Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Okozhat a nagy meleg lázat?...

Okozhat a nagy meleg lázat? Nem gond, ha nem rohanok vele dokihoz?

Figyelt kérdés

Kisfiam 20 hónapos, tegnap este belázasodott.Kapott egy kúpot,minden oké volt ma délelőttig,mikor megint felment a láza.Amúgy semmi baja, mikor épp nincs magas láza jókedvű,játszik.Nem hányt, nem megy a hasa.

Tavaly is volt, hogy nyáron belázasodott,akkor rohantam vele ügyeletre,ugye kicsi volt még, ott azt mondták a melegben előfordul,itassam sokat és ha nem múlik akkor vigyem a dokihoz(hétvége volt)

létezik, hogy a nagy melegekben kicsit legyengült a szervezete és ezért lett lázas?Nem baj, ha itthon kezelem és ha hétvégén nem múlik akkor hétfőn elviszem a dokihoz?

(a mai rendelésről mér lekéstünk)


2012. jún. 22. 12:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én se rohannék vele, de azért jó lenne ha a magas láz nem 39 fokot jelentene.... Ha 38,4 pl. (levonva), akkor elég a kúp meg a gyakori folyadékbevitel, de azért 7főn mindenképp vidd el, ha múlik, ha nem. Szerintem.
2012. jún. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Folyadék, lázmérés, köss a bokájára és csuklójára vmi vizes rongyszerűt hűtésnek(persze ha nem szedi le).Mennyi volt neki?A meleg önmagában tuti nem okoz lázat.Ha 2 nap alatt nem múlik el, vidd el , mert lehet vmi van a háttérben, ami eszünkbe se jutna, addig lázcsillapítás.
2012. jún. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 krisztivan ***** válasza:

Nálunk is járt a láz:-))Pont mint a fiadnál a tünetek.Kiderült,hogy 3 napos láza volt,mert aztán a láz után jöttek a pöttyök.Semmi mást nem tudsz tenni(ha ez van)mint hogy csillapítod a lázát és itatod.

Jobbulást:-))

2012. jún. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én mindenképp vinném. Döntse el az orvos, hogy beteg-e a gyerek, végül is azért ő az orvos. Ráadásul jön a hétvége, csak ügyelet lesz.
2012. jún. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én a hétvégének semmiképp nem mennék neki így. Ebből bármi lehet 2-3 nap alatt. Lássa orvos!
2012. jún. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Amúgy a melegtől 1000% hogy nem lázasodik be egy 20 hónapos.
2012. jún. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Májusban már átesett a 3 napos lázon, tudom, hogy akár mikor újra kijöhet,de azért május nem volt olyan rég..

De kihez kéne vinnem?Másik orvoshoz itt a városban?Nem baj, hogy nem hozzá tartozunk?

2012. jún. 22. 13:40
 8/14 anonim ***** válasza:
Amelyik gyerekorvos épp rendel, az ellátja.
2012. jún. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszi.

Amúgy gondoltam, hogy csak a meleg nem okoz lázat(38.5),de gondoltam összefüggésben lehet...

És 3 napos láz jelentkezhet 2x ilyen közel egymáshoz?

2012. jún. 22. 13:49
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem igazán hiszem, de lehet hogy legyengítette az immunrendszerét, és benyalt valami mást. Sajnos nálunk mindig csőstül jön a baj. Igaz aztán hónapokig semmi, ha túlesünk a 3-4 hetes kínlódáson. Én a hétvégét sosem merem orvos nélkül bevállalni ha lázasak.
2012. jún. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!