Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bilire szoktatásnál mi a...

Bilire szoktatásnál mi a hatékonyabb?

Figyelt kérdés

A kislányom már 2 éves és érett a bilizésre, mert már többször produkált kakit is és pisit is, csak nála ez kedv kérdése. Tudja, hogyha nincs rajta pelus, akkor nem szabad a szőnyegre vagy a kőre kakilni/pisilni, de mégis megteszi.

Egyszer ráül a bilire, máskor meg nem.

Én nem durván, de megszidtam, hogy csúnya dolgot csináltál, nem szabad a szőnyegre kakilni, szégyelld magad. Okos kislány vagy, tudod jól, hogy a bilibe kakilunk, anya és apa is elmegy vécére, mi lenne, ha mindenki ide kakilna a szőnyegre.

Vajon ezzel hibát követtem el, hogy megszidtam?

Mert ezek után pelust adtam rá (nem győzök takarítani), és szólt, hogy anya pisi, levettem és ráült magától a bilire.

Egy anyuka nagyon lehurrogot a szidalomért, hogy szorongást fogok okozni a kicsimnek ezzel, annyira bűntudatom van azóta.



2012. jún. 20. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha már tettél ma fel kérdést, és rám gondolsz a "lehurrogásért" , ne haragudj, nem úgy értettem!

Lehet hogy nem verbálisan, szóban "szidod", hanem a hanglejtésedből, gesztusaidból szűri ezt le!

Ne legyen lekiismeretfurdalásod, jót mondtál neki, csak a "szégyelld magadat"-ot hagyd ki legközelebb:)

2012. jún. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia, nem tettem még fel itt kérdést, nem tudom miről lehet szó :) Első gyerek lévén még nekem is nagyon sokat kell tanulnom, hiába próbáltam felkészülni a sok szakkönyvvel, semmire nem emlékszem, főleg éles helyzetekben, ösztönösen cselekszem, aztán mindig agyalok, hogy jót mondtam-e. A tapasztaltabb anyukák tanácsát mindig szívesen meghallgatom.
2012. jún. 20. 22:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak azért, mert egy anyuka feltett hasonló kérdést, és én azt válaszoltam, h ilyenkor nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani annak, ha bekakil, akkor bugyi le, törlés, új bugyi fel. Nem kell leszidni, elég csak annyit mondani, amit tulképp mondtál neki "szégyelld magad" és "csúnya dolgot csináltál" nélkül. Ez még így fog menni jópár hétig, nekem még szőnyeget is kellett mosnom közben-közben. (amikor odakakilt vanish-el , a szobatisztasága amikor kialakult, akkor meg az egészet).

Szóval türelemjáték, csak nyugalom, menni fog! Senki sem beszél a kimosott szőnyegről, domestossal agyonsikált parkettáról szívesen :) de ugyanúgy átesik ezen!:)

És még egy tanács: a pelust már ilyenkor ne add vissza rá!

2012. jún. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nem attól lesz érett egy kisgyerek a szobatisztaságra, hogy TUDJA hova kell/kéne vagy mert már belesikerült.

ennél sokkal bonyolultabb. az a lényege, hogy a babák nem tudják visszatartani, erre kell megérni. amíg ez nincs, addig max. rá lehet idomítani a bilire :)

egyébként érdekes, hogy mikor egy kisgyereknél elkezdik a bilizést akkor 20-30 percenként pisil, majd mikor szobatiszta lesz akkor 2-3 óránként. mert megtanulja szabályozni.

ez egy bonyolult folyamat, 2 évesnél szerintem ne vedd annyira komolyan, hogy leszidod mert tényleg szorongást okozhat. mondom ezt én :D mert egyszer én is megtettem, fiam nagyon ügyesen bilizett, egyszer csak dacos lett és 2 hétig a szőnyegre pisilt. elborult az agyam egy idő után, megfogtam és a fejébe kiabáltam, hogy MIÉRT...?

na azóta bilibe pisil, szobatiszta lett, 2,5 éves.

de tényleg nem szabadna ilyeneket csinálni.


másik meg, hogy adj rá bugyit, akkor nem a szőnyegre megy a kaki. vagy várj még pár hetet

2012. jún. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tényleg a lehető legrosszabb megoldás a szidás, mert így csak szorongás alakul ki a gyerekekben!!!
2012. jún. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsokat. Igazából az is fejtörést okoz, hogy például itthon nem adok rá pelenkát, de ha vásárolni megyünk, vagy épp autózunk, akkor kénytelen vagyok, sőt, játszótérre is, hiszen én sem örülnék, ha más gyereke belepisilne a homokozóba. Pont ma, amikor mentünk le, szedte le magáról a pelenkát, hogy nem kell, de nem volt bátorságom pelus nélkül elindulni.
2012. jún. 21. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!