Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdemes egy 4 éves gyereket...

Érdemes egy 4 éves gyereket pszichológushoz vinni, az állandó hisztizés és főleg a beilleszkedési nehézségek miatt?

Figyelt kérdés
És mennyibe kerül egy foglalkozás?
2011. nov. 7. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az óvodában javasolták?

Ha nem, akkor felesleges elvinned. Majd belerázódik idővel.

2011. nov. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem sikerül bele rázódni, akkor mindenképpen, hátha utána jobb lesz. Azt sajna nem tudom mennyi pénz.
2011. nov. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem elsőre próbáljátok meg a nevelési tanácsadót. Elvileg, ha nem az ovi küldi, nem értesítik őket. Illetve kérdezz rá az oviban (ha vagy olyan viszonyban az óvónénikkel), hogy ők hogy látják a gyermekedet, illetve tudnak e javasolni valamit.

Budapesten átlag 5-8 ezer a magándoki.

2011. nov. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagy rrészt csak nevelési problémák, és ezt szerintem is egy nevelési tanácsadóban jobban megtudják mondani.


Sógornöm szenved az egyik gyerekével,es nem hajlandó nevelésibe vinni, pedig ott csak tanácsot adnak, mi is a gond.

2011. nov. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha beilleszkedési zavarai vannak, első körben szerintem mindenképpen a nevelési tanácsadó a jó hely, mivel ők kapcsolatban állnak a helyi óvodákkal, és kimehet a pszichológus megnézni a gyereket „akció közben”. Míg ha elviszed mondjuk egy magán pszichológusnak, az csak a te elmesélésed alapján tudja feltárni a problémát, ami kétszemélyes helyzetben sok gyereknél nem is jön elő.

Ha tényleg beilleszkedési gondok vannak, akkor a nevtanban vannak csoportos foglalkozások is a gyerekeknek…

Szóval szerintem kérj tőlük tanácsot mindenképp első körben!

2011. nov. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

(az utolsó vagyok még)

Még valamit: a nevelési tanácsadó nem az a hely, ahová a „suttyó szülők béna gyerekeit küldik” (persze nyilván ilyen is van), nálunk sokan járnak az óvodában, és szerintem éppen azok, akik jó fejek, foglalkoznak a gyerekükkel, és meg szeretnék oldani a gyerekek problémáit. Mert kérdezni sosem szégyen!

2011. nov. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte leszek. Egy 4 éves gyereket nem igazán érdemes pszichológushoz vinni. Persze ki kell zárni néhány dolgot, pl. hiperaktivitás, figyelemzavar, látási és hallási problémák... de ha nem diagnosztizálható semmi ilyen probléma, akkor inkább a szülő keressen szakembert. A 4 éves nagyon kicsi, függ a családjától, környezetétől. A tanácsadástól nem kell félni, sok esetben 4-5 alkalom is elegendő a problémák rendezéséhez.
2011. dec. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!