Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha már egyszerűen...

Mit tegyek, ha már egyszerűen "nem jövök ki" a 20 hónapos lányommal?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve, és tehetetlennek érzem magam. Már szinte biztos vagyok benne, hogy eleve nagyon rosszul közelítek felé :( Nem szeretném, ha az én bénaságom miatt ártanék neki...

Kb 1 éve, hogy vagy meghatóan aranyos és kedves okos, vagy egyszerűen semmibe vesz, és a határokat feszegeti, amíg el nem jutunk oda, hogy kiabálok vele és csapkodok. Tudom, hogy ez nagyon rossz, és nem használok vele. Egy rakás sz.rnak érzem magam, aki meg se érdemli, hogy gyereke legyen :(

Mi vagy ki segíthetne rajtunk ?


2012. jún. 14. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
neked egy nap pihenés apa vezsi át a gyerek nevelést addig s pihenés után másképp tudsz viszonyulni a gyerekhez más lesz a kapcsolatotok. játszótérre vidd naponta jo a kimozdulás s nem lesz ideje határokat feszegetni
2012. jún. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vkinek próbáld "lepasszolni" pár órára, akár a játszira is leviheti egyedül. TE vagy vele egész nap, malomkerék , ugyanaz a napi ritmus stb. és ez a feszültség a "kapcsolatotokon" is meglátszik!

Nehogy azt hidd egyedül vagy és rajtad kívül mki türelmes "szuperanya". Neked, nekünk is jár kikapcsolódás!! :)

2012. jún. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Először is ne keseregj. 20 hónapja otthon vagy, nem csoda, ha elszakad néha a cérna. Nincs olyan anya, aki nem járt így, vagy ha igen, az tuti hazudik. Mindenképpen menj el egy kicsit egyedül otthonról, hidd el csodákat fog művelni veled, és megérdemled a kikapcsolódást. Ez is a gyerek érdeke, mert így mosolygósabb lesz az anyukája. Elkeseríteni sem akarlak, de a határok feszegetése életkori sajátosság, az én fiam 23 hós, és mi is belekóstoltunk. Néha, ha elgurul a gyógyszerem, én megpróbálom magam az ő helyébe képzelni, néha bejön, néha nem. :-)
2012. jún. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tényleg a pihenés erre a legjobb, magamról tudom. Én is voltam ilyen időszakban. Nekem szerencsére volt olyan lehetőségem, hgoy bementem a munkahelyemre dolgozni egy fél napra, a gyereket otthon hagytam apával, mire a déli alvásból felébredt már otthon voltam. Ha szükség volt rá akár 2 napot is mentem egymás után. Nagyon le tud nyugtatni egy kis kikapcsolódás. Nekem a munka az volt!

Menj el valahová egyedül, vagy barátnővel ha kell akár a szomszéd városba, hogy ne legyél a közelben még csak véletlenül se. Vásárolni vagy simán csak csavarogni egyet, addig apa vagy valaki vigyáz a gyerekre. Feltöltődsz hetekre! Aztán jöhet a következő kiruccanás! Ennyi nekünk is jár néha!!!!

2012. jún. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!