Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Külön szobában, saját kiságyba...

Külön szobában, saját kiságyban, vagy mellettetek alszik a gyereketek éjszaka? és miért

Figyelt kérdés
2012. jún. 28. 09:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Mostmár külön szobában. :) Mikor megszületett s hazajöttünk a kórházból, akkor mellettem aludt az ágyban. Majd mikor már kezdett forgolódni, 3-4 hónaposan, akkor ment a szobájába a kiságyába s én ott aludtam egy szobában vele. Majd 11 hónaposan, mikor már átaludta az éjszakát, egyedül hagytam. Azóta mindenki a saját szobájában, ágyában alszik. MIért? Nekem így volt kényelmes s így voltam nyugodt.
2012. jún. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mikor hazajöttünk a kórházból, a szobánkban az ágyam mellett a kiságyában aludt este, napközben a gyerekszobában az utazóágyban. Fél éves kora körül saját maga "kérte", hogy este is az utazóágyba tegyem le aludni (nálunk sírt, a szobájában elaludt). Azóta ott alszik, persze a kiságyát átvittük. Ma már 2,5 éves és rendes nagy ágyban alszik. :) A kistesó hamarosan megérkezik. Szerintem ugyanígy csináljuk vele is.
2012. jún. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Az első pár héten melettünk aludt mózeskosárban, aztán már a saját szobájában/ágyában.

Hogy miért? Több szempontból is: egyrészt azt gondolom, egy gyereknek mindent, még az elalvást is meg kell tanulnia, és jó, ha el tud aludni egyedül, nem függ attól, hogy mellette fekszik-e valaki. A gyerekeknek fontosak a kialakult rituálék, biztonságot nyújtanak nekik. A lefekvésnek is van egy ilyen ritáléja, az ágyában fekszik már, mesét hallgat, lámpaoltás, puszi, alvás. Persze nyilván kicsiként ringattuk, énekeltünk neki, és a mai napig minden nap mesélünk.

A másik indokom az, hogy a gyerek boldogságához a szülők boldogsága is szükségeltetik. Tudom, hogy nekem szükségem az alvásra ahhoz, hogy jól „működjek”, vagyis, ha az ágyamban aludna, és egész éjjel fel-fel ébrednék, mert mocorog-rugdos, nem lennék túl jó fej sosem. :)

Idetartozik az is, hogy a szexuális életemet is szívesebben bonyolítom a gyerek jelenléte nélkül. :)


Mindez nem jelenti, hogy időnként, ha felébred, és átjön hozzánk az ágyba, akkor nem engedjük. De ilyenkor is, ha visszaaludt, bevisszük a saját ágyába.

2012. jún. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

első naptól külön szobában a saját ágyában alszik,most 2 éves 9 hónapos.pár napja kapott nagy ágyat,ebben sincs gond,nem mászkál ki,egyedül alszik el.ettől mondjuk féltem,mert ha nem itthon alszik,ott kell mellette ülni vagy feküdni,amíg elalszik,itthon meg csak betettem a kiságyba,kijöttem és szépen elaludt magától.máshol meg ugye nem kiságyban aludt,hanem kanapén,franciaágyon,és féltem,hogy itthon is kimászkál,ha nem ülök mellette,amíg elalszik.de szerencsére nincs gond.

hogy miért aludt külön első perctől?mert két hónapos korától nem kelt fel éjszaka,addig is csak egyszer-kétszer enni,de aludt is tovább.a két kezemen meg tudom számolni,hogy az elmúlt lassan három év alatt mikor kelt fel sokszor,vagy volt fent éjjel órákat.így ő is pihent és mi is.fél éves kora óta este nyolckor alszik el,így az apjával is van pár közös óránk kettesben

az hogy a mi ágyunkban aludjon,ez soha fel nem merült,én nem tartom jó dolognak.az éjszaka alvásra való,pihenésre,összebújni nappal is lehet.én meg nem tudtam volna audni,meg az apja sem,ha ott van köztünk.szóval nekünk ez vált be

