Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba/gyerek mivel rosszabb...

A baba/gyerek mivel rosszabb egy kutyától?

Figyelt kérdés

Albérletet keresünk a párommal és a 11 hónapos babánkkal. Sok hirdetést megnéztem és mindig kiakadok azon mikor a hirdetés szövegében azt olvasom, hogy gyerek kizárt-kistestű kutya vagy macska jöhet.


Miért rosszabb a gyerek? Nem értem.


2011. dec. 7. 13:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
A macska csendes, a kutya, ha rászólsz elhallgat, nem ugat! A gyermek, meg sokat sír, akár éjjel, akár nappal, és egy csitt-től nem marad csendben! Szerintem ezek miatt lehet ez a kialakult helyzet!
2011. dec. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Gyerekekkel nem tehet ki az utcára, ha nem fizetsz, de kutyával igen...

Mamám épp így járt, nem fizettek az albérlői (2 gyerekkel), és egyszerűen nem tudta őket kitenni, mert a törvény védi a gyerkőcöket, ami amúgy szép dolog, csak közben meg felélték a nagyanyámat.

Gondolom ti nem ilyenek lennétek, viszont a főbérlőnek gondolom így egyszerűbb, hogy "megvédi előre magát".

2011. dec. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Az ilyesmi taplóság,és én nem óhajtanék ilyen gyökér emberek között élni még kutya,macska meg gyerek nélkül sem.
2011. dec. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Én nem ezt tapasztaltam anno!

Legalábbis, ahol mi lakunk - Szolnok jelenleg (párom munkahelye miatt állandóan kiküldetésen van) - ott 3 hónapon keresztül kerestünk egy olyan albérletet, ahová kistestű kutya - tacskóról beszélünk - jöhet.

Akkor már 5 hónapos terhes voltam és senkinek semmi problémája nem volt azzal, hogy gyerekünk fog születni nem sokára, csak azzal, hogy kutyánk van.

Már ott tartottam, hogy veszünk egy lakást, de rájöttem, hogy kizárt dolog, hogy itt letelepedjünk! Az ingatlanpiac meg a béka segge alatt.


Amúgy nem rosszabb egy gyerek, csak a törvények úgy vannak kitalálva, hogy csecsemővel/gyerekkel nehezebb kirakni albérletből egy bérlőt. Főleg a téli időkben!

2011. dec. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Ja,így már érthetőbb,elnézést,ha szimpla ellenszenv lenne a gyerekek iránt az felháborító lenne.
2011. dec. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Hát egy rosszul nevelt gyermek sok bajt okozhat. No meg vannak az igen kedves emberek, akik az elbaltázott életüket azt szeretnék, ha másnak sem lenne jobb. Jobb is ha kiköti, mert a fenének sem kéne egy ilyen ember a feje fölé.

Bár az is lehet, hogy van valami törvény, hogy gyerekeseket nem lehet kitenni olyan könnyen az albérletből. Igen... valószínűleg ez utóbbi a telitalálat.

2011. dec. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Hogyan védi a törvény ebben az esetben a gyereket?

Minket most "raknak ki" pedig rendesen fizettünk. A főbérlő válik és kell neki a lakás. Persze nem akarunk maradni, a szerződésben az van, hogy bármelyikünk felmondhatja bármikor ( 1 hónap felmondási idővel), de szóban 4 évre egyeztünk meg az egyetemem miatt. Ahhoz képest 2-t sem lakhattunk itt.


Nem hiányzott ez a tortúra most decemberben. :S

2011. dec. 7. 13:11
 8/25 anonim ***** válasza:

Gondolom ti magatoktól elmentetek, de ha nem mész el magadtól, megegyezve, beletörődve, hanem fogod magad és magadra zárod az albérlet ajtaját, akkor hiába jön ki a rendőr, nem fog az utcára tenni, és elkezdődhet a herce-hurca a főbérlővel.

Előbb-utóbb el lehet érni, hogy elmenjen az albérlő, csak nem mindenki ilyen egyszerű eset, és ilyenkor a hatóságok sem fognak egyből utcára dobni.

2011. dec. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Jéé a 4/6 helyzetében voltam én is és pont Szolnokon:)) Mi azon szurkoltunk hogy még mielőtt nagy lett volna a hasam, azelőtt találjunk albérletet. Egy nagyon rendes hapsit fogtunk ki végül a kisfiunkat is nagyon szerette, de ő is elmondta hogy ezért szokták a gyereket hátrányként tekinteni albérlet szempontból mert nem lehet kitenni a lakásból csak úgy pláne télvíz idején. Azóta sajnos elköltöztünk már onnan de mikor beszélünk mindig elmondja hogy mi voltunk a legjobb albérlői:)

Most már 2 kicsi gyerkőcünk van (de saját házban élünk) elképzelni se tudom hogyan találnék velük albit pl....:(

2011. dec. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Mondjuk én nem vagyok az a fajta aki így szembeszállna a főbérlővel. Nagyon kellemetlen lenne úgy itt lakni, hogy ők nem akarnak itt látni és az állandó veszekedés. Nem hiányzik. Szóval szépen arrébb battyogunk.



Amúgy nem sok ilyen hirdetést láttam, hogy a kutyus jöhet de gyerek nem, konkrétan a gyerekellenes főbérlők vannak sokan.

2011. dec. 7. 13:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!