Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mire szamitsak ha a kovetkezok...

Mire szamitsak ha a kovetkezokeppen cselekszem?

Figyelt kérdés

kislanyom jul 31-en tolti be a 2 evet. meg intenziven cicizik, de ez az en szervezetemnek mar terhes, a fogaim darabokban tornek ki, nagyon sovany vagyok, es tudom hogy mar nem lenne szuksege a szipikra mert vigan elvan anelkul is ha nem vagyok otthon. szepen elalszik cici nelkul is es rendes etelt is eszik, de ha en ott vagyok, sokszor keri a cicit (kell tej, ahogy o mondja) es nem utolso sorban lassan szeretnenk mar kistesot, de jo lenne ha kicsit rendbejonnek azelott.

szoval arra gondoltam, mivel nelkulem is jol elvan, elviszem 1 hetre a szuleimhez (200 km tolunk) es leszokik a cicirol..

van koztetek valaki aki igy csinalt? mire szamithatok?



2012. jún. 14. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én nagyon jó ötletnek tartom. Sajnos személyes tapasztalatról nem tudok beszámolni, mert nálunk én voltam az, aki kettőnk közül erőltette a cicit, és 10 hónapos korában már nem tudtam erőltetni. Viszont az indokaid teljesen észszerűek és magamtól is azt javasoltam volna, hogy vidd fél napra családi napközibe vagy ilyesmi.
2012. jún. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

Hát így ne szoktasd le róla, hogy elviszed egy hétre a szüleidhez, aztán otthagyod...:S

Az a tény hogy le akarsz állnia szoptatásról még nem lenne baj ,habár a fogaidra szedhetsz kismama vitamint, és a táplálkozást is fel lehet erősíteni, h ne legyél vékony.

Igazából egy 2 éves inkább már csak az élvezetért lóg a cicin....a tápanyagok nagy részét ugye megeszi máshogy. Én kikérném védőnő, gyerekdoki tanácsát mindenképp!

2012. jún. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

nem kotekedesbol vagy bantasbol irom a kovetkezoket:


olyan jo nektek, olyan konnyen beszeltek, vidd gyerekorvoshoz, vedonohoz, hiszen ez termeszetes, igy kellene legyen, nem az ami nalunk van, sajnos...itt ahol en elek, (erdelyben, egy hegyi faluban) nem divat az ilyensmi, gyerekorvost nem is ismerek, a csaldorvosunk egy ven f*, max leordibalna hogy minek szoptattam ennyit,magamra vessek, vedononek hire sincs, itt magukra vannak utalva az anyukak, minden hagyomany szerint mukodik. en ufonak szamitok hogy meg mindig adok neki cicit, mikor ott a draga jo tehentej, es biztos nem jo mar a tejem stb....szoval szakember segitsegere nem szamithatok. az ahogyan a gyerekemet neveltem, etettem, annak koszonheto h van internet hozzaferhetosegem es utana tudtam olvasni egynek-masnak. itt meg az van h szombaton furdunk es kesz, itt faval tuzelunk, maceras minden nap melegvizet eloteremteni, furcsan is neznek ram hogy minden este megfurdetem, fogat mos a lanyom vagy hogy annakidejen 2 honaposan meg nem evett toltottkaposztat...

2012. jún. 14. 14:38
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el nyugodtan, bár szerintem kezdjétek rövidebb idővel, hogy meglásd hogy bírja.


És próbálj amúgy is a sarkadra állni, mert ha nem tudnád elvinni sehová, akkor is le kellene szoktatnod valahogy. Én úgy szoktattam le a ciciről, hogy mondtam, már nincs cici, de bújjunk össze, és aludjunk úgy el, bejött:)

2012. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Értem, sajnálom.


Akkor próbáld meg azt, amit a 88%-os írt, de 1 hétre ne hagyd ott semmiképp a 2 évesedet! Kezdjétek pl. 2 nappal.

2012. jún. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek. Az én fiam 20 hósan szokott le, már nekem is terhes volt kissé. Én azt mondtam neki (ami igaz is volt), hogy anya beteg, a doktornéni adott neki gyógyszert, amit be kell szednem, és gyógyszeres tejcsit nem lehet gyerekeknek inni. Megértette, nehezen, de elfogadta, persze az első pár napban rengeteget kérlelt. Én ilyenkor mindig elmondtam ugyanazt az indokot, hogy miért nem lehet. 3 nap után már ő mondogatta, hogy gyógyszeres tejcsit nem lehet inni. Persze nem felejtette el, hetekig emlegette, de egy idő után már nem sírt, nyafogott érte.

Hidd el, ennyi idős gyerek már megérti, ha nem lehet, biztosan nehéz lesz pár napig, de bele fog törődni. Egyébként ha minden kötél szakad, én is elvinném a nagyszülőkhöz, főleg, ha szeret náluk lenni! Nálunk is ez lett volna a vészmegoldás!

2012. jún. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Sógornőméknél az óvoda hozta a megoldást. Szerintem hasonlóan éltek ahogy ti, nem jártak sehova, csak otthon voltak, és a gyereknek ingerszegény volt ez a környezet, nem történt semmi új az életében, szerintem unalomból is csak cicizett. Ahogy óvodába került, egyből volt sok új élmény, pár hét alatt elfelejtette a cicit.

Szerintem jól teszed, ha elviszed egy hétre, vagy ha van a közeletekben bölcsőde, akkor oda add be. Jót fog tenni neki is bármelyiket választod, mert új élményekkel fog hazatérni. 1 hét alatt talán a tejed is elapad, és ha visszajön és kéri, akkor megmondod, hogy elfogyott.

2012. jún. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

mindenki valszat koszonom!

olyan mar volt hogy egy napot (delutan, ejjel es delelott) anyossal volt, mert nekunk el kellett utaznunk, azert tudom hogy elvan nelkulem is, ez nem egyszer tortent meg. sot, az utobbi idoben gyakrabban.

2012. jún. 14. 17:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy is el tudnád választani,hogy nem viszitek el egy hétre magatoktól.Szerintem te sem lennél teljesen nyugodt,ha nem lenne veled.200 km az elég sok,nem szaladhatnál hirtelen érte,ha lenne valami gond.Neki sem lenne jó szerintem nélküled egy hétig.Gondolj csak bele,se cici,se anya.Mégiscsak jobb lenne,ha már nem is kap cicit,de hozzádbújhat.
2012. jún. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Így van, az elég törés lesz neki, hogy nincs cici, nem szükséges mellé azzal terhelni ,hogy anya sincs. Akármilyen jó a kapcsolatotok a nagyival, ő akkor is csak a nagyi. Két megszokott dologtól nem szabad megfosztani. Hidd el, hogy kellő határozottsággal el fogod tudni választani, akkor is ha melletted marad. A lényeg, hogyha bele kezdtek, akkor ne torpanj meg, valóban minidg mond ugyanazt a mesét. Ha még nem érzed kész magad erre, akkor várj egy két hónapot és akkor vágjatok bele.
2012. jún. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!