Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 3 éves kislányom minden...

A 3 éves kislányom minden éjszaka átjön hozzánk aludni. Ezt kb. 1,5 hónapja csinálja. Valamikor nem hajlandó még ott elaludni sem. Hogyan szoktathatom vissza a saját ágyába?

Figyelt kérdés

Nem akarom magunk közé szoktatni.

Van külön ágya és külön szobája is.


2008. jan. 8. 11:50
 1/6 tade ***** válasza:
26%
En ugyanezt csinaltam 3-e evesen....mondjuk en nem emlekeztem semmire, mert alvajaro voltam...anyu mondta mindig hogy atmentem hozzajuk aludni....ne aggodj egy ido utan le fog szokni rola a lanyod en is leszoktam az "atjarkalasrol"....de ehhez ido kell,....mondjuk engem nem szoktattak le....egy ido utan nem mentem tobbe at....ne aggodj ez el fog mulni
2008. jan. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Na azért ez nem ilyen egyszerű, nagyon is rá lehet szoktatni egy gyereket arra, hogy a szülők között aludjon és ez hosszú távon senkinek sem jó. Próbáld meg azt, hogy ha átjön a ti ágyatokba, akkor kedvesen de határozottan visszakíséred a saját ágyába, betakarod, halkan beszélsz hozzá, megvárod amíg elalszik és utána mész ki a szobából, így talán nem érzi magát egyedül és egy idő után leszokik az éjszakai felkelésről. De lehet, hogy valami feldolgozatlan problémájá van, amiről nem tud beszélni. Nem történt valami mostanában, ami felzaklatta? Ha nem tudod megoldani, egy gyermekpszcihológus segíthetne, nem olyan borzasztó dolog segítséget kérni a szakembertől, csak sokan idegenkednek tőle, mert úgy érzik, ha pszcihológushoz mennek, azzal azt sugallják, hogy kezelhetetlen a gyerekük. Pedig ez nem így van, tőlünk nyugatra nem szégyellnek az emberek segítséget kérni szakembertől, itt sem kéne, hogy így legyen. Szóval ha nem sikerül mondjuk egy hónapon belül megoldást találni a problémára, akkor kérjetek segítséget. A gyerekorvos általában tud ajánlani megbízható, kedves gyerekpszcihológust.
2008. jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jó megoldás lenne a pszcihológus.


Amúgy miért nem volt hasznos a második válasz?

2008. jan. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az okát kellene megtalálnod, hogy miért megy át aludni.

Az előttem szólókkal pedig egyetértek, ha nem tudsz rájönni, nyugodtan kérjél segítséget pszichológustól, nem kell idegenkedni tőle. A társadalmi felfogást kellene egy kicsit szerintem megreformálni.

Attól te még ugyanolyan jó anya vagy.

Nekem a keresztlányom csinálta ezt, és nem szokott le magától. A sógornőm ráadásul engedte, így kb. 1 évig együtt aludtak. Gondolhatod, hogy utána hány sírós éjszaka és veszekedés volt.

2008. jan. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Szia!Az én kislányom is ezt csinálja kb azóta.Most már 5 lesz.Én arról lemondtam-egy időre-hogy leszokik róla.Van úgy hogy hetekig nem csinálja,aztán megint.Van olyan éjszaka,hogy 3*jön.(Ez ritka.általában 1-2)Azt elértem ,hogy vita nélkül visszaviszem ölben.De persze hagyom pár percet had bújjon hozzám.Magyarázd meg neki,hogy nektek is kényelmetlen ha ott alszik,mert őrá vigyázol.Nem pihened ki magad,holnap nem tudsz vele játszani.Hivatkozz az állatokra(plüssre gondolok)amik az ágyában őt várják.

Remélem segítettem.Bízzunk benne,hogy egyszer tényleg elmúlik ez a hobbi.

2008. jan. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Unatkozik, fél, fázik, stb. Homályos emlékem szerint volt egy fotelágy a gyerek szobájában és ilyenkor egy pár nap ott aludtam, vendégségben :) Néha délutáni alvásként is.
2010. márc. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!