Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan zajlik egy terhelés?...

Hogyan zajlik egy terhelés? /Tejfehérje allergia/

Figyelt kérdés
2 éves lányaim tejfehérje allergiásak,augusztusba jár le az egy év diéta.Azt mondta az orvos,hogy utána csinálnak terhelést,és pár napig be kéne feküdni az osztályra,mivel messze lakunk ettől a kórháztól.Hogyan zajlik egy ilyen terhelést?tejet kell majd inniuk és megfigyelik őket?egyáltalán muszáj befeküdni velük a beteg gyerekek közé?Nem lehet bejárni minden nap?aludni lenne hol,mert anyósom pont ott lakik Miskolcon.
2012. márc. 24. 14:25
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
ja,és hány napig tart egy ilyen terhelés?
2012. márc. 24. 14:27
 2/19 anonim ***** válasza:

Elég fura, mert először vérből szokták megnézni, hogy ne terheljék ha még fenáll az allergia.

Én biztos keresnék valaki más doktornőt, mert gondolj bele, tartasz egy év szigorú diétát, de még mindig allergiás, ezek meg benyomják neki a tejfehérjét.


egyébként itatnak neki részletekben tápszert és figyelik a reakciót. De nem engednék ilyet. először győződjenek meg róla, hogy a vére mit mond, az sem 100%, de ha mégis allergiás ne terhelgessék .

2012. márc. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk Pesten volt, mikor 1 éves volt a fiam. És semmi extra nem volt reggeltől kis adagokban, egyre emelve tejet kellett innia, és figyelték, hogy mi a reakció. Nem értek egyet az előttem szólóval, mert ez nem egy olyan veszélyes terhelés, és hidd el az orvos tudja mit lehet és mit nem. Ha még mindig allergiás, akkor azt észre fogják, fogjátok venni. Semmi más nem történik vele, mint hogy pöttyös lesz, vagy nem. Tejfehérje allergiát pedig szerintem vérből nem is tudnak kimutatni, csak tejcukor allergiát. Fölöslegesen nem szurkálják meg a gyereket. Nem cukor terhelése lesz. Mi a Tűzoltó u-i gyerek klinikán voltunk a gasztron. Nekünk 1 éjszakát kellett bentaludni, csak azért, hogy ha valami reakció előjön, akkor ott legyünk rögtön. Hidd el nem számít az az 1 éjszaka, ki lehet bírni. A gasztron pedig vannak betegek, de nem fertőző betegek között lesztek. Szóval szerintem nem kell olyan sok napra készülni, mert velünk másnap már nem is csinálta semmit. Utána otthon kellett folytatni a terhelést, első héten napi 1 dl tej, és második héten 2 dl, és ha nincs gond, akkor mehet a tej, de nem a legerősebb, hanem mondjuk a 1,5-ös. 1 hét után kellett székletmintát bevinni, azt megnézték, de rendben volt minden. Remélem tudtam segíteni.
2012. márc. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
13:48 vagyok, még az első válaszolónál azt ne értem, hogy minek is itatnának tápszert a gyerekkel, ha TEJTERHELÉSRŐL beszélünk!!!? Feltételezem a diéta alatt tejfehérje mentes tápszert kaptatok, szóval nem értem az elsőt, tényleg nem.... Volt valaha ilyenen???Mert az ok, hogy van tehéntej alapú tápszer, de azzal nem terhelnek, mert van olyan gyerek, aki azt issza és semmi baj, csak utána a tejtől alakul neki ki, nem? Na mindegy ez már nem ide tartozik....
2012. márc. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
kedves Kérdező!Ikerlánykákról van szó?Azért kérdezem,mert nekem is ikreim vannak,de nálunk csak egyiküknél merült fel a tejallergia.Most járt le az 1 év,bár csak nyáron leszünk 2 évesek.nekünk nem kellett befeküdni,annyit mondott a doktornő,kezdjem el a bolti tejet adni neki,aztán ha gond van szóljak.nem szóltam mindeddig,mert ugyanolyan a bőre mint a diéta alatt.(attól sem volt szebb).érdekes egyébként,mert ezt a tejallergia-tesztet mindenhol másként csinálják.Valóban van,ahol vérvétellel,van ahol(nekem pl.)a bőrtesztet ajánlják és van ahol simán beterhelik.Ez nekem is elég fura,úgyhogy én kerestem olyan allergológust most,ahol a bőrtesztel kezdik.Javultak a tünetek nálatok a diéta hatására?
2012. márc. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Igen,iker lányaim vannak,és mindketten tejfehérje allergiásak.Semmi más tünetünk nem volt,csak annyi,hogy mikor elkezdtem nekik adni a tejet,tele lett a lábszáruk pöttyökkel,pattanásokkal.Ez érdekes volt,mert előtte sima tápszet ittak,minden nap ettek tejpépet,és attól nem volt semmi bajuk.Mikor először elmentünk a gaztróra azt mondta az orvos,hogy szerinte nem tejallergia,de levették a vért tőlük,hát az lett.Ez fél éve volt.Most múlthéten voltunk vissza,és vettek tőlük megint vért,akkor mondta az orvos ezt a terhelést,meg bőrtesztről is beszélt,de nem tudtam rendesen odafigyelni,ahogy a gyerek sírt.Majd 2 hét múlva lesz eredmény,akkor rákérdezek mindenre pontosan.
2012. márc. 27. 14:29
 7/19 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló jó nagy marhaságot írt.

