Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is mindig csak a...

Szerintetek is mindig csak a szülő a hibás?

Figyelt kérdés
Ma amikor hoztam haza a bölcsiből a kislányom kérdeztem a gondozónőt hogy leül e enni a többi gyerekkel a lányom.Mondta hogy a levesig ott ül aztán feláll.(enni nem szokott)Mondom hogy otthon sem tudnám leültetni asztalhoz főtt ételt enni.Erre ő ti tudjátok mire szoktattátok.Szerinte vki tényleg arra akarja szoktatni a gyerekét hogy ne üljön le enni?Van pár dolog ami félre siklott a kislánynál ez az evés dolog is,Nem így akartam de ez lett belőle.Miért mindig a szülő van lenézve hogy nem tanította meg a gyereket erre meg arra.Én is ilyen magabiztos voltam az első lányomnál minden úgy történt ahogy a nagykönyvben meg van írva.Evett ,aludt,szobatiszta lett 2 évesen végleg,jól viselkedik,illemtudó minden.Annak is én vagyok az anyja!Akkor egyszer szar anya vagyok egyszer nem?Miért nem hiszik l hogy nem minden gyerek könnyen kezelhető.Biztos én is elszúrtam valahol de kicsi lányom nem egy egyszerű gyerek.Le lehet hurrogni aki nem így gondolja.De tényleg mindenért én vagyok a hibás?
2012. jún. 19. 12:57
 1/8 Sókristály ***** válasza:
100%

5 gyerekemből egy hiperaktív, figyelemzavaros. Gondolom nem kell leírnom, hogy ez mivel jár. A testvérei teljesen átlagos gyerekek. Tudod hányszor voltam én már az oviban, suliban szar anya? Hányszor kaptam meg, hogy nem foglalkoztam a gyerekkel, nem szerettem Őt eléggé. És én is hiába kérdeztem, hogy akkor a többiek miért nem ilyenek.

A problémás gyerek nevelése körüli hajcihőt csak a saját szülei értik. Fogadd el ezt, találj ki trükköket az evésre, de vitatkozni nem érdemes, úgyis téged tartanak majd alkalmatlannak.

2012. jún. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi.Nem vitatkozom én senkivel.Csak szarul esik.És kár hogy nem látják be hogy vannak ilyen gyerekek is.Egyébként 3 ból a középső ilyen a másik kettő teljesen rendben van.
2012. jún. 19. 13:07
 3/8 Sókristály ***** válasza:

Na látod!

Nevelgesd, terelgesd, és csak arra ügyelj, hogy el ne hitessék veled is, hogy rossz anya vagy. Látod, még a "szakemberek" sem látnak bele, hogy mi miért van.

2012. jún. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, off.

Sókristály, mekkorák a gyermekeid? Csak mert nekem is 5 van és az egyik kisfiú hiperaktív. Csak érdekességképpen kérdezem. :) 3 lányom és két fiam van.

2012. jún. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Off: Sókristály, imádom a hsz.eid mindig tanulok belőlük.


On. Nekem a nagyobb gyerekem kicsit figyelemzavaros, megkésett beszédű is volt sok sok fejlesztésre szorul stb. De ha vmit nem úgy csinál ahogy kellene már én vagyok a caranya.A másik két gyerekemmel semmi "baj" nincsen pedig őket is én neveltem, de komolyan mondom, kevesebb idő és energia jutott rájuk a nagyobb problémái miatt mégis mindenféle különösebb fakszni nélkül átlagos, normális gyerekek lettek.

Sajnos a külvilág mindig irtó hamar fog ítélkezni, és szemellenzősen hajtani a maga igazát, de valahogy meg kell próbálni fel se venni. A lényeg hogy legyenek az embernek barátai, megértő férje, családja a többi ember ítélkezése meg peregjen le.

2012. jún. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze a család a legfontosabb.Egyébként imádom a csajt mert egy figura.És igen több odafigyelést igényel és kap mint a másik kettő összesen.Nincs kimondva róla még semmilyen diagnózis de nem is akarom felhasználni önigazoláskép.
2012. jún. 19. 13:32
 7/8 krisztivan ***** válasza:
100%

Kivülállóként:természetesen a szülő a hibás:-))

Nekem elég jó természetű a fiam,az égadtavilágon semmit de semmit nem kellett ezért tegyek.Így született,nyugodt,magabiztos,szemlélődő.Mégis mindig megkapom,hogy jó a nevelésem:-))Ez meg a másik oldal.

Te vagy aki tudod,hogy mindent elkövetsz,hogy jól legyetek.A többi kivülállónak meg ne higgy!!

Szerintem nagy igazság:a saját gyermekednek Te vagy a tökéletes!

2012. jún. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy szokott működni, hogy pl. Kovácsék Petikéje jól eszik, mindig a megadott időben, minden kaját változatosan, és akkor Kovács anyuka úgy gondolja, ő a profi, ún. mintaanya, és mindenfélét mond meg gondol Szabó anyukáról, akinek a gyereke ha vért izzadnak vele, se eszi meg a rendes ételt.

Ugyanakkor Szabó anyuka Mancikája meg délután alszik 3 órát, éjjel 11-et, egyedül alszik el, cumi nélkül, egyszer se ébred éjszaka. Akkor Szabó anyuka meg mindenfélét gondol Kovács anyukáról, mert a Petike rosszul lett szoktatva, azért alszik csak a szülei mellett, és úgy is csak éjjel, és akkor is kétóránként ébred.


Hát sok minden rajtunk múlik és nem foghatunk mindent a gyerek alkati adottságaira. De csak az gondolja, hogy minden szoktatás kérdése, akinek a gyereke (abban a bizonyos adott dologban) az elvárásoknak megfelelően funkcionál. Az igazság valahol a kettő között van, mi is hibásak vagyunk meg az anyatermészet által osztott lapok is közrejátszanak - és azt CSAKIS MI tudjuk eldönteni, hogy megtettünk-e minden tőlünk telhetőt...

2012. jún. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!