Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Körülmetélés? Akinek megcsinál...

Körülmetélés? Akinek megcsinálták a kisfiánál, írna nekem?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves, és ez a műtét vár rá :( de mivel még éjszakára pelusos, illetve csak pelusba tud kakilni, meg kell várni hogy teljesen szobatiszta legyen.

Akinek a kisfia már átesett ezen, megírná, hogy milyen volt? Milyen a műtét? gondolom altatják ugye? mennyi ideig kellett kórházban lenni? és utána mennyi ideig fájt neki? és mit csináltatok vele? Meg bármi egyebet megírhattok róla. Félek. :( Köszönöm a válaszokat előre is!



2012. jún. 13. 22:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Hát nálunk nagyon pici volt. Nekünk a vallásunk miatt metélték körbe,de 2 hetes korában. Nálunk a rabbi csinálta és nem kellet vele kórházban lenni....de egy 3 évesnél más. Ismerősünk fiának csinálták 3 évesen. Őt altatták és 2 napot voltak kórházban. Után egy olyan 4-5 napig fájdogált neki,de kaptak rá kenőcsöt meg gyógyszert is. Ne félj :) nincs mitől.
2012. jún. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm, hogy írtál!

mondjuk azt nem értem, hogy nekünk azt mondták várjuk meg a pelenkás kor végét, nehogy fertőzést kapjon, de nálatok meg megcsinálták 2 hetesen

nem mondtak a fertőzésveszélyről semmit?

2012. jún. 14. 01:16
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
az én fiam 2,5 évesen esett átt rajta,persze nálunk egészségügyi okok miatt.éjjelre van csak pelus.nem kellet korházba maradni csak aznap,este hazaengedtek.hát nagyon nagyon fájt neki,mégcsak 1 hét telt el,meg mindig sebes,varrat benne még,alig akar pisilni,mazt mondja hogy csip,hát nálunk nagyon nagy szenvedés.nehezen gyógyul nagyon
2012. jún. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Fiam még nem volt 2 éves mikor megcsinálták neki.Még pelenkás volt,ez nem volt kikötés.Rá az altatás volt rossz hatással.Én is nagyon féltem,hogy mi lesz a műtét után,de meglepő módon jól viselte.A gyerekorvosunk felírta a Baneocin nevű krémet,amely gyulladáscsökkentő,így szinte észrevétlenül meggyógyult neki.Csak a kenegetés volt macerás.Már nem is emlékszik az egészre.Szerintem,ha szükséges ezt megcsinálni,akkor jobb kisebb korban.
2012. jún. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
Huh, muszáj neki? Én nagyon nem szeretném engedni. Tuti nincs más megoldás?
2012. jún. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek is!

na akkor van min izgulnom :(((

igen, sajnos muszáj, ezt úgymond még a vak is látja, én szinte biztos voltam ebben, mert neki teljesen le van tapadva, nem lehet felhúzni, és pisilés előtt ballonszerűen felfújódik a fütyije :(

a doki is egyből mondta

nem maradhat így, mert neki így tisztítani sem lehet rendesen, és ebből komoly baj lehet (még szerencse hogy eddig nem lett)

azért csak most vittük szakemberhez mert a gyerekorvos biztatott mindig hogy várjunk még, de hát nem lett jobb, meg hát még most is várnunk kell, amíg teljesen szobatiszta nem lesz, pisilni sugárban tud, nem fáj neki

2012. jún. 15. 22:12
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
5 évesen eü okokból. Altatták. A műtét után több, mint 8!!! hónap kellett, hogy elnyerje végleges alakját, méretét. A műtét után felismerketetlen volt neki. Nagyon ügyesen tűrte, és csinált végig mindent.
2012. jún. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

jaj kedves 7-es, ez borzasztóan hangzik :(


úgy látom lehet jobb ezen minél kisebb korban átesni


nálatok is ugyanaz az eü probléma mint nálunk?

2012. jún. 15. 23:12
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Menj másik dokihoz, a fiamnak sem lehetett egyáltalán felhúzni, mi ezért egy évesen felhuzattuk, szuperul működik.

Jó döntés volt nálunk nem várni.

Menj másik dokihoz, lehet, hogy elég, ha felhúzzák.

2012. jún. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

Ha már ezt így elcseszted, és nem vitted el másik dokihoz, és hittél a gyerekdokidnak, akkor most próbáld jóvá tenni, keress megoldást, hogy megússzátok körülmetélés nélkül. Ha felnőtt lesz, lehet nem fog neki örülni.


Ez neked egy örök tanulság, hogy ne várj a csodára, hanem cselekedj idejében.

2012. jún. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!