Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak szerintem furcsa hogy...

Csak szerintem furcsa hogy egy 4 eves mindenhova a kedvenc takarojaval megy ugy hogy a szajaba tomi?

Figyelt kérdés
Sogornom gyereke 4 eves es nem tud elmenn ugy sehova hogy ne lenne vele egy takaro ami baba kora ota vele van. rongyos is budos es koszos is, de mindeg mellette van, ha eppen feldult vagy almos vagy kenyelemre vagyik, beletomi szajaba es azzal maszkal,ul,fekszik stb... az autoban is csak ugy utazik hogy a szajaba van tomve a takaro. Kerdeztem tole hogy miert van ez de felhaborodott es mondta hogy miert ne a 6 eves gyerekenek is van ez a bizonyos takaroja es macija is amit az iskolaig is elvisz. Hozza kell tennem hogy a harmadik gyereke 3 eves lesz de meg mindig nem erteni mit mond es a sajat nevet sem tudja kimondani. A cumi mindig a szajaban van es azzal beszel... (igaz o nem fugg takarotol vagy macitol...) En furcsanak talalom ezt bar sosem mondanam neki hogy en ugy gondolom ez fura... Nekem is van egy masfel eves kislanyom aki gyonyoruen formalja a szavakat, 3-4 szavas mondatokat es szepen osszerak a maga modjan, de meg lehet erteni... Nem fuggott sooha semmifele targytol, cumitol... Szoval miert van ez hogy a sogornom gyerekei ennyire fuggok dolgoktol? Csak en gondolom azt ogy e nem normalis? vagy vannak olyan gyerekek akinek ez mindenfele keppen kell?
2012. jún. 18. 09:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ha sose szopizott, akkor szerintem teljesen érthető a dolog. Leszoktatni le lehetne, ha akarnák, viszont ha az anyját nem zavarja, akkor bizony így fog maradni. Nekem volt egy osztálytársam, aki alsóban szopta a két középső ujját (kb. 10-11 éves koráig), utána meg már csak éjszaka szopta (ezt az osztálykirándulások miatt tudom). Neki meghalt az anyukája a szülésnél, úgyhogy biztos ő is tápos baba volt. Szerintem ne foglalkozz ezzel, csak összevesznétek. Biztos ő is találna olyat a te gyerekednél, ami meg neki lenne furcsa.
2012. jún. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Én a 3-as vagyok. A 7-es választ (ahol azt írta a válaszoló, ő a 3-as) nem én írtam, tehát biztos nem 3-ast akart írni.
2012. jún. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
nem, nem forszirozom a temat dehogy akarok vele osszeveszni hiszen a gyerekeink unokatestverek es a lanyom szereti oket, jol elvannak es jatszanak pedig az osszes fiu.. azert irok ide hogy itt tudjak errol beszelgetni... Szerintem onnan indulhat ez a dolog hogy nem szopiztak es ez valami emocionalis helyettesites lehet? az anyukat egyaltalan nem zavarja ez a viselkedes es azt mondta O sosem fogja megallitani. van egy 6 honapos pici lanya is, aki szinten tapos, es szuletesetol fogva az anya egy rozsaszin takarot ad a kezebe, ami mostanra mar mindig ott van a picinel es azt szoritja a pici kezeben.
2012. jún. 18. 11:53
 14/22 anonim ***** válasza:
Nem 100%, hogy összefügg a nem szopással. Az én lányom kb. 2 hétig tudott csak szopni, onnantól tápszeres, de soha nem cumizott és a maciját se tömi a szájába. 2. voltam.
2012. jún. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
egyebkent amikor a lanyom pici baba volt en is sokaig probaltam neki adni egy takarot,mert lattam sogornom gyerekei mennyire szeretik az o takarojukat es azt hittem ez a jo hiszen neki sokkal tobb tapasztalat van. De az en lanyom nemcsak nem fogadta el, hanem el is lokte. Mostmar orulok hogy igy tortent es nem lett takaro vagy mas targy fuggo.
2012. jún. 18. 12:13
 16/22 anonim ***** válasza:
De úgy írsz róla, mintha ez baj lenne. Semmi gond nincs, nem egyformák a gyerekek, van aki tárgyfüggő, nem tud sehová sem menni a kis tárgya nélkül, van aki nem, annak meg nem kell erőltetni (mint a te lányod). De attól, mert más nem ilyen, még nem furcsa és rossz.
2012. jún. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Normális ez a ragaszkodás, viszont az anyuka a sarkára állhatna és 4 évesen már megbeszélhetné vele, hogy azért az utcán ne cipelje már magával.

