Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg anyósomékk...

Hogyan értessem meg anyósomékkal, hogy nem zavarnak, ha eljönnek hozzánk megnézni az unokájaikat?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
De miért gondolják azt, hogy zavarnak?
2011. márc. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez a mániájuk, hogy azért nem jönnek, mert úgyis zavarnának minket. Alvásidő stb. Hibába mondjuk, nem lehet velük megértetni, hogy jöhetnek nyugodtan, mert nem zavarnak, mégse jönnek a fenti indokkal...
2011. márc. 30. 12:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom tudják, hogy mikor van alvásidő. Azon kívül meg miért ne jöhetnének? Én nem hiszem el, hogy felnőtt ember ha kíváncsi az unokájára akkor nem érti meg, hogy menjen nyugodtan (hacsak a viselkedésetek nem ellenséges velük szemben).
2011. márc. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az ő anyósuk tényleg zavarta őket, amikor nekik volt pici gyerekük és bennük maradt, hogy ők nem akarják ezt csinálni.
2011. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én anyósomnak is ez a mániája, ezért aztán fel sem hív minket, állandóan azt hiszi, hogy zavar. Ezerszer mondtuk már neki, ha zavar, akkor úgyis visszahívjuk pár perc múlva. Amikor jön, eleve úgy hívom, hogy alvásidő után, de így is alig jön, kb havi 1-szer.

Pedig szívesen venném, ha jönne többször, és azt is szívesen venném, ha hívna többször, és nem mindig nekünk kéne őt hivogatni, hogy mi van, meg jöjjön már. Komolyan úgy kell noszogatni. Őrületbe kerget ezzel a de-biztos-zavarok-dumával.

Kedvelem őt, kedves nőci, és amikor itt van, jól is érzi magát, és a gyerekek is szeretik. Nem is lakik messze, kb fél órára, de nem kell átszállni. Nem is értem őt.

2011. márc. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát pl mondd azt nekik, hogy meghívod őket ebédre, és pont az ő kedvükért sütsz vagy főzöl vmit amit szeretnek. Ettől lehet, hogy eljönnek, mert nem akarják, hogy feleslegesen főzőcskézz. Ha meg nem jönnek el, akkor másnap elmondod nekik, hogy vártad őket, főztél is, és ennek ellenére nem jöttek, rád maradt a sok kaja. Ebből megértik, hogy készültél és akartad hogy jöjjenek, sőt lelkiismeret furdalásuk lesz, hogy főzőcskéztél és nem jöttek el.

Én ezt csináltam az anyósommal, mert ő is mindig kitalálja hogy zavar, ő aztán el is jött.

2011. márc. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!