Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezek szerint nem érett még a...

Ezek szerint nem érett még a szobatisztaságra? Vagy ne adjam fel ilyen könnyen?

Figyelt kérdés

19 hónapos a lányom, 16 hónapos volt,amikor egy hétig fürdés előtt mindig pisilt,kakilt a bilibe, de utána közölte: "Nem".


Nem is erőltettük. Kertes házban élnük, gondoltam itt a jó idő, próba szerencse. Ha kérdezem,hová kell pisilni/kakilni, mondja, hogy wc/bili, mikor mit.

Levettem róla a pelust, sűrűn kérdezgettem kell e pisilni, illetve ráültettem a bilire, de semmi. Egyszer csak közli,hogy be-be. És bepisilt, tegnap délután 3szor játszottuk el, ma egyszer, mert utána ment feküdni. De mondtam neki nem baj, legközelebb szólni kell, és már mondta is,hogy bili bili. Tehát elvielg tudja,csak gyakorlatilag nem???


Folytassam?? Vagy mit tanácsoltok???



2012. jún. 17. 13:51
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat!!


Próbálkozunk, aztán majd meglátjuk. 3 nap alatt oda jutottunk, hogy ha pisilni kell neki, akkor szól,hogy be-be és ezt már akkor is mondja, ha pelsu van rajta. Ma pl mentünk a boltba ,ahogy kivettem a bicóból szólt,hogy anya bee:):)


majd meglátjuk:)

2012. jún. 18. 13:06
 12/13 anonim ***** válasza:
Kedves 9-es, tisztában vagyok vele, hogy vissza is kell tudnia tartani a biliig. De a folyamat úgy indul el, hogy ha ráül megpróbál pisilni, tehát beindítja az izmaival a folyamatot és sikerül neki, ha van bent ami ki akar jönni. Az idegrendszert pedig fejleszteni kell, és ugyanúgy ahogy megtanul szándékosan pisilni, úgy fogja megtanulni a többi izmát is használni, hogy vissza tartsa. Persze lehet hogy a szándékos pisilés után hónapok telnek el mire rájön a fortélyra, hogy hogyan kell visszatartani és tény, hogy csak akkor mondják az emberek azt, hogy szobatiszta valaki, ha képes vissza is tartani.
2012. jún. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Probalkozz nyugodtan, hatha, de ahogy irta valaki, ne sokaig probalkozz egyszerre. En 18 hos kora ota probalkozok. Nem is tudom, hanyszor futottunk neki a temanak. Legutolso probalkozasunkkor kicsit elorebb tartottunk mint ti. En is azt gondoltam, hogy elmeletileg kesz ra. Elotte szolt, hogy bili, de utkozben becsurgott.

Gorcsosen akartam, hogy szobatiszta legyen. Probaltam ezt nem kimutatni fele, de szerintem egy az egyben levette:D

Igy ugy dontottem, szuneteltetem a temat, hatha mar nem sok ido. 3 het telt el. Tegnap elott egyszercsak este szolt, hogy o bele akar pisilni a bilibe. Sikerult:D Tegnap sok sikerelmenyunk volt, tobbszor sikerult a bilibe pisilni, es kakilni is.

A mai napra kivancsi vagyok. Fel oraja van fenn, eddig meg nem szolt, de remelem ma is legalabb olyan sikeresek leszunk. Kicsit tobb, mint egy honap es ket eves lesz.

Kitartas, talan mar csak 1 honap es elorebb juttok. 1 het utan szunetelj.

Ki kell tapasztalnod, hogy a jo neki. Itt sokan mondjak, hogy ne adjam ra a pelust, mert bekavarom, de nalunk ez valt be. Ha puceran hagyom vagy bugyiban, akkor nem szol. Csak akkor, ha pelus van rajta.

Hajra, menni fog az!

2012. jún. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!