A fiam cumi és maci függő volt, de neki nem volt szabad otthonról elhozni! És ezt tudta is és nem tiltakozott! Aztán az oviban sajna megengedték a cumit, úgyhogy hordtuk be a cumit és a macit, ott csak alváshoz kapta meg, de sajna tudta, hogy nálunk van,így már a mamánál is elővette és az agyunkra ment vele. Úgyhogy 3,5 évesen a Nyuszinak adtuk a cumit. Maci maradt, de mivel már annyira összenőtt nála a cumival, már a maci se érdekli. És semmi baja a gyereknek! Sőt! Sokkal normálisabb, mert nem szenved állandóan azon, hogy miért nem kaphatja meg amikor épp eszébe jut.

2012. jún. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Utolsó vok. Az még lemaradt, hogy a fiam legjobb barátja szintén takaró mániás, és elég röhejes, hogy egy ekkora gyerek (ő is majdnem 4) a játszótéren is képes a takaróval depizni a padon, miközben mindenki szaladgál körülötte.
2012. jún. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Szerintem meg igenis lelki oka lehet annak, hogy még 4 évesen is ragaszkodik egy tárgyhoz, főleg ilyen szinten.

Mert amíg 1,5-2-2,5 évesen ragaszkodik tárgyakhoz a gyerkőc, ok. Bár egy kiegyensúlyozott gyerkőc szerintem, akinek semmilyen lelki baja nincs, maximum abban a korban elhagyja ezeket a "rongyikat", mikor már szüksége van a kezére, és elmerül a játékban. Nyílván alvásnál más, tovább tarthat, de akkor is meg lehetne nézni, hogy miért egy rongyhoz ragaszkodik....

Annak ellenére, hogy a fiam egyáltalán nem ilyen, ő a cumit sem fogadta el, és kb. két hónapig szopta az ujját is (6-8 hónapos koráig), elfogadom, hogy van ilyen, és hogy kell nekik, megnyugtatásképp a cumi, ujj, rongyi, állat, paplanka, pléd stb... de ha az én gyerekem ilyen lenne, és esetleg lesz is a kistesó, akkor azért már 2-2,5 éves korában már megnézném, hogy miért ragaszkodik ilyen szinten bármihez is.

A fiam is viszi az állatait a bölcsibe aludni minden nap, bár mára már egy-re szűkült a kör, de nem is mindig viszi be magával az ágyba, szóval inkább már csak megszokásként kérdezem tőle minden reggel, hogy kit visz aludni.

De a kispajtása pl. mást sem csinált egész nap, minthogy egyik kezében a cumisüvegét, másik kezében a pelenkáját szorongatja, és azért sír, mert melyik kezébe fogja meg a még a cumisüveg kupakját... hozzáteszem majdnem két évesen a bölcsiben tápszert ebédelt, mert nem volt hajlandó leülni a többiekkel és normális ételt enni sokáig.... Ez nem vall furcsaságra? Szerintem de.


Szóval neked sem, persze nekem sem tisztem eldönteni, hogy ez furcsa vagy nem, meglehet a saját véleményünk. Én egyetértek veled, csak az okát nem tudom, valamilyen lelki oka lehet szerintem.

Nem ítélem el azokat sem, akinek még 2-3 évesen is ott lóg a szájában a cumi, mert lehet, hogy a lányomnak is ott fog lógni, de akkor is keresném a miértjét, és nem szeretem én sem, cumival a szájukban beszélnek a gyerekek.... Ettől függetlenül nem szólok meg senkit, mindenki úgy cselekszik, ahogy szerinte jó, és ahogy szerinte a gyermekének is jó....

2012. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

En is ugy gondolom meg lehet beszelni ertetni egy gyerekkel hogy mit ne csinaljon. en amiota lanyom meg tudja ertetni magat velem, es elotte is mindig elmagyaraztam neki hogy mit varok tole, mit szabad, mit nem, mit kap cserebe azert ha megcsinal/megeszik valamit.Ha nem ette meg a fozeleket, akkor nem volt suti utana. Ezt ha ketszer megcsinalod utana megeszi a fozeleket az tuti! szoval ertelmes intelligens emberi lenykent kezeltem mindig is. ertem hogyan erted el azt hogy a fiad megertse mit szabad es mit nem. Tudom hogy nem lehetetlen.

Persze tudom hogy azert mert en ugy gondolom hogy ez a dolog fura a 4 eves-nel attol meg nem biztos hogy rossz nem vagyok hulye. Csak tenyleg furan nez ki hogy egy ilyen 'nagy' fiu a szajaba tomi azt a budos koszos takarot barhol van.

2012. jún. 18. 17:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!