Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire hibás a szülő abban,...

Mennyire hibás a szülő abban, hogy a gyereke lóg az iskolából?

Figyelt kérdés
Általános iskolában azért ez nem túl gyakori, középiskolában már annál inkább. Ilyenkor a szülő a hibás, mert nem figyel eléggé a gyerekére, vagy az a tizenéves, aki nem tud éretten gondolkozni és döntést hozni? (Itt arra gondolok, hogy a gyerek saját magának árt azzal, hogy lóg az iskolából.)
2009. okt. 21. 15:21
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
61%
Véleményem szerint ilyen esetben a szülő a hibás. Hiszen a szülő az akinek nevelnie kell és a helyes irányba terelnie a gyermekét és nem fordítva.
2009. okt. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
70%
A szülő főleg, nameg az állam sajna. Hisz az állam megtiltotta a tanároknak, hogy bármilyen módszerrel neveljék a gyerekeket a suliban. Sokan ezt mind helyesnek tartják (szülők), így még gázosabb.
2009. okt. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

De ha a szülő napközben dolgozik, hogy figyeljen a gyerekére, hogy az lóg-e a suliból vagy rendesen jár iskolába?

Pl. egy lány suli helyett a barátjához jár...gondolhatod, hogy nem társasoznak. Ilyenkor egy szülő mit tehet? Az üljünk le és beszéljük meg nem megoldás.

2009. okt. 21. 15:29
 4/37 anonim ***** válasza:
66%
Mindkettő egyformán. Ez oda-vissza dolog...
2009. okt. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
15:28! Milyen módszerre gondolsz? A testi bántalmazást, fenyítést én is betiltanám.
2009. okt. 21. 15:30
 6/37 anonim ***** válasza:
70%
én azért lógtam, mert a szüleim soha nem engedtek el sehova. Nem mehettem barátokkal sehova, se bulizni, se semmit. Otthon egész nap tanulnom kellett annak ellenére, hogy 4es voltam.
2009. okt. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
70%
A tizenéves gyerek életkorából adódóan lázad a szülők ellen, már nem olyan könnyű irányítani, nevelni, mint a kisebb gyerekeket. Ilyenkor az egyetlen, amit tehet a szülő, ha beszélget a gyerekkel, és megbeszélnek valami arany középutat, vagyis hogy néhanapján egy-egy nap lóghasson a gyerek, de azért ez ne menjen az iskolai eredménye rovására. Gimisként én is nagy büszkén ellógtam egy-egy óráról, mégis simán elvégeztem utána az egyetemet. Vannak életkori sajátosságok, amiket a helyükön kell kezelni, nem szabad engedni, hogy teljesen elvaduljon a helyzet, de azért nem kell a bolhából elefántot csinálni.
2009. okt. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
62%
Beszélni kell először is a gyerek osztályfőnökével. Meg kell kérni az ofőt, hogy telefonon értesítse a szülő, ha a gyerek nem érkezett meg az iskolába. Sok intézményben ez így működik. Aztán pedig kész tények elé kell állítani a gyereket.
2009. okt. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
83%
Az igazolatlan hiányzások miatt szabálysértési eljárás is indulhat. Ez nem egy mókás dolog. A gyerek nem jár mert nincs kedve, a szülő meg fizessen. :(
2009. okt. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Velem is volt, hogy azt a 3 napot, amit a szülő igazolhat, ellógtam. Illetve szóltam a szüleimnek, hogy holnap nem megyek be mert nincs kedvem. Felfogták, és oké. Aztán anyu írt igazolás, vagy miután 18 lettem, már én írtam magamnak. De eszembe sem jut, mondjuk 2 hétből, ami ugye 10 nap, legalább 4et ellógni. És ez persze folyamatosan ismétlődik.


Van olyan iskola, ahol a szülőket emailben értesítik a gyerek érdemjegyeiről. De ez sem egy elterjedt dolog.

2009. okt. 21. 15:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!