Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az oviban hogyan lehet jelet...

Az oviban hogyan lehet jelet választani?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdjük az ovit.

Megvannak, hogy mi közül lehet választani vagy bármi lehet a jele? Lehet egyáltalán választani, vagy kiosztják? És ha lehet választani, azt mikor? az első szülőin?

Kisfiam óramániás, és azt szeretné, ha neki óra lenne a jele az oviban :)



2012. jún. 15. 00:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk most volt az első szülői, és ott elmondták, miből lehet választani, aztán ipiapacs. Általában a bölcsiből jövőknek engedik, hogy az legyen, ami bölcsiben volt neki. Nekünk ezekből lehetett választani (amire emlékszem): hajó, nap, csiga, szőlő, katicabogár, körte, alma, ernyő, stb.
2012. jún. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk vegyes csoportok vannak, azokból lehet választani, akik elmennek iskolába + van még pár jel pluszban.

Én gyerekem kezdett utoljára a csoportban, de még így is választhattunk vagy 6 féle jelből.

A mi ovinkban pont nincs óra jel.

Azért nem lehet bármit választani, mert vannak ovis törölközők, ágyneműk, belehímezve a már előre kitalált jelekkel, szóval nem állíthattam volna be, hogy én egy teljesen új jelet akarok.

Egy kis barátunk jele az óra, például ott sem lehetne a kisfiad óra, mert már foglalt :(

Hidd el, bármi lesz a jele a fiadnak, meg fogja szeretni és magáénak fogja érezni!!!!

2012. jún. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk első szülőin felsorolták, hogy melyik gyerkőcnek mi lesz a jele. (óvónők döntése alapján) Mindenkinek megfelelt a jel, kivéve nekem. Nem szerettem volna, ha a kislányomnak óra lett volna a jele, mivel annyira nem illik a természetéhez. Szóltam is az óvónőnek, hogy nem-e lehetne valami állatjelet választanom, mert a kislányom állatmániás. Minden zokszó nélkül kerestek neki másik jelet. Maci, és cica közül választhattam.

Szerintem nyugodtan szólj a szülőin, biztos találtok megoldást.

2012. jún. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Amikor voltunk az ovicsalogató napon a gyerkőc neve mellé kellett írni a bölcsis jelét,így a 10 bölcsisnek már alapból volt jele(lehet azért változtatni) most a szülőin.

Aki nem volt bölcsis abból választhat,amilyen jelek voltak az elballagó nagyoknál.

De szerintem elég rugalmasak ahhoz,hogy az legyen a gyerkőc,ami szeretne,ha esetleg nem volt ilyen jelük előzőleg.

2012. jún. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is az 1. szülőin osztotta ki az óvónéni a jeleket. Kisautó lett a fiamé és nagyon örültem neki, mert nagyon illik hozzá.
2012. jún. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha kéred és még nem másé akkor megkaphatja az órát.
2012. jún. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, hogy a felszabaduló jeleket (akik elmennek suliba) felolvasták az első tájékoztató szülőin.


Utána a bölcsisek akiknek a jele oviban felszabadult ha kérték megkapták. (nekünk alma volt és az oviban is az lesz, a barátnőjének tulipán és az lett, szerencsére mind a két jel felszabadult)Ez azért is jó, mert ugye ágyneműbe, törölközőbe már eleve bele van varrva, megszokta a kicsi is.

Ezt követően a "maradékból" választhatott a többi szülő.


Szerintem beszélj az óvónénivel akinek a csoportjába kerültök és mond meg neki, hogy órát szeretnétek.

2012. jún. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek!
2012. jún. 15. 18:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk volt, aki már a nyílt napra úgy ment oda, hogy ha esetleg felveszik a gyereket, akkor ez-meg ez legyen a jele...

Amúgy a nyílt napon azt mondta a dadus néni, hogy amikor kiderül, hogy felvették a gyereket, be lehet menni még a nyáron jelet választani. Mi a felvételi értesítő másnapján bementünk, és már csak 5-6 jel volt szabadon...

Szerencsére sikerült jót kifogni :)

Volt szülő, aki viszont csak az első szülőin szembesült a jel-választás dologgal, és fel volt háborodva, amiért nem maradt csak 2-3 amiből választhat.


Óra nálunk pl. egyáltalán nincs.

2012. jún. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az első szülőin lehetett jelet választani, valahogy így: Az asztalon lévő jelekből kérem mindenki válasszon egyet! mondta az óvó néni. Volt egy apuka, aki vélhetően nem tudta, hogy miért is kell jelet választani, és a medvét választotta. Három évig rajta röhögött mindenki, mert a szülői értekezlet hátralévő részében végig cserélgetni akart, amikor megtudta, hogy mindenbe bele kell hímezni. Sopánkodott, hogy jajj, mit kapok én ezért az asszonytól!!!
2012. jún. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!