A tejfehérje allergia kimutatható vérből (IgE), de a tejcukorérzékenység NEM. Semmi köze a kettőnek egymáshoz amúgy, totál más az "alapelv".


Milyen tünetei voltak a lányoknak? Ha valami komolyabb, valószínű azért kell befeküdni.

2012. márc. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
szia,a 4.válaszoló vagyok,az ikres.Érdeklne,nagyon mi lesz az erdményetek,ha nem gond,kérlek írd meg,mert én is csak sötétben tapogatózok a tej-kérdésben.köszönöm
2012. márc. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Kérlek, két gyerekem van az egyik 2 éve tejfehérje allergiás, a másik egy éve tejcukorérzékeny. Nem áll szándékomban veled vitázni, sajnos nagyon sokat tudok az allergiáról.

A tejfehérjeallergiát vérből, esteleg karcolással állapítják meg, végső esetben terhelnek. A tejcukorérzékenységet fújással állapítják meg. ezt csak azért írom, mert nem érted miről beszélek, hát tudd meg te is :-)

Másik dolog, igenis nagy bajt tud csinálni ha egy diéta közepébe belevágnak egy diétahibát, pláne ha fenáll még az allergia. Ez kb olyan, hogy itthon ezt mondom egye fene, kapsz egy csöpp joghurtot az nem nagy adag...hát ilyet tilos egy allergiásnál.

Harmadik dolog a tápszer. Hatalmas különbség van az allergiásoknak adott gyógytápszer és a rendes tápszer között. Egy allergiás gyerek még a HA-s tápszerre is reagál. Ezért itatják tápszerrel terheléskor.

Szóval bocsi, de neked gőzöd nincs az allergiáról és a menetéről inkább előbb kérdezz, mintsem hogy lenézed a másikat.


Nálunk egy évesen volt terhelés. 1 éves korig allergia gyanúval diétát tartottunk (akkor még nem volt bizonyos, csak egy feltevés volt, hogy lehet allergiás). Megkarcolták , minden oké volt nem reagált. 2 hét múlva terhelték. Akkor is minden oké volt. Mi nem feküdtünk be, pár óra alatt megvolt. 2 hónap otthoni terhelés után jöttek a tünetek. Újra karcolás és hatalmas vörös folt. Következő évben már nem is terhelték, mert vér is kimutatta.

2012. márc. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem,akkor előbb karcolnak,és utána terhelnek?Ez a terhelés szerintem nálunk elég érdekes dolog lesz,mert nekünk mikor tejet adtam nekik semmi azonnali tünet nem volt.Kb 3 hétig itták a tejet,mire kipöttyösödtek.
2012. márc. 27. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!