Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyermekemnek nagyon...

2,5 éves gyermekemnek nagyon sokat fáj a hasa főleg tejivás után, ezért arra gyanakodnak hogy tejcukor érzékeny. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Pár hónapja próbáltunk átállni a sima tejre idáig milupa milumil gyerekitalt ivott. Azota nagyon sokat fáj a hasa. Most visszaálltunk a gyerekitalra, de szokott inni joghurtot, tejszeletet túró rudit enni, most szerintetek mennyire hanyagoljuk a tejes dolgokat? Elmúlik ez nála? Kiütései, ekcémája szerencsére nincsen. kérek sok sok választ. köszi
2012. jún. 12. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 3 éves kor alatt nem szabad a gyerekeknek rendes tejet adni, mert megterheli az emésztésüket. Ha csak fájt a hasa, erről lehet szó, ha durva hasmenése, haspuffadása is volt, akkor lehet tejcukorproblémákra gondolni. De érdemes lenne megnézni, hogy a Milumilban van-e tejcukor. Szerintem pihentesd még ezt a tej témát.
2012. jún. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Éppen az a baj,hogy csak most kap tejet a többi művacak után. Az immunrendszere már nem képes alkalmazkodni hozzá. Sokkal előbb kellett volna neki valódi tejet kapni.
2012. jún. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első véleményéhez: hogy lehet,hogy a mi szervezetünket,meg a szüleinkét nem terhelte meg a tejivás? Pedig mi már akár a születésünk után azonnal is kaptunk tejet. Nem kell mindent elhinni,amit mostanában állítanak. Ennyit nem változott a gyerekek emésztőrendszere.
2012. jún. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én anyukám védőnő, és én 2,5 éves koromban még anyatejet szopiztam, óvodás koromig nem kaptam tehéntejet, remekül megvoltam nélküle. Ennyi erővel kár azon csodálkozni, ha egy kismacskának tehén tejet adnak és úgy lef!sosodik, hogy elpusztul. A tehéntejet bocik táplálására találta ki a természet, mint minden új élelmiszer bevezetése, ez is körültekintést igényel. Szerintem igenis figyelembe kell venni azt, hogy egy gyerek emésztőrendszere mennyire fejlett, és annak megfelelően táplálni. Én is ismerek olyat, aki a fél éves gyerekének töltött káposztát és hasonlókat adott hozzátáplálás címen. Meg is lett az eredménye, szegénynek olyan emésztésbeli problémája van, hogy élete végéig komoly diétát kell tartania. Glutén és laktózérzékeny lett. Egyébként utánanéztem, a Miluban is van tejcukor, így a laktózintolerancia kizárható. Egyszerűen nem tudta rendesen megemészteni a tejet a gyerek, ezért fájt neki a hasa.
2012. jún. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok,rögtön megfájdul a hasam és jön a hasmars.Ruditól,túrótól,egyéb tejterméktől (néha a joghurttól is) nem lesz semmi,csak a sima tejtől (kakaótól).Lányom két évesen kezdett tejet inni,addig szopizott. Aztán egyszer csak nála is előjött (tegnap be is kakált,mert sima tejet ivott,pedig lassan 3 éves).Vettem laktózmentes tejet (én a spar-ból) és csodák csodájára bírja.És én is végre ihatok tejet.Próbáljátok ki,nem vesztesz semmit.
2012. jún. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az unokahugom amig lehetett szopott. majd kiderult h tejerzekeny,igy mindent,amit tejjel kellett csinalni,vizzel kellett helyettesiteni,mivel laktozmentes tejre nem volt penzunk. aztan kinotte a kiscsaj. mostmar o is issza a tejet
2012. jún. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!