Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem eszik főtt ételt a...

Miért nem eszik főtt ételt a gyermekem?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 éves, eddig nem volt semmi probléma az étkezéssel, mindent megevett. Kb. 1 éve egyáltalán nem akar enni főtt ételt. Már azt sem eszi meg, amit eddig Ő kért hogy főzzek, mert szereti. A hideg kajákat, szendvicset, sajtot, gyümölcsöt megeszi. Az óvódai ebédhez hozzá sem nyúl. Amit otthonról visz szendvicset azt eszi meg, ha megengedik neki. Vinni nem vihetek neki főtt ételt, mert nem ételallergiás és nem lehet. Mit tegyek? Segítsetek!!! Nagyok aggódom, hogy valami problémája lesz a gyomrával, vagy vitaminhiány, vagy étkezésből adódó dolgok.
2012. jún. 26. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz!
2012. jún. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1-2 napja (LifeNetwork) tv-n ment egy műsor, állítólag USA orvosok mostanában fedezték fel, hogy ez valami betegség a gyerekeknél és nem dac, meg válogatós, stb. Persze annyira nem mentek bele a részletekbe, hogy laikus is megértse a hátterét, de figyelemfelhívónak jó volt.


A filmben egy kórház dietetikus főorvosa beszélt erről a szülőkkel, nagyon ritka betegség.

Talán ha te is dietetikus szakemberrel beszélsz, esetleg ő is tud erről valamit.

2012. jún. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Persze ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy a te gyermekednél is ez a helyzet.

Mindenesetre az érdekes, hogy eddig ette a főtt ételt, most viszont nem akarja.

Másrészt mindenképp célszerű orvossal felvenni a kapcsolatot, mert a szervezetnek a főtt ételre szüksége van.

Sokáig nem várhatsz vele!

2012. jún. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utána néztem: Tegnap (hétfőn 15.00 órakor) ment, "Nem eszik a gyermekem" címmel.
2012. jún. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt írtad, kb. 1 éve. Azóta mivel próbálkoztál? Hirtelen kezdődött, vagy lassanként? Mert az a gond, hogy mostanra már ez egy szokás, amit nagyon nehéz lesz visszaállítani. Én a lányommal alkut kötöttem, amikor ezt megpróbálta csinálni: kaphat azt amit kér, de előtte ennie kell abból, amit adok. Bevált, bár először inkább 1 napig éhezett.
2012. jún. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!