Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hús hozzátáplálásának elkezdés...

Hús hozzátáplálásának elkezdése? Ti hogyan adtátok?

Figyelt kérdés

Eleinte azt is magában kínáltátok vagy valamilyen zöldséggel?

Még csak burgonyát, répát eszik a kisfiam, s most vezettem be nála a sütőtököt. Nagyon kis mennyiségeket eszik a főzelékből (gyümölcsökből már nagy adagokat eszik).

Aug. 9.-től adok neki főzeléket, azelőtt csak gyümölcsöket kapott. A doki szerint már egy hónapja el kellett volna kezdenünk, s mivel két hete nem hízott semmit, így továbbra is sietteti, ezért is kell elkezdenünk.


2011. aug. 30. 21:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
6 hónapos korban már majdnem mindig abból kapott,amit magunknak főztem.Darabosan vagy villával összetörve.
2011. aug. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
fozelekkel osszeturmixolva adtam es eloszor a szarnyasokat es lassan lassan a a tobbit. disznohust egy eves kor utan.
2011. aug. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Én nem kapkodtam igazán. Mivel tápszerre is szükségünk volt, elkezdtük ugyan a gyümölcsöket 4 hónaposan, de a főzelékekkel nem siettem. Husisat először üveges bébiételt kapott, korának megfelelőt kicsivel 6 hó betöltése előtt. Főztem neki én is, kis csirkemell darabkákat fagyasztottam le alufóliában, így mindig csak ki kell venni 1-1 adagot. Ha olyat főzök, abból is teszek neki félre még a fűszerezés előtt pl spagettiszósznál a darált sertés husiból (mindig én választom ki, mit daráljanak le, így tudom mit eszünk :) ). Sokáig mixerrel teljesen pépesítettem neki minden főzit. Amióta van 4 foga, hagyok nagyobb darabkákat, de fontos, hogy puhák legyenek. Eleinte mindent rágás nélkül keresztbe akart lenyelni, volt öklendezés meg fuldoklás, de belejött :) Most 10 hós, és már oda merem neki adni a babakekszet, piskótát, puhább almaszeletet egyben. Mennyi idős a babád ? Csak mert idővel lelassul a gyarapodásuk...
2011. aug. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

7 hónapos (jan. 30.-án született).

Én gyümölcsöket 5hónapos 1 hetesen adtam neki, 6 hóig akartam kihúzni, de nem hízott, csak nagyon minimálisan vagy egyáltalán nem. Sovány, hosszú baba.

3400g és 52cm-vel született.

Most 6,5 kg és 6 hónaposan volt 71 cm (azóta nem lett még mérve).

Már akkor akarta a doki h főzeléket adjak neki húsival, de 6 hónapot, amint betöltötte, pár napra rá kapott először burgonyát, aztán répát, s a múlt héten sütőtököt. Majd most fogom bevezetni nála a húsit.

Elkövettünk egy kis hibát is, adtunk neki 5,5 hónaposan tápszert, orvos nem akarta felíratni, de egy védőnő ismerősöm rábeszélt, hogy szüksége van rá, na akkor a tápszerrel egyidőben elkezdtük mérni, s eleinte esténként 80-90 ml anyatej után csináltunk neki tápszert, majd 1 hét se telt el, azt vettem észre, hogy 10 ml-t szopizott, adtam neki nagyobb adag tápszert, s azt benyomta. Rögtön tána fejtem, s lehjött még 70 ml anyatej.

Na onnantól kezdve nagyon ritkán kap tápszert, vissza is jött a tejem mennyisége, legutóbb mikor mértük, 60ml anyatejnél járt este, de visszavittük a mérleget.

Mondta a doki, csak akkor adjunk neki tápszert, mert ezt elmondtam neki is, ha aznap ne evett meg össz. 500 ml anyatejet.

Míg mértük, addig nem volt gond, mert vagy 400 vagy 500-700 ml között evett napi szinten.

De így hogy nincs mérleg nem tudom mennyiket eszik.

Hízni meg egyáltalán nem akar. Már két hete 6455gramm.

Nekünk ezt nem mondta senki, hogy egy idő után leáll a súlygyarapodás, doki az erőltetné egyfolytában a főzeléket, kérdezték már a székletét is, hogy nem e betegség, meg most hétfőn szóltak, jövőhét hétfőn is vigyem leméretni, mert nem akar hízni.

