Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A testvérem 2 éves lesz,...

A testvérem 2 éves lesz, múltkor hangosabban rászóltam, és elpityeredett, olyan bűntudatom van, tényleg rosszat tettem?

Figyelt kérdés
Az udvaron játszott, és van egy vödör víz kint, rászóltam, hogy ne öntse ki (tönkreteszi a füvet, hűvös is volt, minden tiszta sár lesz), de azért csak próbálta emelgetni, szóltam neki még párszor és elindultam felé, ekkor kiöntötte és jól beletapicskolt a sárba. Nem kiabáltam vele, de emelt hangon és erélyesebben megkérdeztem, hogy "a nem melyik részét nem értette". Egyébként jól megérti, ha valamit nem szabad, és olyankor mindig néz, miközben azt csinálja, amit megtiltottunk neki. Most miután rászóltam elsírta magát, csak pár másodpercig sírt, de nem tudom, hogy csak hiszti volt, amiért megtiltottam neki valamit (azt is szokott rendesen...) vagy megijedt. Nagyon rosszul érzem most magam, nem akarom, hogy féljen tőlem, és még csak egy kisgyerek, de tudnia kell, hol a határ, nem? Vagy ilyen piciként még nem?? Rosszat tettem, hogy rászóltam?
2012. jún. 27. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy igazán piti kis dolog volt. Pici még, ha azt hallja nem, annál jobban szeretné. Kicsit eltúloztad a dolgot, és rosszul esett neki, azért sírt. Ölelgesd és puszilgasd sokat, és játssz vele minél többet. Akkor érezni fogja hogy szereted, még akkor is ha esetleg rosszat csinál és te rászólsz.
2012. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mutasd ki neki a lehető legjobban, hogy szereted, és nem bántani akartad!
2012. jún. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudja, hogy szeretem, ez után is pár másodperccel már jött oda hozzám. Nem szoktam vele kiabálni, de néha betelik a pohár, ha egész nap olyan, mintha a falnak beszélnék. :) Köszönöm a válaszokat.
2012. jún. 28. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!