Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire viseli meg ez a...

Mennyire viseli meg ez a gyereket? Mit ért meg egyáltalán belőle?

Figyelt kérdés

Nagyon úgy néz ki, hogy párom nővéréék el fognak válni és van egy 3 éves kislányuk.


Úgy kezdődött, hogy a gyerek anyja sokat fogyott és észrevette, hogy megnézik a pasik. Pár hónapja mesélte a páromnak, hogy boldogtalan és nem szereti már a férjét. Ezzel nem is lenne semmi probléma, mert hát van ilyen, hogy 15 év után kihűl egy kapcsolat. A probléma a viselkedésével van és ahogyan kezeli ezt az egészet! A férjének még nem mondott semmit, amikor már elkezdett pasizni és egyszer lebukott, mikor éppen telefonált a férje pedig elküldte a páromék anyjához. De ennek volt előzménye is, mert már kb. fél éve nem csinált otthon semmit, nem takarított, nem mosogatott, nem főzött, a gyereknek nem volt mit felvennie, mert nem mosott rá, miközben a férj reggeltől estig dolgozott, plusz bevásárolt és főzött mikor hazament. A páromék anyukája pedig kitakarított néha, mikor odament.


Szóval a 3 éves gyerek és az anyja elköltöztek a nagyihoz, aki elég nehéz természet (én 3 hónapot bírtam ki mellette) és folyton veszekednek. Ez a két dudás egy csárdában esete, mert pont egyformák! Közben itt van ez a 3 éves kislány, aki egyre kezelhetetlenebb. Mikor az anyja elmegy, akkor kb. 5 percenként lebiggyed a szája és azt hajtogatja, hogy "anya nem jön értem!", csapkod, harap, ütöget, mindig az ellenkezőjét csinálja annak, amit kérnek tőle. Pár hónapja jár magán bölcsibe, ahol már első nap sarokba állították, mert szándékosan kiborított valamit, de ismeretlen volt számára a "nem" szó is, amit ugyan hallott otthon, de csak nevetett rajta. Az anyja ott hagyja a nagyival, ha ő el akar menni bulizni, az sem érdekli, hogy már annyira sír a gyerek, hogy öklendezik. A nagyi szereti és foglalkozik vele, ha kell, de ő sem akarja nevelni, amit megértek, mert nem az ő dolga lenne. Az apa továbbra is dolgozik és mikor nála volt a kislány, akkor egész idő alatt sírt, hogy vissza akar menni a nagyihoz, de a nagyinál meg hazavágyik.


Rettenetesen sajnálom szegénykémet, mert egyik helyről dobálják a másikra, de senki sem foglalkozik vele igazán.:( Én nem akarok beleszólni, mert úgy gondolom, hogy ez nem az én dolgom, csak a párommal szoktuk megbeszélni, hogy éppen mi a helyzet. Ha lehetne magamhoz venném a kislányt, de egyrészt semmi jogom hozzá, ráadásul az anyja után sír folyton, másrészt hamarosan költözünk külföldre. Szerintetek mennyire fogja megviselni ez a hercehurca? Mennyit foghat fel ebből az egészből és mit lehetne tenni érte? Engem nem érdekelnek az anyja hülyeségei, de szegény gyerek nem tehet semmiről és rossz belegondolni, hogy mit élhet át!:(


2012. jún. 29. 07:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Mint látod, már most nagyon megviseli, simán egy életre is tönkre lehet tenni egy kisgyereket.

A párod nővére egy gusztustalan rbanc (elnézést). Nem vagyok az agresszió híve, de úgy beverném azt az ostoba fejét, hogy egy hétig futna egy irányba.

Nagyon indulatos leszek mikor ilyen "anyákról" hallok. Az se hatja meg, hogy szegény kicsi "már annyira sír a gyerek, hogy öklendezik". Hát fulladjon meg a saját rókájában egy átmulatott éjszaka után, ezt gondolom. A kislány apja egyébként azon kívül, hogy dolgozik, mert ugye valakinek azt is kell, mit tud tenni a kicsi érdekében még?

2012. jún. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a gyerek apja most kétségbe van esve és nem tudja mit csináljon. Egyik percben virággal várja haza a feleségét, nadrágot vesz neki (amiben később bulizni megy a pasijával...no komment) a másik percben pedig teljesen kifordul magából és telefonon veszekszik vele, elég csúnya szavakat használva.


A nagyi ráadásként zugivó és mostanában megint többször felönt a garatra. Az apa mikor felhívja, hogy mi a helyzet, hallja a hangján, hogy megint nem tiszta és a gyerek sír a háttérben. Egy ilyen után a múltkor elment a gyerekért és azt mondta, hogy el fogja perelni az anyjától és másnap megy a gyerek cuccáért és nem fogja engedni, hogy lássa az anyja. Ezek után a gyerek egész álló nap üvöltött, hogy vissza akar menni a nagyihoz, úgyhogy visszavitte és azóta nem tudok semmit.:S Úgy érzem, hogy az apában benne van a szándék, hogy felnevelje a kislányt, de annyit dolgozott ezelőtt is, hogy csúnyán mondva "nem tud vele mit kezdeni". Másrészt most ott van benne az indulat is, hogy a felesége miatt széthullott a család, amit ő próbált megmenteni, de ehhez 2 ember kellene... Ő sem tökéletes, mert biztos, hogy elhanyagolta a feleségét, de akkor is kevésbé látom őt hibásnak. Az a baj, hogy mi csak külső szemlélők vagyunk és igazán csak ők tudják, hogy mi is történt, de akkor is úgy gondolom, hogy a párom nővére rettenetes anya és lehet jobb lett volna, ha nem születik meg ez a pici lány. De most már itt van és az lenne a minimum, hogy szeretik!:(

2012. jún. 29. 08:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmi más esélyt nem látok, mint hogy a férjed, mint testvér beszéljen az anyukával. Ebben a történetben senki másnak nincs esélye hatást gyakorolni rá, és ha ti is elköltöztök, akkor még ez az egy esélye sem lesz a kislánynak. Nagyon sajnálom szegényt, én magam is magamhoz venném legszívesebben.
2012. jún. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Többször próbált már beszélni vele, sőt más is a családból, de mindent leszar, hogy mit mondanak neki, csak azt hajtogatja, hogy őt senki sem érti meg... Már nekem is nyílik a bicska a zsebemben, mikor meghallom, hogy megint róla van szó, de tehetetlen vagyok.:( Azért az "vicces" volt, hogy egy anyjával való veszekedés közben azt vágta a fejéhez, hogy senkinek nincs olyan elb*szott anyja, mint neki, pedig csak tükörbe kellene néznie!:@
2012. jún. 29. 09:22
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként, ha az apa megpróbálná elperelni a gyereket ti mennyi esélyt láttok rá, hogy sikerrel jár? Az anya nem dolgozik, de az anyjánál lakik, szóval van fedél a feje felett. Én úgy gondolom, hogy manapság ez nem elég, hogy az apának ítéljék a gyereket. Szerintetek?
2012. jún. 29. 09:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem. Egyébként az anyukának abban lehet valamennyi igaza, hogy az anyai viselkedésmodellt valószínűleg nem feltétlenül a legjobbtól leste el. Ez persze nem mentesíti őt, csak segíthet megérteni a dolgok hátterét. Szerencséje a férjednek, hogy férfinak született. Már amennyben a papájuk rendes ember (volt).
2012. jún. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!