Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korban várható el...

Mennyi idős korban várható el egy kisgyerektől, hogy előre jelezze, ha pisilni vagy kakilni kell?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves. Rendszeresen biliztetjük, de ha két bilizés között jön rá a szükség nem szól, csak nyomja a pelóba vagy a bugyiba.Sokat beszélgetünk arról, hova kell pisilni, meg arról, hogy ő már nagyfiú és ezért bugyit is viselhet otthon, de akkor szólni kell... a végén mégsem így történik. Nem tudom mit tegyek: pelenkázzam továbbra is, vagy megszidjam ha a megbeszéltek ellenére mégis bepisil? Elég érett már rá, hogy elvárjam tőle, hogy előre szóljon? Várom a tippeket.
2012. jún. 18. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne szidd meg!


Nem minden gyerek lesz egy időben érett a szobatisztaságra, a fiam pl. október óta a wc-be kakil, de csak 3 hete nincsen rajta pelus napközben, mert eddig simán bepisilt, ha volt rajta, ha nem.

Még nyugodtan várhatsz vele, itt a nyár, legyen pelus nélkül, és mindig dicsérd meg, ha wc-be/bilibe sikerül, és sose szidd meg, ha nem, inkább nyugtasd meg, hogy semmi baj, majd legközelebb szólsz.

Pár hét, és szólni fog, ne aggódj.

2012. jún. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lányom 2 és fél éves, kb. 2 hónapja szobatiszta, nem szól, csak odamegy a bilihez, lehúzza a bugyiját, aztán szól, hogy kész. 1 hétig kérdezgettem, azóta így csinálja. Ne szidd le semmiképp, én mindig dicsérem, ha pisil vagy kakil.
2012. jún. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem 3 éves kortól! Addig még előfordulhatnak balesetek.

Én még visszaadnám a pelust, s többször kérdezném, hogy kell-e wc-ni, s ha igen és siker élmény van akkor ragasztottunk 1 matricát.

A Nagylányom így egy nyár alatt teljesen szoba tiszta lett s a wc ajtó is matricával:).

A Kisfiammal idén kezdtük a szobatisztaságot ő 26 hónapos, bölcsis, de eddig talán két baleset volt a kis gatyóba csurgással, nagyon jól haladunk, nem igényel semmilyen matricázást, csak azt kell hagynunk, hogy amikor végzett a dolgával, legalább 2-szer megnézze a bilibe, s csak utána önthetem ki!


Üdv két gyermekes Anyuka.

2012. jún. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-4 éves kortól
2012. jún. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,ne izgulj én ezt tanulom.az elvárás az óvodás kor,max. 4éves.
2012. jún. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A szidás a lehető legrosszabb dolog, amit csak tehetsz! Legyél végtelenül türelmes!!!
2012. jún. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!