Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezek szerint nem érett még a...

Ezek szerint nem érett még a szobatisztaságra? Vagy ne adjam fel ilyen könnyen?

Figyelt kérdés

19 hónapos a lányom, 16 hónapos volt,amikor egy hétig fürdés előtt mindig pisilt,kakilt a bilibe, de utána közölte: "Nem".


Nem is erőltettük. Kertes házban élnük, gondoltam itt a jó idő, próba szerencse. Ha kérdezem,hová kell pisilni/kakilni, mondja, hogy wc/bili, mikor mit.

Levettem róla a pelust, sűrűn kérdezgettem kell e pisilni, illetve ráültettem a bilire, de semmi. Egyszer csak közli,hogy be-be. És bepisilt, tegnap délután 3szor játszottuk el, ma egyszer, mert utána ment feküdni. De mondtam neki nem baj, legközelebb szólni kell, és már mondta is,hogy bili bili. Tehát elvielg tudja,csak gyakorlatilag nem???


Folytassam?? Vagy mit tanácsoltok???



2012. jún. 17. 13:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Persze, folytasd. Két nap van eddig a kislány mögött. Ha egy hét múlva sem megy, akkor pihentesd a dolgot két hétig. Utána újra kezdd elölről.
2012. jún. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én még várnék, de ez egyéni, hogy ki hogy gondolja. Adnék időt neki!
2012. jún. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

én folytatnám...kisfiam 20 hónapos, általában reggel kakil a bilibe mert ráültetjük, de nap közben nem szereti...és nem is szól ha bekakilt,pisilt, pedig tudja hova kell.Ha kérdezem ő is mondja, hogy bili/WC

szóval ha itt tartanék jobban ráállnék:)

2012. jún. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A fiam dettó ugyanez. Tudja mi a kaki, tudja mi a pisi, szól is ha benne van a pelusban. Ő is több estén keresztül fürdés előtt belepisilt a bilibe. Tudja mire való. Én is próbáltam, hogy többször kérdeztem nem kell-e pisilni, vagy kakilni, mindig mondta, hogy nem, ha mondta, hogy kell, ráültettem a bilire, aztán mégsem lett belőle semmi.

Tehát igen, elméletileg tudják, csak valahogy a gyakorlati rész nem megy.

Úgyhogy én még várok.

2012. jún. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

szerintem te is érzed, hogy ez még nem a szobatisztaságra nevelés ideje, de hát miért ne lehetne próbálkozni? legrosszabb ami történhet, hogy nem lesz az ;)

délelőtt és délután is vedd le róla a pelust, ha bepisil akkor bepisil, de fél-1 óránként kérdezd meg, nem akarna-e bilibe pisilni :)

pár hét múlva látni fogod, hogy mennyire kapható rá, addig is spóroltok napi 2 pelust ;)

2012. jún. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

az én tippem,ami nálunk be vállt.

lányom is elméletbe tudta pisilni kakilni a bilibe kell,jött a jó idő,nem adtam a seggére semmit,és szem elé tettem a bilit.és bele pisilt.a kaki eltartott pár napig így a bugyiba kakilt,de volt hogy be is pisilt.

ez szinte elkerülhetetlen.sőt ha volt éppen valami ami lekötötte akkor is elfeledkezett róla.

3-4 napi nappali szobatisztaság után jött az éjszakai is.

úgyhogy szerintem is próbálkozz,de ha 1 hét után semmi,akkor kicsit tényleg hagyd,és próbáld meg 1-2 hét múlva újra.én is 2x próbáltam,mire 3x-ra sikerült!

2012. jún. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
2 éves korig kár ezzel foglalkozni.
2012. jún. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom ti hogy vagytok ezzel, de engem már fáraszt a sok 2 éves kor alatt fölösleges foglalkozni vele szöveg.

Minden gyereknek más a bioritmusa, van aki már másfél évesen kész rá, van aki még 3 évesen sem. Mondjuk szerintem köze van ahhoz is hogy hogyan áll az anyuka a kérdéshez.

Nyugodtan lehet próbálkozni, mindenki észre fogja venni, hogy megy-e vagy sem. Ha bele pisil, vagy bele kakil a bilibe szándékosan akkor már a gyakorlati részét is tudja a gyerek. A legtöbb gyerek napközben azért nem hajlandó ráülni a bilire, mert ennél sokkal fontosabb dolga is van. Nem érnek ők rá ott csücsülni és próbálkozni, hogy jön-e vagy sem. Nem is a lustaság, mind inkább a hatalmas kíváncsiság a világ felé az, ami megakadályozza őket abban, hogy leüljenek a bilire egy percre és elvégezzék a dolgukat. Szerintem ezt kell megtanítanunk nekik, hogy hogyan kell lenyugodni egy kicsit, vagy el kell volna a figyelmét, például olvastok amíg a bilin ül és próbálkozik.

2012. jún. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem értek teljesen egyet veled. A szobatisztaság nem azt jelenti, hogy belepisil a bilibe, hanem azt, hogy képes visszatartani a szükségleteit addig, amíg a bilihez nem ér. Ez idegrendszeri érettség kérdése is. 2 éves kor előtt ez többnyire nem teljesül a gyerekeknél.
2012. jún. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Próbálkozni miért ne lehetne. A barátnőm egyedül nevelte a kislányát, elég rosszul állt anyagilag. Úgy volt vele a kislány másfél éves korában, hogy itt a nyár, megpróbálja, hátha nem kell több pelus. A kislány egy hét alatt teljesen szobatiszta lett éjjel-nappal. Nem belepisilt a bilibe, ha kérték, hanem szólt, ha kellett neki. Az én fiam 2,5 évesen érett meg rá, hiába próbáltam előtte nyáron, akkor még nem ment neki. Minden gyerek más, rástresszelni felesleges, viszont megpróbálni szerintem mindenképpen érdemes.
2012. jún. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!