Védőnőnk szerint vannak ilyen babák, meg mindig mondja, hogy ő hosszban nagy, de jó lenne ha már hízna.

4-5 hónap között pl. kb. 60 grammot hízott, már akkor akarta a doki, hogy kezdjük el a hozzátápit, de toltam, majd egy hét múlva fogyott s inkább elkezdtük, mert szerintük híznia kellett volna.


Amúgy hány hónapos kor körül áll le a babák súlygyarapodása?

2011. aug. 31. 12:38
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia kérdező, bocsánat, hogy nem a kérdésedre válaszolok, hanem inkább az utolsó kommentedre reagálok. Nem értem miért ne lehetett volna tápit adni a babádnak, ha hosszú és sovány... :/ ? A saját példánkat mesélem el, szerintem jól döntöttünk, hogy mi adtunk neki tápit, de biztos ti is jól csináljátok, nem akarom felülbírálni, csak szerintem azért fontos lenne, hogy hízzon=nőjjön a gyerek. Az enyémnek két hónaposan kezdtem el tápival pótolni, mert az első két hónapban havi 500-500 gr-t hízott, ami elvileg elég, de ő gyakorlatilag soványka volt. És evett is volna többet, de a ciciből nem jött több. Most 5 hós, a szopi még mindig megy, de a tápi is maradt, igény szerint szoptatom, és figyelem a reakcióit, ha úgy látom kevés neki, kér még, de már nem hajlandó szenvedni a szopival, mert nem is jön belőle igazán, akkor adok neki pluszban tápit. Van hogy semmit nem kér, van hogy lehúz 120 ml-t. Ennek megfelelően, amióta adom neki a pótlást heti 250 gr-t hízik, előtte csak heti 100-120-t hízott. 3600-tal született, két hete már megduplázta a súlyát, most 7,5. Pedig nem tömöm, mindig a szopit erőltetem. Hosszú baba, nem kövér most se egyébként. Kislány. Neked lány vagy fiú?

A fent leírtak miatt, nekem eszembe sem jut, hogy hozzátápláljak, hiszen a tej+tápiban meg van minden. Majd 6 hó után elkezdem szép lassan.


Én a helyedben inkább adnék neki több, a korának megfelelő tápit, had hízzon egy kicsit, az ízleni is fog neki, és a dokik is leszállnak rólatok. A husit és a többi kaját mire megszereti az lehet tök sok idő, nem? És akkor megint ott van, hogy akkor mitől hízzon...?

2011. szept. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Az eredeti kérdésre válaszolva: én pont tegnap kezdtem el neki husit adni.Csirke combból vágtam le egy kis darabot és ezt megpároltam neki almával és krumplival.Amikor elkészült a húsit az almával összeturmixoltam és külön villával összetörtem neki a krumplit!Az egészet benyomta!Imádta!
2011. szept. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én is tegnap kezdtem el adni. Én nem magam készítettem, így a Kecskeméti sütőtökös-csirkét kapta. (sütőtököt mindig üvegesen fogom adni, nem szeretem még megfőzni sem)

És abból bevágott most először egy egész üveggel. Addig nekem is csak feleket evett.


Imádja, megkóstoltam és tényleg fini volt hússal, amúgy nem szeretem a sütőtököt, sőt...

2011. szept. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Szia

Én főztem húslevest (nem annyira fűszereset), és abból turmixoltam neki répát,krumplit és husit.Imádta.Most, hogy ha húslevest csinálok, és eszek mindig kinézi a számból, és fel kell ültetnem magamhoz, és együtt kanalazunk. :)

Én még mindig nem adok neki naponta husit, pedig már lassan 8 hónapos, mert mi sem eszünk minden nap.Egyébként most már vettem csirke, és pulyka mellett, ezt megfőzöm általában húslevesben (vagy csak simán), és kis adagokban lefagyasztom.Ha valami főzelékbe akarok rakni, akkor csak kiveszem, és bele rakom, összeforralom és készen is van.Nyugodtan elkezdheted, hogy raksz 1 kicsit répás krumpliba.

