Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam nem akar a...

2 éves kisfiam nem akar a bilire ráülni. Hogyan lehetne szobatisztaságra szoktatni?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok, nem hajlandó a bilire ráülni, a wc-re sem hajlandó ráülni.
2012. jún. 11. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Most hogy jön a jó idő, lehet pelus nélkül hagyni, a balesetek az elején várhatóak, meg a hiszti, meg a "nemakajom" :) DE rengeteg türelemmel célt lehet érni. Nem 2 nap, lehet hogy 2 hónap alatt!
2012. jún. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Több helyen is leírtam, de leírom megint:)

egyébként nálunk úgy ment, hogy elővettem a kedvenc plüssét, és megpisiltettük, még vizecskét is öntöttünk a bilibe, h pisilt a maci. Na, ez ment 2 hétig. mindig pisiltettük. Utána mondtam, h próbálja a macival ki a pisilést, akkor már ráült; ez is ment egy darabig, aztán kértem, h a maci csak nézze, ő pisiljen , mutassa meg neki, egyedül is milyen ügyi :) 4-5 hónapos melómba telt, nehogy azt hidd h pikk pakk, csak leírva könnyű. Volt bilieldobás, földrepisizés, "Nemakajom". Ezért is írtam a rengeteg türelmet!:)

2012. jún. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy 2 evesen meg korai neki (a fiuk amugy is kicsit kesobb szobatisztak atlagban). Az en fiam 2 es fel evesen egyaltalan nem ult bilire, se wc-re. Aztan 3 honappal a 3-dik szulinapja elott elkezdtuk a wc-zest (bilit utalta, csak jatszott vele), nem kapott pelust mar egyaltalan nappalra. 2-3 hetig sokszor becsurgott, foleg az elso heten minden nap, de aztan a 3-dik hettol mar egy baleset sem volt, es 3 evesen kora utan 1 honappal mar ejszaka is szaraz volt total. Egyszer sem volt balesete. Szoval o kesobb ert meg ra. De atlagban 3 eves kor a hatar, nem 2 eves.
2012. jún. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazad van, 88%, inkább 3 éves kor a határ, csak ha most 2 éves inkább idén nyáron kezdje el, ne várjon vele. Amúgy- mivel régebben azért tudták előbb is szobatisztára nevelni, mert a pisis textilpelenka rém rossz volt már a baba bőrének- én direkt ilyen sprődebb anyagú pelusokat vettem 2 éves kora körül; mert ezek a "kényelmesebb" fajták nehezítik a leszoktatást. Amúgy fiam van, és 2,5 éves korára szobatiszta lett, utána pár hónappal már éjszakára is.

Ki lehet húzni 3 éves korig, de a pelenka pénz, pénz, pénz. (akinél van kisebb tesó az még motiváltabb a leszoktatásban)

2012. jún. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pár héttel ezelőttig dettó ez volt a helyzet nálunk is. Én azt találtam ki, h jutalmat adok érte. Matricát. És úgy néz ki működni fog, bár még nem látom a végét, elég messzinek tűnik, de sokkal jobb, mint eddig.

Azokat a matricákat ragasztgatjuk, amiket a boltokban adnak a vásárlás után. Imádja őket. Első körben csak tét nélkül beragasztottunk egy füzetbe vagy tizet, h ráérezzen az ízére. Aztán másnap már kértem, h üljön rá vagy a bilire vagy a wcre (ruhástól). Hihetetlen volt, de mindkettőre ráült, csak ragaszthasson. Még magától is mondta, h ráül matricáért. Pár napig ez nagyon jól működött, gondoltam próbáljuk meg puci fenékkel. Na annyira nem tetszett neki, h napokig nem tudtam rávenni egyáltalán ruhában sem, hiába ígértem fűt-fát. Hagytam pihenni a dolgot, nem is említettem egyáltalán vagy 2hétig, mikor újra előszedtem a matricákat. És újra működött a dolog. Ma már ott tartunk, h simán elücsörög mindkettőn akár 10percig is puci fenékkel! Kérem, h pisiljen vagy kakáljon, és van, h még erőlködik is, bár produkálni még nem sikerült. Vannak nagyobb matricák is a pici boltiak között, azokat is látja, de azt csak akkor ragaszthatja majd be, ha végre lesz pisi vagy kaki is. Remélem nem kell már sokáig várnunk rá.

Amúgy bármilyen más jutalmat is kilehet találni, ami bejön a gyereknek.

Természetesen én is kipróbálom majd a pelenka nélküli módszert is, csak legyen végre rendesen nyár. De nem sok reményt fűzök hozzá. Nemrég tiszta pisis lett a ruhája, de esze ágában se volt nyafogni miatta. A kakás pelenkában is úgy ellenne órákig, mint a befőtt. Elszalad ha kiakarom cserélni. Barátnőm kisfia is ilyen volt, egy egész nyáron próbálkozott a pelenka nélküli módszerrel, végül nyár elmúltával visszadta a pelenkát. A gyerek teljesen magától, valamikor a télen döntött úgy, h nem kéri a pelust. Azóta teljesen szobatiszta.

2012. jún. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!