Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek hogyan tovább,2...

Szerintetek hogyan tovább,2 éves lányom pelus elhagyásával kapcsolatban, adnátok nekem tanácsokat?

Figyelt kérdés

Mivel nagyon jó idő volt ma kint, gondoltam megpróbálom, hogy a két éves lányomról leveszem a pelust, és ráadtam egy kis bugyit. Nagyon tetszett neki a dolog, folyamatosan szóltam, neki, ha pisilni kell, akkor szóljon, megyünk a vécére, mondta mindig, hogy jó, de persze nem szólt:-)

Dél körül mondtam, hogy most vissza kell vennünk a pelust, mert megyünk a tesóért az oviba, hát sírt nagyon, mert nem akarta a pelust visszavenni. Mit gondoltok, így, hogy nem szól, nem jelez, hogy menni kell pisilnie, hagyjam most annyiba a dolgot,vagy folytassuk?

Előre is köszönöm annak aki válaszol!


2012. jún. 8. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan hagyhatod, pláne, ha tetszik neki. Az elején sok gyereknél (legalább is az enyémnél :)) Úgy van, hogy nem szól mindig, ha jön a pisi, hanem kérdezgetni kell, hogy menjünk wc-re. Sőt most 5 évesen is néha az utolsó pillanatban rohan :)

A lányod erősen úgy fest, hogy megérett a szobatisztaságra, ilyenkor érdemes sokszor megkérdezni, hogy kell-e pisilni. Sétakor 2 csereruhával készülni, vagy van olyan bugyi ami a becsorgó pisit felfogja, így ha akkor szól, hogy kell amikor már elindult ki a pisi akkor sem ázik át a ruha.

2012. jún. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem a nagylányom most lett szobatiszta, én 3-4 napig simán hagytam, de láttam, hogy már néha szól (még ha vaklárma is volt olykor, de szólt). Mindenhova viszek 2-3 váltás ruhát azért a biztonság kedvéért, de pelust nem kap alváshoz sem. Nagyon ügyesen szól, most kezd szégyellős lenni, idegenek közelében (pl. játszótér, utca), csak elbújva tud pisilni :).

Egyébként már nincs baleset, csak ha nagyon elmélyül a játékban, de azonkívül szól, boltba is, orvoshoz is úgy megyünk, hogy nem pisil be.

2012. jún. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm szépen a gyors válaszokat!

Akkor délután is ha felébred, leveszem róla a pelust,remélem hamar megszokja majd:-)

2012. jún. 8. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!