2011. szept. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A babák nem híznak mindig, a dokinőd is picit mániákus szerintem. Miután megduplázzák a súlyukat, van, hogy stagnál két hétig is. Utána híznak. Vagy éppen nőnek, és akkor nem híznak. Hát jól is néznénk ki, ha minden héten híznának 200 grammot, már mekkora babák lennének 1 éves 2 éves korukra


:)


Húst nyugodtan adhatsz neki, (szárnyast), és hetente többször kell, hatot javasolnak, de szerintem nem ad mindenki ennyiszer.


Jó babázást!

2011. szept. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 01:07

Válaszodra reagálva. Kisfiú, s 7 hónapos. 5 hónap betöltése után kezdtük a hozzátáplálást. Mindenki mást mond a tápszerrel kapcsolatban, s ezért döntöttem így. Amúgy, amint már írtam, nekem volt tejem, csak a tápszertől ellustult. Egyszer már volt cumizavaros, nehezen szoktattuk vissza mellre, s mivel a tápszert csak cumisüvegből lehet adni, védőnőt kérdeztem lehet-e mással, s nemet mondott, így abból azért vettem vissza.

Amikor azt adtuk, se nagyon hízott csak pár dkg-val volt több. Nőni meg nő, azt egy szóval se írtam, hogy nem nő. Havonta 2 cm-t nő 4 hónapos kora óta.

Csak a súlya stagnál.

Lehet nem jól csinálom, lehet jól, de nálunk így is úgy is aktuális a hozzátáplálás. Tegnap adtam neki először csirkemellet, 3 kanállal, s nagyon ízlett neki. két kis kocka burgonyát turmixoltam csak hozzá, hogy elsőnek a húst is külön megszokja.

Amúgy már nagy adagokat megeszik 1 hete a gyümölcsből. Pl. valamelyik nap fél banán-fél körte- negyed barack. S mind megette.

Tegnap egy nagy banán háromnegyed részét, s egy marék meggyet nyomott be egy ültő helyben. S ma meg 1 nagyobb s egy kisebb barckot turmixoltam össze, s még kért volna. Utána még anyatejet kapott.

Amúgy épp valamelyik nap mondta az egyik védőnő, aki szoptatási tanácsadó is, hogy a tápszer nem arra való, hogy hízzon, s jól tettem, hogy így döntöttem.

Vannak olyan babák, akik ugyan úgy elfogadják utána a cicit, de nekem cumisüveg használata után kis idővel már szenvdnem kell a szopikkal. S ha nem lenne tejem nekem se, miért van az, hogy mikor 10 ml-t megevett, s adtam neki tápszert, utána sugárban jött a tejem, ahogy elkezdtem fejni, s 20 perc alatt lejött 70 ml???

Nekem lenne, csak ellustul a tápszer adásától. És én meg szeretnék sokáig szoptatni.

A növésével nincs gond, sőt nagyobb mint a többi vele egykorú baba, sőt a barátnőm kislánya egy éves múlt, s még csak 69 cm, s 8 kg, pedig ő is 3 kg-al született, s egy cm-vel volt kisebb születésekor mint a fiam.

S más ismerőseim babái is kisebbek, viszont pár hónappal idősebbek, mint a fiam.

Pl. mikor nem hízott, nekünk a doki annyit mondott, hogy 5 hónaposan már nem írnak fel tápszert, ha eddig csak anyatejet kapott, s kapni is fog, hanem a hozzátáplálást kell elkezdeni, mellette anyatej.

Mégis felírattuk a tápszert egy ismerős védőn javaslatára, doki nem szólt akkor bele, miért akarjuk. A mi védőnőnk meg helyesli a dokit, s engem. Ha azt mondta a doki, hogy inkább hozzátápi s tápszert nem, én meg h csak szopi, védőnő helyeselter, addig míg nem hízott, s azt követően, ne adjak tápszert továbbra sem, hanem hozzátápi, amikor mondtam h felíratom, azt helyeselte.

Végül mikor adtam a tápszert s fent leírtakat tapasztaltam, mondtam a dokinak, hogy mióta tápszert adok ez a helyzet. Annyit mondott rá, nem kell a tápszer, csak akkor adjam, ha aznap nem eszik meg összesen 500 mlt.

Amúgy az én babám sokszor keveseket evett mindig is. Amikor pl:500 ml-t meg kellett ennie, 300-at evett, s mégis szépen fejlődött. Eleinte havi 500 grammot is hízott. S mellette nőtt is.

2011. szept. 2. 11:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!