Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves lányom egész nap...

2,5 éves lányom egész nap többször bilibe pisilt,2 -3 hete viszont napközben egyáltalán nem hajlandó, kizárólag lefekvés után kb.15 perccel, éjszaka, ha felébred rá és reggel, mikor ébred. Mitől lehet ez a visszaesés?

Figyelt kérdés
Hiába ültetem rá lefekvés előtt közvezlenül vagy már korábban fürdés után, lefekszik és 10-15 perc múlva szól, hogy kell és akkor kizárólag bilibe hajlandó-napközben viszont már soha nem!
2009. júl. 6. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Hagyd akkor. Ne erőltesd. Most tetszik neki, hogy ő megmondja hogy mi legyen.

Az én lányom is kisebb korában ügyesen pisilt, türelmesen ült a bilin, aztán jött egy időszak, dobálta, fejére tette, úgyhogy feladtam és hagytam. Most ott tartunk, hogy magától ügyesen pisil, és már három napja kakil is. Pedig éjjel van rajta pelus, meg a bölcsiben is, mert még ott a múltkor megpróbálták levenni, de volt baleset. De ha szól pelusban hogy kell pisilni, kakilni kiviszik. Max egy pelussal többet kell levenni róla.

Úgyhogy ne aggódj! Hagyd egy kicsit a témát! Mondhatod hogy milyen ügyes nagy lány volt, hogy mindig bilibe pisilt, olyan boldog lennél ha megint így tenne. Aztán hagyd. Majd magától visszatér. Kicsit ösztönözheted és kis idő elteltével próbálkozhatsz újra, de ha nem megy, várj megint egy kicsit.

Türelem és kitartás! Fog az menni! Tudja hogy miről van szó! Csak kis huncut!

2009. júl. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Wc-vel próbálkoztatok? Nálunk ugyanez volt, hogy hetekig bilizett, aztán egyszer csak nam akart ráülni. Akkor jutott eszembe a wc. Ráültettem és annyira megtetszett neki, hogy azóta szobatiszta nappalra és mindig wc-be pisil. Hátha nektek is bejön :)
2009. júl. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!