Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon nagy baj, ha időnként...

Nagyon nagy baj, ha időnként a 4 éves lányom elküldi a nagyszüleit? Együtt lakunk anyósomékkal, nagyon szeretik amúgy a lányomat, ő is a nagyszüleit.

Figyelt kérdés

De van olyanja a lányomnak, mint pl. előbb a medencéhez kijött a papa és mondta neki, "menj el papa".

Papa pesrze jól megsértődött.

Nem beszél velük csúnyán, de tud elutasítóan viselkedni velük, ilyenkor mindig szólunk, hogy nem szabad a nagyszülőkkel így viselkedni, beszélni. Amúgy is nehéz korszakban van a lányom, régebben nem volt hisztis, most az, kistesója született (igaz, már 10 hónapos, de soha semmi féltékenység nem volt lányom felől, imádja kistesót, de mintha most jönne ki rajta a tesó-ügy), nem oly rég kezdett ovit, Apa külföldön.

Tavaly, mikor férjem külföldön volt, papa volt a király a lányom szemében, most másképp van.

Papa pedig olyan, ha nem akar a lányom akar puszit adni (amihez szerintem joga van), akkor lefogja és ad neki ő, amire persze a lányom elkezd csapkodni feléje, amire pedig a papa kiakad.


2012. jún. 24. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem lehet hogy azért csinálja mert rosszul esik neki az hogy idáig ő volt a középpontban és egyiknapról a másikra lett egy kistesója. Mikor én kicsi voltam és megszületett az öcsém akkor rá egy pár hétre kezdtem ovodába járni és hát egy három éves gyerek nem fogja megérteni még h nem azért kell elmenni otthonról mert a szülők már nem szeretik őt. legalábbis én ezt éltem át kicsi koromban:) azt meg a felnőttek sem viselik szó nélkül ha valaki "erőszakkal" ad puszit még akkor sem ha az a szeretett nagyszülő.
2012. jún. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én lányom is négy éves, de még néha engem is elküld, hogy most menjél, mert egyedül akarok játszani.

Ez nem baj. Meg kell érteni. Az már nagyobb baj, hogy a papa így reagál. Nálunk is van, hogy a két hete nem látott papájának, mamájának nem akar puszit adni, de akkor a papa megérti, és ad majd később magától 10-et is :).

Ja és az én lányomnak nincs tesója, egyedüli gyerek, első és egyetlen unoka.

2012. jún. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a papa a második gyerekkorát éli.

komolyan.

igaz, kínos helyzetet tud teremteni egy dacos kisgyerek, de megsértődni rá????? ugyan már! ne a gyerekedet nyesegesd a papáék szabta formára, hanem a papáéknak mondd meg, legyenek már komolyak.

szegény kislányod meg nem elég neki a tesó (aki kb. most kezd belekontárkodni az életterébe), Apa is elment, akit bizonyára nagyon hiányol, és még a nagyik is a fejére akarnak nőni. pedig már nagylány! meg tudom érteni.

ja és a nagypapa még véletlenül se próbálja meg helyettesíteni Apát!! Apa helye nem kiadó!!!!!

2012. aug. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!