Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan akinek még mindig...

Van olyan akinek még mindig nem beszél a 2,5 éves kisfia? Ez normális még ilyen korban? Mindent ért elmutogat, kb 25 szot mond. Mondatot eggyet sem

Figyelt kérdés

2012. jún. 23. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Nem normális. Miket mond? Fordulj logopédushoz!
2012. jún. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát az alapokat,anya,apa,baba,cica,kaka,ebbe,gyere,adjál,cici,stb,ezeket mondja,logopédus 3 év alatt állitolag nem foglalkozik vele,legalábbis nálunk igy van,gyerekorvos mondta.
2012. jún. 23. 21:50
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
De foglalkozik, jelentkezzetek be a nevelési tanácsadóba és mondjátok el a problémátokat. Ez megkésett beszédfejlődés, logopédiai terápiával meg tudják indítani a beszédet.
2012. jún. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

tényleg nincs logopédiai fejlesztés 3 éves kor alatt :)

viszont nem egy más terápia van.

én 2 évesen vittem el a fiamat, tsmt tornára járunk, korai fejlesztőn keresztül. de most nyáron elviheted úszásra is, bhrg talán a neve? az is segít a beszédbeindításban. szeptemberben pedig lehet menni alapítványhoz, pl. a korai fejlesztőbe amit már írtam

2012. jún. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
De van logopédiai terápia 3 éves kor alatt. Én logopédus vagyok és én is csinálok megkésett beszédfejlesztés terápiát.
2012. jún. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

ne haragudj, de azért furcsa, hogy logopédus létedre nem tudod, hogy a nevelési tanácsadó is csak 3 éves kor felett fogad.

nem kötekedni akarok, de nagy butaságokat írtál

2012. jún. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem írtam nagy butaságot, nevelési tanácsadóban dolgozom logopédusként és mi fogadunk gyereket 3 éves kor alatt.
2012. jún. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 2,5 éves,nem beszél,csak mutogat,mindent megért,és nekünk azt mondta az orvos is meg a védőnő is hogy 3 éves kor alatt semmiképp ne vigyük sehova!
2012. jún. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Korai fejlesztőben foglalkozik vele logopédus. Lehet beszédindító terápiát csinálni. Annyi a lényeg egyébként, hogy ha mond, vagy utánoz valamit, ne javítgassátok a kiejtést, mert elmegy a kedve a beszédtől. Ilyenkor az a lényeg, hogy minél többet legyen kedve beszélni. Az nem baj, ha mutogat, vannak dolgok, amiket képtelenség elmutogatni, arra muszáj lesz szavakat is használnia.

Mi is ugyanígy voltunk egyébként, mint ti, a logopédus az "Én is tudok beszélni 1" című könyvet (tele van képekkel) ajánlotta, van hozzá útmutató is, "A megkésett beszédfejlődés terápiája".

Ezek segítségével meg lehet tanítani neki egy alapszókincset, meg rávezetni a nyelvtanra.

2012. jún. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es vagyok: még annyit, hogy azt is mondták, hogy ha használ szavakat, meg mindent megért, akkor tuti, hogy fog beszélni. De minél hamarabb, annál jobb, mert később már kevesebb ideje van megtanulni annyi szót, amit a többi gyerek már tudni fog.
2012. jún. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!