Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis gyermekemnek mi lenne...

Ovis gyermekemnek mi lenne jobb, ha nem menne oviba nyáron, vagy - hiába vagyok itthon a kicsivel - vigyem oviba csak hogy ne szokjon el tőle?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok a kicsivel, a nagyobbik oviba jár. Azon gondolkodom, hogy a nagynak mi lenne jobb, ha egész nyáron itthon lehetne, aztán max. szeptemberben vissza szoktatom? Vagy menjen egész nyáron, kivéve persze az alatt a négy hét alatt amikor egyáltalán nincs ovi? Szerintem ez a négy hét is elég ahhoz, hogy egy kis gyerek elszokjon az ovitól, akkor már mindegy hogy viszem nyáron vagy nem? Egyáltalán lehet olyat, hogy nem viszem egész nyáron, igazolás ügyben ez hogy van? Kérlek tapasztaltak, írjatok! Köszönöm!

2012. ápr. 2. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ügyelet van, azaz összevont csoportok, és nincs foglalkozás sem, csak "megőrzés" abban az időben.

Nekem nem fognak menni nyáron. (Kettő ovis, és most fog születni a harmadik).

De tavaly nyáron, amikor a nagy járt még csak oviba, akkor is kivettem szünidőre, hiszen itthon voltam. Nekünk így volt jó. Semmi gond nem volt a "visszaszokással", sőt, nyár végén már várta az ovit.

2012. ápr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én csak addig hordom a lányomat nyáron oviba, amíg a rendes csoportjába jár, a saját óvónénikkel, a saját dadusokkal. Abban a pillanatban, hogy összevonják őket vagy helyettesítés van, hagyom itthon (én is itthon a picivel). Nem akarom, hogy másik óvónénikkel legyen, akiket nem is ismer. December óta jár, ha kimarad nyáron 2 hónap, nem gondolom, hogy szeptemberben újra be kellene szoktatni, hisz emlékszik rá, tudja mi az, és szereti.

A te gyereked nem szereti vagy valami gondja van? Ha nincs ilyesmi, akkor nem lesz gáz a szept-i újrakezdéssel.

2012. ápr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Felőlem itthon lehetne egész nyáron, de mivel reggel rendszeres a "nem akarok oviba menni", ezért félek, hogy nagyon rossz lesz a helyzet szeptemberben.

Köszönöm a válaszokat!

2012. ápr. 2. 13:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem szereti, akkor sajnos egy hét betegség is elég lehet ahhoz, hogy "elszokjon" tőle.

Szóval Neked kell látni, mi tűnik praktikusabbnak...

2012. ápr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De ha most nem szeret járni, akkor a helyettesítésekkel, összevont csoportokkal, új gyerekekkel csak még jobban elrontod a helyzetet. Szerintem maradjon otthon, szept-ben új beszokás a régi emberekkel.
2012. ápr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

És ebből nem szokott probléma lenni, ugye? Úgy értem, hogy ezt megbeszélem az óvónővel és nem kell igazolás vagy miegymás? Mert nálunk a szülőin azt mondták és azóta ki is rakták a szabályzatot a fali újságra miszerint a gyerek egy tanévben 20 napot hiányozhat, ami egybefüggően nem lehet több öt napnál....ez a nyárra nem vonatkozik?

Azért kérdezem, mert a gyermekem első éves az oviban és nem akarok nagy hülyeségeket kérdezni bent :-)

2012. ápr. 2. 15:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá, mert mindenhol más a szokás. Nálunk például annyit hiányzik a 3 éves (kiscsoportos), amennyit akar, csak szóljon aznap az anyja. A nagyobbaknak kell az igazolás.

Szerintem nyáron örülnek, ha minél kevesebb a gyerek.

2012. ápr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!