Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudok már mit tenni,...

Nem tudok már mit tenni, egyszerűen kiakaszt. Valami módszer?

Figyelt kérdés

Na a problémám a következő: 21 hónapos kisfiam van, akinek hosszú haja volt áprilisig. Természetesen mindig vágtuk neki a fufrut meg a bilifrizkót :) Utána, amikor kezdődött a jó idő, úgy döntöttünk, hogy levágjuk géppel áprilisban. 3 cm-es, kisfiús haja lett.

Sokszor aludt el úgy, hogy tekergette a haját. Hagytunk neki hátul egy tincset, de az nem kellett neki, tehát attól is megszabadultunk.

Viszont 1,5 hónapja folyamatosan arra kelek (ugye együtt alszunk az ágyban, mert apuka már nincs velünk), hogy tekergeti a hajamat. Ez még nem is zavarna, de amikor csavarja, meg húzza...Fúúú..próbáltam vele türelmes lenni, elmagyaráztam neki, hogy ez anyának fáj...nem hatott semmit. Volt, hogy reggelről már ráordítottam, hogy hagyja békén a hajamat. Volt, hogy higgadtan megmutattam neki, hogy én is tudom húzni az ő haját (persze nem annyira, min t ő nekem)...Csak azért kicsit k*rva kellemetlen arra kelni, hogy valaki kitépi a rohadt hajamat...És nem érti meg..Volt, hogy már a kezére csaptam neki, hogy NEM!!!!!!!!!!!!!! Akárhányszor felébredek arra, hogy a hajamnál matat, mindig elrakom a kezét onnan, olyankor elkezd bőgni meg hisztizni és csapkod. ÉS sehogy nem érti meg, és minden reggel meg este ez vár, hogy a nyomorult hajamat tekergeti. Komolyan ott tartok, hogy lenyírom én is nullás géppel..Annyira kiakaszt.


Valaki valami jó megoldást tudna?


2012. jún. 28. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Aludjon külön;)
2012. jún. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is tekergeti a haját,én is levágtam,de attól még azt a kicsit is tekergeti:)Viszont ő külön alszik az enyémet nem tudná.Amikor levágtam,és mondjuk hozzáfért meg-megtekerte az enyémet is.Próbálj neki valami alvós állatot,vagy babát aminek van haja adni.Jobbat nem tudok javasolni.
2012. jún. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerezz be egy kis gyerekágyat, épp ideje, hogy külön aludjatok. Sokkal pihentetőbb lesz számodra és számára is ha megszokja, majd meglátod! Attól, hogy nincs apuka, még nem kell, hogy melletted aludjon! :)
2012. jún. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Próbáltuk már azt is, de nem megy. Felkel az éjszaka közepe, és iszonyatos nagy sírásba kezd, alig lehet megnyugtatni.
2012. jún. 28. 14:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha vennél neki egy Barbie babát, akinek tekergetheti a haját?
2012. jún. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok én is külön tenném,én egyikkel se tudtam együtt aludni,nem volt abból jó alvás senkinek.Minél előbb rászoktatod annál jobb.Sírás biztos hogy lesz,de később nehezebb lesz leszoktatni erről.
2012. jún. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A megszokás nem egy nap alatt sikerül. Próbálkozz huzamosabb ideig!
2012. jún. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Semmilyen állat nem kell neki, pedig még pelenkát is próbáltam :S Az apuka elhagyása nem viselte meg egyáltalán, ha elmegy, észre se nagyon veszi. Nem sír utána, nem is nagyon szeret nála lenni, mindig az én utamat követi :) Már a kínai üzletekben lévő parókát is megvettem, és felakasztottam az ágyra, hogy azt találja meg és tekergesse, de az se jött be :D
2012. jún. 28. 14:39
 9/10 anonim ***** válasza:

A lányom tekergeti a hajam, ha velem alszik. Ha nem reagálok rá... Magamban nyafogok, és úgy teszek, mint aki alszik, akkor szerencsére a kicsi beéri Mamamával, a medvéjével. Nálunk ez az ébresztés rituáléja.

Mikor altatom, akkor is hajazik, de akkor az orra alá dugdossa:D

2012. jún. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo, tudom van most eleg bajod de nem birom abbahagyni a nevetest a kinai parokan. :))


En azt a tanacsot tudom neked adni, hogy egy es ugyan arra a dologra nem jo tobbfelekeppen reagalni, turelmesen elmagyarazni, kezere csapni, orditani, hajat huzni... Ha tobbszor kell ugyan azt a dolgot megtilatni neki akkor annak a dolognak mindig legyen ugyan olyan a sulya. Ezt te dontod el, hogy mennyire sulyos es hogyan reagalod le de akkor mindig ugyan ugy csinald. Egy pici gyereket nagyon ossze tud zavarni, hogy egyik nap szepen magyaraznak neki valamit es a masik nap ugyan azert leorditjak vagy a kezere csapnak. Gondolom ez attol is fugg te milyen kedvel ebredsz, ugy reagalsz. En azt csinalnam, hogy mindig elvennem onnan a kezet ahogyan te is csinalod es hozzafuznem, hogy "anya haja nem jatek". Aztan ha sir kicsit vagy hisztizik attol nem lesz gond. Az ilyen valtozasok sajnos hosszu idobe telnek es nem fogja elfogadni egyik naprol a masikra. Ne azt mond neki, hogy nem csinalhatja, hanem csak annyit mondj, hogy nem jatek. Ebben a korban a kisgyerekek jobban elfogadjak azt a magyarazatot, hogy nem jatek mint a tiltast, hogy nem csinalhatja mert te nem akarod. Attol behiszitznek es nem ertik. :) Legalbbis nallunk igy van. 28 honapos a kisfiam. Kitartast es remelem sikerul valamilyen modszerrel leszoktatni.

2012. jún. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!