Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más gyerekét is elrontja a...

Más gyerekét is elrontja a nagymama?

Figyelt kérdés
Ha anyukám vigyáz 1,5 éves kisfiamra, utána napokig kezelhetetlen. Mindent megenged neki, hurcolássza, amerre a kicsi menni akar, ebéd előtt csokit ad, és még sorolhatnám. Már többször kértem, hogy ne csinálja, mindig meg is ígéri, a meg még el is megyünk hozzájuk néhány napra, akkor teljes a csőd. Csak kínlódok 3-4 napig utána, mert nem hallgat rám, és sír mindenért. Másnál is ez a helyzet?
2009. júl. 5. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Szerencsére nálunk nincs ilyen gond. Mindkét nagymama úgy szereti a kislányomat, hogy közben a szabályokat betartatja vele.

De szerintem sajnos ezen nem tudsz változtatni. Viszont ha kitartó vagy és nem engedsz a gyerekednek, megtanulja, hogy van, amit a nagyival szabad, de otthon nem. És nem is fogja otthon követelni.

Kitartás!!!

2009. júl. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Ajjaj, de még, hogy el rontják.Az anyám az még semmi, de anyósom az már észveszejtő, hogy félre tudja nevelni a gyereket.Az én kislányom 16 hónapos,és igencsak fogékony a hülyeségekre.Anyós például arra tanítgatja amikor nála van, hogy tegyen az arca elé egy könyvet, vagy egy ruhadarabot, és úgy menjen, hogy ez milyen jó móka.Jah anyósnak, mert a gyerek mindennek nekimegy, mert nem lát ki a könyvtől, anyós, meg jókat röhög, hogy elesik a gyerek.Ne tudd meg hetekig így járkált a lányom a lakásban, nem győztem utána menni, hogy ne üsse meg magát.Nah meg az etetéssel kapcsolatosan sem semmi anyós, állandóan bolti cukrász sütivel meg csokival akarja tömni a gyereket, aztán meg csodálkozom, mért nem eszi meg a főzeléket.:( Anyámnak merek szólni, de anyósnak nem lehet szólni, mert elsírja magát.:( Édesanyám,meg azzal idegesít, hogy állandóan kézben dajkálgatva alattja a lányom, és aztán meg elvárja a gyerek, hogy így altassam én is, de erről már le lett szoktatva, mert nem kisbaba, meg 11 kgot nem túl könnyű órákig dajkálgatni, mert 1-2 óra mikor el kezd nyűglődni alás előtt és csak utána alszik el.Én inkább az ölembe ültetem, és mesét olvasunk.
2009. júl. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

nalunk meg anyam csinalja azt vele hogy a gyerek teljesen kifordul magabol mikor anyamat meglassa onnantol kezdve kezelhetetlen 2 eves a lanyom,mi kulfoldon lakunk masfel het mulva jonnek anyosomek bele se gondolok hogy a ket nagyszulo mit fog vele csinalni raadasul meg anyosomek nem lattak szemelyesen...

a masodikkal meg most vagyok terhes ot nem engedem ennyire elkapatni:)(remelem)

2009. júl. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
12 éves lány vagyok és van egy 4 éves hugom. Már sajna nem él a nagymamánk, de van egy nagynénink aki mindent megvesz megenged stb. Úgyhogy ismerős a helyzet. Én már nem csinálom ezt, de kiskoromban én is ugyanilyen voltam. Nem a gyerek hibája a nagyszülőknek kéne megértenie a dolgot. Ők mondjuk csak jót akarnak, de képtelenek megérteni, hogy ezzel a teljes nevelést elrontják.
2009. júl. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem az én szuleim ilyenek, hanem anyosomek es a ferjem rokonai. leginkabb azzal ervelnek (már ha ), hogy ritkán látják a kicsit (hetente 1x). meg hogy a nagyszulok arra valok, hogy elkényeztessék a gyereket. pici koratol fogva csak kézen tartják, hurcoljak, mindent megengednek neki, etetnék állandoan, még ha mondom is hogy kaja elott nincs édesség, csakazértis...pont ma volt nálunk a papa, végig csak cipelte a gyereket, és bennem forrt a ...ált. vasárnap járunk hozzájuk, észrevettem, hogy nálunk nyugosek a hétfok, hurcoltatná magát a torpe...engemm meg furanak tartanak, mert nem engedem kirámolni a gyereket és nem hurcolom. Szerintem ki lehet máshogy is mutatni a szeretetet, játszani, mesezni, setalni...
2009. júl. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem az a baj, hogy sokszor nem is gondolnak bele a nagyszülők, hogy a jóakarásukkal okozzák a bajt. És itt talán ez a legnagyobb baj. Emlékszem, anyukám hogy megsértődött, amikor mondtam neki, hogy kólát nem adhat a gyereknek, mert mennyire egészségtelen még a felnőttnek is. "Dehát kéri, és szomszéd kisfiú is issza". Értem az elméletét, hogy a szomszéd kisfiú anyukája is megengedi, tehát nem lehet az mérgező, csakhát az az anyuka sem biztos, hogy normális... Amikor pedig ráripakodtam, hogy "és ha a konyakra mutat, hogy kéri, akkor azt is adni fogsz neki?" - akkor valamelyest belátta. Én kerek perec megmondtam anyukámnak, hogy többet nem jöhet a gyerek, ha minden meg van neki engedve és reggelire is palacsintát kaphat.
2009. júl. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk is annyira elnézőek vele, hogy megőrít.Pl. a múlt héten anyukám majdnem kitörte a bokáját a fiam miatt, aki nem várta meg a lépcsőnél, és anyukám utánaugott, és a lába alátört, és szinte rá se tudott állni egy hétig, de nem hagyta, hogy a gyereket leszidjam. " Jajj, nehogy megrikasd már a gyereket"...

