Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fogak elfeketedését meg tudom...

Fogak elfeketedését meg tudom előzni?

Figyelt kérdés
4 éves lesz a kisfiam, és folyamatosan töredezik a foga,ha elesik, beveri az arcát, lefejeli a kismotrot... mindig letörik egy darab belőle. Hiába sikáltam kicsi kora óta, sajnos nem jók a gének fog téren. Már elég szürkés, tudom valamivel húzni, hogy fekete ne legyen?

2012. jún. 28. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Vidd el fogorvoshoz mert a törés helyén kialakulhat lyuk, és lehet hogy azért feketedik el.

Mindenképp mutasd meg a dokinak, még addig van idő amíg kipottyantja, nehogy a többi is mellette tönkre menjen.

2012. jún. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szed valami multivitamint, iszik eszik elég tejterméket?
2012. jún. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon vegyesen táplálkozik, minden zöldséget megeszi, főzelékek, gyümölcsök. Reggel este tej, joghurtok. Ezzel nincs baj. Vigantolt kap, télen c vit, és béres. Voltam vele, majdnem hogy elzavart. 2,5 évesen cumisüvegezett, azt mondta, hogy felesleges fogorvoshoz vinni, mert a cüveg... Oké de más is cüvegezik, tehát szerintem nem "csak az volt a baj". :(
2012. jún. 28. 12:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 1.5 éves korában kezdtek szürkülni a fogai-apai ágról ezt örökölte szegénykém.Voltam vele fogorvosnál,de azt mondták hogy tejfogakat nem szokás kezelni és a maradandó fogak már nem ilyenek lesznek. Nekünk Zymafluor tablettát kell szedni,szerintem sokat változtak a fogai(fehérebbek és valahogy erősebbnek is tűnnek). A Zymafluort vény nélkül lehet kapni,100 db-os kiszerelésben ha jól emlékszem 5-600 Ft-ért.Naponta egy pici tablettát kell feloldva megitatni.
2012. jún. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

És mi volt a cumisüvegben?

Szerintem mással nem tudod húzni az időt, csak minél gyakoribb fogmosással. Esetleg nézz szét a boltban, biztos van gyerekszájvíz.

2012. jún. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Zymafluort kipróbálom mindenképp!


Cumisüvegben: általában víz.

2012. jún. 29. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!