2012. jún. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Nekem elso naptol kezdve kulon szobaba a sajat kisagyaba alszik. Soha nem volt gond, nagyon jol alvo a kisfiam. Most nyaron elmentunk par napra a bartnomhoz latogatoba es ott egy francia agyon aludtunk a kisfiammal. Hat nem volt valami kenyelmes. Parszor lefejelt ahogy megfrodult, egyszer jol gyomorszajon rugott mert keresztben fordult almaba. Vegul lepofozott ahogyan oldalra forudlt, szinten almaban. Aztan vegul ugy sikerult aludnom par orat, hogy fogtam egy paplant, felcsavartam es kozenk tettem mint egy fal. :)) En el sem tudom kepzelni, hogy igy aludjunk tobbszor mert mindenki faradtan ebredne. De gondolom aki igy szokta meg annak ez nem jelent gondot. az en kisfiam tul sokat mocorog, mozgolodik almaba ami nem jelent gondot ha a sajat agyaban van.
2012. jún. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy szobában alszunk, de mindenki a saját ágyában. Kb 1,5 éves koráig rácsos kiságyban aludt karnyújtásnyira tőlem, most a szoba másik végében gyerekágyon. Most lesz 2 éves. Reggelente bújik még közénk míg mi is felébredünk. A kiságyba nemsokára új lakó kerül, így még egy darabig együtt leszünk. Majd ha a pici is átalussza az éjszakát, akkor szeretném őket másik szobába költöztetni együtt.

Miért? Egyrészt mert a kisfiam csak jóval 1 éves kora után aludta át az éjszakát, addig párszor ébredt, vissza kellett fektetni, megsimogatni, és nekem egyszerűbb volt így, hogy csak 1 lépésre van, mint másik szobában. Másrészt, mert nem volt lehetőségünk még a másik szobánkat biztonságos babaszobává alakítani (félig dolgozó, nem akartam, hogy rámoljon, ha egyedül van). Harmadrészt, nem akarom pont most elrakni, mikor jön a másik baba, nehogy még jobban eltaszítva érezze magát és féltékeny legyen.

Egy ágyban soha nem tudtam vele aludni. Max, ha szoptatásnál bealudtam én is, vagy ha nagyon nyugtalan volt valamiért, de akkor is, ha megnyugodott és elaludt, akkor visszaraktam a saját helyére, így pihent mindenki jól.

2012. jún. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

1. baba velünk egy szobában aludt, de saját kiságyban. aZtán 5 hónaposan nagyon zavartuk, nem tudott tőlünk, a tv-től nyugodtan pihenni, így kapott saját szobát. Azóta csak fogzásnál van gond, szépen alszik éjszaka.

2. baba-aug. végére várjuk, és mivel mi kerültünk a ksiebb szobába od anem fér, így a lányommal lesznek közös szobában, remélem nem lesz gond. EGyébként a mi szobánkból nyílik az övé, tehát közél vagyunl:)

2012. jún. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Együtt alszunk, a kiságyának az oldala le van véve, és odatolva a mi ágyunkhoz mintegy kiegészítve :) Az ok nagyon egyszerű: így a legkényelmesebb éjszaka szoptatni. Majd, ha igényli, és megérik rá, akkor külön lesz téve, de nem akarjuk siettetni a folyamatot (engem megpróbáltak, mai napig tartó alvásprobléma lett belőle, gyűlölök és félek egyedül aludni). Ha nem tudna így aludni, akkor eltolnám az ágyát teljesen elkülönítve, hisz minden pici más. De teljesen másik szobába még nem tenném, nem lennék nyugodt, na meg hulla lennék reggelre az átjárkálástól. Így viszont jó nekünk (igen, a páromnak is :)). Nemi életet pedig meg lehet máshogy is oldani, kis kreativitás sosem árt ;)
2012. jún. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%

Mellettem alszik a francia ágyban a férjem pedig a nappaliban. Régebben külön ágyban egy szobában aludtunk.

Van saját ágyikója át is szokott menni bele éjszaka.

Két éves kisfiú

2012. jún. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
14hós koráig mind egy szobában aludtunk, azóta a férjem elkezdett horkolni és zavarja a gyereket (is), kitelepültünk a nappaliba, övé maradt a háló, rácsos kiságyban alszik.16hós.
2012. jún. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!