Szóval nálunk is túlszeretik, ami rosszabb mintha nem szeretnék.

2009. júl. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ó jaj!!

Az én fiam már 2 éves elmúlt, így egyre gyakrabban volt a nagyinál.. Folyton etette, csokival, cukorkával, miegyébbel, aztán ebédre mindig több fogást csinál, azzal is végig eteti.. A vacsora 2 paradicsom fél liter kakaóval, a reggeli (hajnali) teára is rászoktatta. Mert ha hajnali 5-kor kap teát, kibírja 8ig a reggeliig... Érdekes, itthon 7-8-kor ébred:)

Ezek után itthon minimum 1 hétig egész nap hisztizett és üvöltött (toporzékolva, úgy, hogy még a szomszédok is ordibálnak át), erősek voltunk úgy másfél évig, semmit nem változott a helyzet. Ugyanúgy hisztizik, ugyanúgy ő akarja bekapcsolni a sütőt, gázt, mosógépet, kávéfőzőt (mert ott mindez jó móka), nem tanulta meg, hogy van amit ott szabad-, itt nem. 3-5 napig utána megy a hasa, nem hajlandó sétálni, se semmit csinálni.

Végül elmondtuk anyuéknak, jól megsértődtek, azóta nem vigyáznak rá. Most jön a meleg, Martin egyre hisztisebb, nem tud aludni, de azért ez még csak nem is hasonlít azokra az időkre.

Szeretem anyát, de nekem nem éri meg 2hét szenvedés havonta (főleg, hogy Matunak rossz) az ő boldogsága...

2009. júl. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szóval nem csak mi vagyunk így:(Már az is megfordult a fejemben, hogy felveszek egy ilyen napot videóra, aztán lejátszom anyunak, hogy lássa: ez az eredménye az engedékenységének. A gépek kapcsolgatása itt is megy, na meg az étellel való játék. Attól végképp kész vagyok. Nem tudom, mi kéne, hogy megértse...
2009. júl. 6. 13:29
 10/10 anonim ***** válasza:
36%

Mi az hogy elrontja? Az én nevelési módszerem az, tanulja meg a gyerek ki hogy bánik vele. Tehát tök naturális "barbár" módon nevelek. Ha a gyerek valahol kedvezményt kapott valamire és nálunk itthon ezt akarja foyltatni, akkor csak közöljük vele, menjen vissza oda, ha itt nem tetszik, de nálunk mások a szabályok. Persze ugye ő még nem tud kedvére visszamenni, tehát nekifog a hisztinek. Na ilyenkor se fülem se szemem észrevenni őt. Ám ha hibázik, teszem azt hogy rosszat követ el, hogy felhívja magára a figyelmet, jön a bünti. Mivel az én lányom személyfüggő (csak mással játszik egyedül nem)hamar rájön, hogy csak úgy kaphat vissza ha engedelmeskedik, de legalább is felhagy a hisztivel. Ahogy abbahagyja kenyérre kenhet engem. Egyenlőre 14 hósak vagyunk de azt a nevelési elvet követni fogom. Meg kell tanulnia a leánynak, hogy mindenki másképp bánik vele. Ha valamit kikötök a másiknál az egyedül az egészségügyi oldalára hárul. El szoktam még mondani, hogy mire figyel, mire neveljük a lányomat ha valaki nem akar ettől eltérni, akkor ezt követi.

Nálunk már volt olyan, hogy kérdezett tőlem anyám valamit (megszokta, hogy a menyei, beleszólnak az ő elképzelésébe) Ilyenkor csak azt mondom neki, anyyuci felneveltél két gyereket, majd rájössz megint. Anyósom hozzáállásához sem szólok semmit, mivel ő jó ha egy éveben egyszer látja. Én nem ott vagyok,hogy én máskép akarok nevelni mint elődeim. Persze hogy vannak szabályok, de ha valaki felnevelt már gyereket és jól akkor miért kérdőjelezzem meg.


Egy aranyszabályt viszont leírok mert ha valaki ezt nem veszi figyelembe csalódhat.

A nagyszülő szerepe a szeretgetés, kényesztetés. Azt adja amit nekünk szeretett volna, de a felelőségtudat megakadályozta. A nagymamák unokanevelésében NINCS felelőség. Ők már lazulhatnak.

A nevelés feladata a szülőé. A szülőnek kell megtanítani azt is,hogy ha azt szeretnénk, hogy a gyermek másnál se csináljon olyat ami otthon megengedett tanítsa meg rá a szülő hogy hogy kell visszautasítani, valamint hogy lelkismerete megszólaljon.


Tény nem könnyű dolog a nevelés, de hajrá anyukák!

2009. júl. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!