkezdtem vele HA-s tápszert itatni, attól rögtön kipöttyösödött.

Én még maradnék a joghurtnál egy darabig. Egy-két hét. Utána egy másfajta tejterméket vezetnék be, pl sajt vagy túró. Nem vezetnék be két különböző tejterméket, pl túró és sajt egyszerre. Mert lehet az egyikre allergiás lesz, a másikra nem. Ugyanis ahogy feldolgozzák őket az is változtathat a reakción. Én pl a sajtra nem vagyok allergiás, de a tejfölre igen. Nem igazán értem ez hogy lehetséges, orvossal még nem beszéltem róla, de a jelek egyértelműek.

2012. jún. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia az én lányom hathetes korától kezdve diétázott, másfél évesen lett jó a terhelése.

Nekem hetente egyfélét lehetett bevezetni, pl egyik héten joghurt, következő héten sajt, utána túró stb.

Tejet nem ihatott kétéves koráig, csak tejitalt, de pl sült-főtt tejes dolgokat lehetett enni.

2012. jún. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megfogadom a tanácsotokat,csak joghurtot adok egyenlőre.Azért ez annyira felháborító,hogy nem mondják el normálisan,hogy hogy kell ilyenkor bevezetni a tejet,tejtermékeket,de ha isten őrizz megint kijönne rajtuk valami rögtön azt mondanák,hogy,mert rosszul vezettem be...
2012. jún. 8. 15:35
 5/9 anonim ***** válasza:
A másik fele hogy ahány orvos annyi félét mondanak. Sok sikert, remélem tényleg kinövik és nem lesz gond.
2012. jún. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Próbálj laktóz mentes tejet és laktóz mentes joghurtot.


[link]

2012. júl. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A legjobbat szerintem akkor teszed ha nem is adod a tejet gyermekednek. Érdemes elolvasnod a linket:


[link]

2012. júl. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket,de szerintem érvek,és ellenérvek bőven vannak,és lesznek.
2012. júl. 12. 08:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os válaszoló, a kérdező gondja a tejfehérje és nem a tejcukor-érzékenység, a kettő nem ugyanaz!


Kérdező, én nem adnék tejet most még, de lehet, hogy később is csak minimálisat.


Nekem is van egy kisfiam, akinek gondja volt ezzel, most ott tartunk, hogy egyáltalán nem iszik tejet, de adok neki tejet tartalmazó ételeket és azokkal nincs gondja.

Eszi a túrót, sajtot, kefírt, yoghurtot stb, semmi szükség plusz tejet inni. A nagyobbik fiam is csak hetente 2x iszik kb fél deci tejet, de szépen eszi a tejtermékeket, még a kecskesajtot is szeretik, nem kell tejet inni.

Először ez nekem is furcsa volt, mert minket még nem így neveltek, szoktattak, de változik a világ, a tudomány, most már bizonyított, hogy konkrétan a tejivás nem szükséges.

2012. júl. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!