Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bilikorszak elkezdése?

Bilikorszak elkezdése?

Figyelt kérdés

22 hónapos lányomat szeretném rávenni hogy bilizzen. mit és hogy csináljam? fél óránként kérdezzem meg kell e pisilnie kakilnia?

ültessem is rá? még nem beszél vagyis a kaki, pisi szó nincs a listáján ettől függetlenül lehet napi rutinná tenni a bilit?

jelenleg egy szál bugyiba pucérkodik s remélem sikerül rávennem hogy ne pipilje végig a szobát hanem rácsüccsenjen a bilire


2012. jún. 19. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ennyi idős a fiam, hasonló a gondom. Nekünk ajálották, hogy ahogy felkel, tegyem a bilire rögtön, és napközben is többször...de ő annyira rendszertelenül pisil (rengeteget, mert nagyon sokat iszik, egy nap simán 2 liter folyadékot is akár).
2012. jún. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi így csináltuk:

A bili régóta ki van készítve, hagy ismerkedjen vele, közben mindig elmondtuk, hogy majd abba lehet pisilni. Néha ráült ruhában, nézegette.

19-20 hónaposan kezdett szólni, ha épp pisilt vagy kakilt, így ezután többször levettem róla a pelust, és alul pucéran vagy kis bugyiban járkált, és többször is ráült, próbálkozott, de nem történt semmi. Néha bepisilt...

Most 21 hónapos és szól, ha pisilnie kell, vagy megy magától és már ül is a bilire, bele is pisil.


Szerintem fontos, hogy mondd el neki mire való, mutasd meg hogy kell ráülnie, magyarázd. Sokat értenek már, még ha nem is válaszolnak, vagy nem csinálnak úgy. :)

Ha bepisil, akkor bepisil, legalább rájön mit is jelent ez.

Most a melegben legyen kis bugyiban vagy anélkül, és rá fog jönni így sokkal kényelmesebb. :)


Ha viszont nem szól, nem jelzi feléd soha a pisit, kakit, akkor lehet még nem érett meg rá, akkor viszont ne erőltesd. (Tudom nem is akarod.)

2012. jún. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

enyém is 22 hós, nekünk is ki van téve a bili már rég (még a Mikulás hozta), hogy ismerkedjen vele. Pár hete minden este fürdés után még pucéran ráültettük a bilire, tetszett neki, hogy ott ücsörög, és egy idő után bele is pisilt, ilyenkor mindig nagyon meg lett dícsérve.

Pár napja van bugyiban napközben, csak 1x-2x pisilt be rendesen, azóta mindig szól. Legtöbbször becsurog, de csak annyira, hogy a bugyi pont felszívja, visszatartja, és a biliben folytatja.

Pedig pelusban még egyáltalán nem zavarta a pisi, soha nem szólt, csak amióta bugyi van rajta.

2012. jún. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha még nem érett meg rá, akkor hiába akarod rávenni, hogy bilit használjon.
2012. jún. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, én is azt hittem, hogy nem érett rá, mivel soha nem szólt, max ha már a pelusban volt a kaki. Próbáld meg, majd meglátod!
2012. jún. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!