Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki a hibás? Van e egyáltalán...

Ki a hibás? Van e egyáltalán hibás? (szülő, gyerek)

Figyelt kérdés

Szokszor hallani, hogy a gyerek büntudatot ébreszt magával szemben, hogy a szülei vitatkoznak.

Ugyanakkor a két szülő meg a nevelési összekülönbözéseken, leordítja a másik fejét hogy hülyét nevelt a gyerekből. Persze ha ezt a gyerek meghalja akkor jön a büntudat. Ám ha a két szülő nevelési elve nem egyezik akkor már baj van, mert mindegyik a saját igazát akarja a gyerekre tukmálni. És a gyerek választ. Vagy félelemből vagy szeretettből, vagy daccból. Neadj isten vagy jól összezavarodik és egy nagy hülyeséget csinál.

De ha a szülők kizárolag csak a gyereknevelésen különbözik össze akkor tényleg úgy látszik, hogy a gyerek meglétte az oka minden vitának. Tehát úgymond jogos a gyerek gondolata, hogy miatta van minden baj.

Ám kérdés az is hogy a szülők mennyiben hibásak ha nem találnak kompromisszumot, mert képtelenek meggyőzni a másikat elvük helyeségéről. Továbbá, ha ez a kétszülő ha egyedül nevelné a gyereket, a gyerek az adott szülő jelenléttében úgy viselkedik ahogy elvárják tőle, tehát nem hibázik és megfelel a szossziális beilleszkedéshez is, akkor mondhatjuk e az hogy valamelyik szülő nevelési módszere hibás ha mégis együtt csinálnák?

Tudom elég bonyolultan írtam, De talán megérti valaki. :)


2009. aug. 23. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Húú, nem semmi.. nem igen értem, mit szeretnél kérdezni, de a lényeget, asszem kihámoztam. Mi nem igazán szoktunk veszekedni (15 éves házasok vagyunk), mindig mindent normális hangerővel meg tudunk beszélni. Amikor néha ránkjön a "veszekedhetnék", egy évben egyszer előfordul azért, - akkor azt soha nem a gyerek előtt tesszük.


Sőt! Ha véleménykülönbségünk van (pld. az apja engedne neki valamit és én nem.. ) akkor inkább ráhagyom, csinálja azt, amit az apja mondott, de otthon, kettesben ezt mindig megvitatjuk. Tehát még ezt sem a gyerek előtt, soha!


És azt hiszem, jól csináljuk, mert a gyerekünk különlegesen értelmes, nyugodt, vidám, szóval "látszik" rajta, hogy normális a családi háttere.


És most nem magunkat akartam agyonfényezni, de minden szülőnek így kellene tennie, saját gyermeke érdekében. Ráér majd megtapasztalni később is, hogy a világ egyébként nem ilyen szép kívül, és jó hazamenni a nyugodt biztonságba.

2009. aug. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt én is helyeslem, hogy ne a gyerek elött vitázunk.

Ha külön külön mindkét szülö elmondja gyereknek mit vár tőle, a gyerek válszt, és ezzel megsérti a másikat, vagy saját útra megy, de a sértett szülő feszültsége így is nyilvánvaló a gyerek számára, tehát vita nélkül is hibáztathatja magát. Nem? tehát a gyerek döntést vállalt vagyis "hibáztatható". Visont a szülő kényszerítette ebbe, de elveinek helyességében bízva. Vagy ez már olyan bonyolult folyamat, hogy senkisem hibás és mindenki hibázik?

2009. aug. 23. 13:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmezem, hogy a gyerek a két tűz között van. Leegyszerűsítve, ha fúj egy kicsit a szél, az egyik szülő ösztönzi, hogy vegyen sapkát, a másik meg lehurrogja, hogy minek. Aztán most döntse el a gyerek, hogy kire hallgat. Hiszen azt ő is érzi, hogy akinek az "utasítása" után megy, annak lesz igaza. Tehát neki kell dönteni, neki kell igazságot tenni a két fél között. De akkor pedig a másik szülőt bántja meg. És tudja, hogy akkor meg a két fél ugrik össze, tehát valóban miatta megy a vita.

Kérdésedre felelve, nincs hibás, legalábbis a gyereket semmiképp nem hibáztatnám. Legjobb lenne, ha a szülők látó-és hallótávolságon kívül egyeztetnék a nevelési irányelveiket, mert ezzel nemcsak egymást idegesítik, de valóban a gyerek is sérülhet.

2009. aug. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát mi sose veszekedtünk,csak azon,hogy ki mit enged meg és ki mit tilt.Sajnos a párom elég csökönyös és mivel keveset van a gyerekekkel,mindent megenged nekik!Azt gondolja,hogy igy jobban fogják szeretni!De,ez nem igy van!Én mindig mondom nekik,hogy apátok sokat dolizik azért,hogy ezt-azt meg tudjunk vásárolni,ők ezt elfogadják és nem is mondták sose,hogy nem szeretik az apjukat!Hát ezért nem értem,ha én valamire azt mondom,hogy nem szabad,akkor azt miért engedi meg és utána nekem morog,hogy a gyerek igy megy úgy!Nálunk semmiféle bűntudat vagy bármi más ennek ellenére nincsen a gyerekekben.Ezt megszokták,ebben nőttek fel.Mivel én vagyok velük a nap 24órájában,természetesen amit mondok az a szent,az apjuk nevelése pedig adja nekik a szabadságot!Szerintem megvan a természetes egyensúly és semmiféle problémájuk nincsen!Mindkettőnkhöz nagyon ragaszkodnak!Ők nagyon ügyesen kiválasztották az arany középutat!:)

2009. aug. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!