Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebéd hozzátáplálásának elkezdése?

Ebéd hozzátáplálásának elkezdése?

Figyelt kérdés

Mindenképp főzni szeretnék, bébiételt ritkán kapna.

Csak nem tudom úgy jó lenne-e elkezdeni, ha mondjuk evett, s tízórai után kezdeném el főzni eleinte zöldség/zöldségek, majd idővel húsi, kész lesz-e, ha legtöbbször 2 óra elteltével éhes. Nem nagyon bírja ki a 3 órát.

Itt arra gondolok, hogy mondjuk ma pl 7:33-kor reggelizett (szopi), s 9:50kor már adnom kellett neki, mert már nagyon balhézott.S kb. 10:30-ra fejeztük be. Szóval ha most kellene neki adnom, s egyből el tudom tőle kezdeni, meg hát ha üres a konyha,mert após is használja, de tervezem h kiírom a hűtőre, hogy tízóraitól számítva szopi után főzök, s aztán etetés megint.

Ha most adnék neki, 12:30ra kész kellene lennie a kajának, hogy tudjon enni, de legkésőbb 13ra. Vagy inkább reggeli szopi után kezdjek el főőzni, s esetleg melegítem.

Amúgy majd hónap végétől tervezem elkezdeni, a fenti csak példa.

Valamikor már 6kor, van hogy 7-8 körül kell reggelizni, s onnantól számolom a 2-3 órát. Amint elkezd hisztizni, rögtön megyek készülni, de a 2 óra elteltét mindig megvárom.


A tapasztalatokat is várom, ti hogyan csináltátok, s mi vált be nektek? Mikor kezdtétek el az ebéd főzését, hogy pont jó legyen?


2011. aug. 5. 12:10
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

A főzeléket én előző este főzöm meg, általában 2 adagot. De amúgy kb. 20-30 perc elkészíteni, attól függően, mit adsz neki. Mert pl. a cékla kicsit lassabban fő, de a krumpli, répa, fehérrépa, cukkini nagyon gyorsan megvan. Ha almát is teszek bele, azt meg nyersen reszelem bele. Húst egyben főztem egy nagyobb adagot, és 2 kockánként jégkocka tartóba tettem, úgy be a fagyasztóba. Ha húsos az ebéd, akkor előző este kiveszem a húst, az délre kiolvad, csak hozzá kell turmixolni.

Nem lesz semmi baja, ha előre elkészíted, 1-2 napot eláll hűtőben. Csak arra figyelj, hogy amíg kóstoltatsz csak, addig mindig keveset melegíts, ne az egész adagot.

A sütőtöknek meg most nincs szezonja, abból mehet az üveges is, ahhoz tehetsz almát, krumplit, répát, később húst.

2011. aug. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Sütőtök italunk van már itthon, bébiételben csak sütőtökkel még ne találkoztam, csak kecskemétivel, de abban van cukor, én meg még nem akarom rászoktatni a cukros ételekhez.


Hát ez a jégkockatartós nagyon jó ötlet, de ez nálam sajnos nem kivitelezhető, mert felesben van a fagyasztó, a hűtő felett, s már bepakoltam, barackkal, zöldbab, céklát is tettem el, sárgadinnyét is. S a mi húsunknak sincs már hely, csak nagyon keveset tudok betenni.


Ilyen esetben a húst mindig frissen készítsem el, kis adagban? A zöldségeket meg lehet megcsinálom akkor előző este.


Még azért várok tapasztalatokat. Mert néha lehet adnék így is neki, de szeretnék olyat is, hogy frissen készítem el, az azért más. Nekem is jobb, ha friss kaját eszek. Viszont néha, hogy időt nyerjek, az se rossz megoldás, hogy előző este megcsináljam.

2011. aug. 5. 12:50
 3/31 anonim ***** válasza:

Akkor viszont olyankor adj majd húsos ételt neki, amikor magatoknak is azt főzöl. Mert olyan kicsi adag húst úgysem tudsz venni, ami mondjuk 2 napra elég a babának. De az még ráér, mert általában a hozzátáplálás elkezdése utánk kb. 1 hónappal javasolt először húst adni.

A Kecskemétis sütőtököt én sem veszem, én a Hipp sütőtök-almát veszem. Azt imádja a kislányom.

Az üveges kajákhoz is tehetsz pl. húst pluszban, vagy bármi mást, amit épp bevezetsz. Én pl. a sütőtökbe tettem a répát a második kóstolós napon.

