Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiamnak semmi...

2 éves kisfiamnak semmi tünete nincs, mint hőemelkedés. Ma reggel és éjszaka jelentkezett. Tapaztaltatok ilyet? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2010. jún. 10. 08:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Akármitől is lehet.

Ha rendszeresen jelentkezik, vagy láz lesz belőle, akkor vidd el a gyerekorvoshoz. Vagy hívd fel a védőnőt.

2010. jún. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Kisfiam 21 hos, egesz ejjel lazas volt es ma reggel is. Most alszig de most is eleg meleg meg...kesobb megyunk az orvoshoz. Eloszor azt hittem a tegnapi nagy meleg artott meg neki, de nem tudom, hogy a napszuras az okozhat-e csak lazt...Elegge nyaladzik is, de nem gondolnam azt se, hogy a fogzas ilyen sokai csinalhat neki lazt, legalabb is eddig csak 1x volt lazas foga miatt, de amint kapott Panadolt, levitte neki es aztan mar nem volt lazas...Lehet a torka miatt, az surun szokott neki bepirosodni. Ne haragudj, hogy ilyen hosszura sikerult a valasz, nem is tudtam segiteni, csak azert irtam, mert mi is ilyen helyzetben vagyunk.

Jobbulast kivanok a kicsidnek!

2010. jún. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én lányomnál is ez volt, 37,8 volt a testhője, majd fürdött int, ezzel kicsit lehült, de újra visszaszökött. Adtam neki nurofent, majd másnap reggel, vagyis tegnap elmentünk a dokihoz. Kiderült, hogy nagyon vérbő a torka, kezd taknyos lenni. Azt mondta a doki ne csodálkozzak, ha nem akar enni, ilyen vörös torokkal. Hát a kicsim(2,5 éves)játszott, rohangált, semmi baja, nem is látszik rajta soha, ha beteg és lázas is. Mondogtta, hogy a torka fáj, ennyi. Meg nem mondtam volna, hogy beteg. :) De engem az nyugtatott meg, ha elviszem orvoshoz és lásd, jól is tettem. Azóta se volt láza, még akkor éjjel se, csak délelőtt kezdett kicsit melegebb lenni.

Szerintem nézesd meg orvossal, az a biztos. A láz mindig valaminek a jele.

2010. jún. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akár lehet napszúrástól is, de lehet a torka is. Ilyen melegben gyakori, ha kimelegedve hideget isznak, esznek.
2010. jún. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
kedves 2. és 3..Én továbbra sem tudom mire gyanakodjak, mindig máshol forróbb a teste, egy kicsit fáradékonyabb.Tegnap voltunk orvosnál, de semmit nem mondott, csak, hogy adjak normaflore-t.Ti hogy vagytok?
2010. jún. 11. 08:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! A 2. valaszolo vagyok. Hat voltunk orvosnal, es piros a torka, es meg hozza olyan hasmenese is lett, kiderult, hogy elkapott valami hasmeneses virust, meg a korhazba is bementunk az este mert annyira fajt a pocakja es annyira ment a hasa hogy nagyon megijedtem, ugy kepzeld el, hogy meg a viz is keresztul ment rajta!...hal'Istennek az ejjel mar nem volt lazas es hasmenese is csak 1x volt mar. En is ugy vagyok vele, hogy jobb felni mint megijedni, mindig futok a dokihoz ha lazas a kicsim.

Jo egeszseget kivanok minden kisgyereknek!

2010. jún. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Nálunk is volt hasmenés 4-5-ször, de se enni, se inni nem nagyon akar, ccsak a reggeli és esti kakót.
2010. jún. 11. 10:27
 8/9 anonim ***** válasza:

A 3. vagyok.

Nagyon könnyű ilyenkor benyalni egy kis vírust. Ha kicsit hasmenése van, a normaflore valóban jó és egyen kekszet, annak biztos örül még ha mást nem is akar. Az én lányom legalábbis imádja a kekszet minden fajtáját. És kicsit diétáztasd, mondjuk rizs, krumpli.Sok-sok folyadék. Próbálj kis kamillateát, az gyulladácsökkentő, hátha jó lesz. Szegény kicsikék, nagyon meleg van nekik, szerintem ez a legnagyobb baj. Az én törpöm is nagyon nyűgös, semmi se jó neki, most meg még taknyos is. Szenvedünk. Menne mindig sétálni, de hát ekkora tűző napsütésben nem lehet és nem érti, hisz eddig lehetett.

Jobbulást. Remélem gyorsan helyrejöttök.

2010. jún. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ujra a 2. valaszolo vagyok. A dokink szerint emiatt a nagy meleg miatt van ennyi hasmeneses gyerek az utobbi napokban, ebben a varosban ahol en elek, most jarvany van a gyerekeknel, az este a surgossegin vagy 20 gyerek volt, akinek ugyanilyen lazas-hasmeneses tunete volt. En is probalom dietaztatni, bar mar ma jobban van kopp-kopp, tapszert nem adhattam volna neki a hasmenes miatt a doki megtiltotta de az a baj hogy semmi mas nem kellett neki, igy azt csinaltam, hogy foztem kb 1 liter vizben 2 evokanal rizst, es abbol a lebol kevertem ki a tapszert, igy nem volt baj, sot eleg jot tett a hasmensenek. Meg kaptunk Hidrasec port amit vizben kell kikavarni es ezt beadni a kicsinek, hasmenes ellen. Nagyon jo keszitmeny..
2010. jún. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!