2011. aug. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Én a mai napig úgy csinálom, hogy reggeli után főzöm meg a kajáját (ált. 10-re készül el) mindig 2 napra, amit utána leturmixolok, és aventes pohárba teszem, fedőt rá, és délre pont annyira hűl ki, amennyire kell. A húst (7 hótól) én is nagyobb mennyiségben kockázom, megfőzöm aztán a baba adagjában befóliázom, majd aventes poharakban fagyasztom. Amikor a főzeléket csinálom, fél óra alatt kiolvad a hús, és hozzáteszem. Ha van lefagyasztott tejed a hűtőben annak a helyén elfér, mert én azokat használni nem tudtam. Amit kiolvasztottam, olyan hülye szaga volt, hogy a babám nem ette meg a kaját, amibe beleraktam. Egyébként nem is fontos rögtön főzelékkel kezdened, gyümölccsel is kezdheted tízóraira, és akkor pár hétig azt kapja, utána már úgyis látod, hogyan lesz időd főzni, mert a gyümölccsel is jól el lehet pepecselgetni (hámozgatás, reszelgetés, nyomkodás...)
2011. aug. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Olyan húst még nem adnék neki. Húslevesbe csontot veszek, mert azt nem esszük, s a párom szinte nem is eszik húst, nagyon ritka, sült húst, s pörkölt húst meg még nem adnék neki. Mindenképp csak neki csinálnám, s minden nap nem főzök magunkra, csak 2-3 naponta s nem mindig főzök húst.

Amúgy úgy gondoltam, hogy kis kockákban nyersen tenném el, s így mindig frissen készítem.

De amit utolsó írt, az is jó ötlet, hogy nagyobb kockákra vágom, s befóliázom a baba adagjában, csak hát nem tudom mennyi az adagja. De megpróbálom kiönteni jégkockatartóba, s az alabján tenni el két adagot egybe.

A fagyasztott tejet nekem issza, még azt is, amit 3 hónapja fagyasztottam le. Ezzel nincs gond. De már nem sok van, nem is férne :(

2 aventes pohár, s egy tejzacskó, mert már a 3. nem fért be a fagyóba. Így is a meggyet apóshoz tettem el. Hát eddig még nem szólt, remélem nem dobja ki, mint a múltkori lefagyasztott tejeimet fogta s kiolvasztotta, s még neki állt feljebb, hogy rászóltam :(

2011. aug. 5. 21:47
 6/31 A kérdező kommentje:

Utolsónak még:

a tízórait már elkezdtük júli 8.-án. S azért akarom lassan elkezdeni az ebédet.

S ha így ahogy én írtam, nem lenne kész délre? Vagyis mire adnám, inkább készítsem reggel, s ha ki is hűlt, tudom melegíteni s nincs gond, hogy nem biztos, ki tudja várni a fiam, ha még meleg lenne?

2011. aug. 5. 21:51
 7/31 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha melegíted. Csak ha megmelegítetted, akkor utána már ne tedd hűtőbe, akkor már ki kell önteni a maradékot.
2011. aug. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Úgyis szopi után adod majd, nem? Annyit biztosan tud várni, amíg felmelegíted, de ne akkor főzd meg, mert nehezen hűl ki. De egyébként volt már aki uzsira, vacsira adta a főzeléket, úgyhogy ezen ne idegeskedj. Én tízórai adtam gyümit, azután ebédre főzeléket mindig szopi után, de mindig éreztem, hogy valami sántít, a második gyereknél uzsira vagy kora délután fogom adni a főzeléket. Szerintem az anyatejhez szokott gyomrocskának így nem lesz olyan megterhelő.
2011. aug. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
22:06 vagyok, én voltam a 13:38.
2011. aug. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondták, védőn, s mások is, hogy szopi előtt kell adni. A tízórait is mindig úgy adtam, ebédnél is így akartam.

Mondjuk, ha 7kor volt a szopi, legkésőbb 8-kor elkezdeném főzni az ebédet, s 9-fél 10 körül adnám a gyümölcsöt, megszoptatnám, s és fél 12-fél-13 között lenne az ebéd, aztán szopi.

Persze attól függ, hogy kell fel a fiam, s hogy mikortól igényli az evést. Amikor már elkezd nyűgi lenni, tudom, hogy éhes.

Annyiban nehéz lesz, hogy a reggeli szopi után már nem hajlandó vissza aludni. De így lehet biztosabb, hogy valamennyire kihűl a kaja, s nem lesz neki nagyon meleg.

Azt nem vettem figyelembe, mert hát 2 óra alatt elkészíteni, úgy hogy mellette nehéz csinálnom a dolgaimat, s még itt van após is a nyakunkon, ha akarunk vele élni, ha nem, nem biztos, hogy megfelelő hőmérsékletű lesz.

Köszönöm a segítséget:)

Azért még várnék véleményeket/tapasztalatokat, ti hogyan csináljátok/csináltátok, s mennyire vált be.

2011. aug. 5. 22:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!