Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell "versenyeztetni"...

Miért kell "versenyeztetni" folyton 2 gyereket? Miért kell mindenbe beleszólnia? Már annyira elegem van belőle!

Figyelt kérdés
Sógornőm csinálja ezt mindig. Nekünk 5 hónapos múlt a lányunk, az ő barátnőjének 8-án lesz 3 hónapos a lánya. Mindig azzal jön, hogy a (nevezzük így) Lia már milyen ügyesen tartja magát hason, ügyesebb mint a legtöbb ilyen korú baba. ÉS hogy a Liának már jön a foga ennyi idősen, de nem ám a megszokott alsó 2, nem, hanem a felső szemfoga! Minket nem érdekel, hogy az a baba mit tud, vagy milyen ügyes, de nem fogja fel... A másik meg, hogy miért nem főzök tejbegrízt a kicsinek, mert bezzeg az ő keresztlánya már kapott 3 hónaposan. Meg miért nem adok neki kekszet, babapiskótát, miért nem inkább hordom valakitől az anyatejet (mert hát az mennyivel jobb lenne, mint tápszert adni neki). Az ilyenekkel annyira fel tud húzni, hogy valami hihetetlen. Nem igaz nem tudja felfogni, hogy ÉN vagyok az anyja a gyereknek, és majd én tudom, hogy mit akarok adni vagy nem adni a gyereknek! Miért kell ezt csinálnia? Nálatok is előfordulnak ilyen helyzetek?
2012. márc. 7. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz vele, mondjad neki, hogy téged nem érdekel más gyereke csak a tied
2012. márc. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mondtam már neki én is, férjem is, de attól még ugyanúgy nyomja a sztorikat... :S
2012. márc. 7. 12:11
 3/11 anonim ***** válasza:
Neki nincs gyereke, ugye?
2012. márc. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nincs, és soha nem is lesz.
2012. márc. 7. 12:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én 23 hkm vagyok, és elegem van abból, hogy már most mindenki beleszól abba, hogy szerintük hogy neveljem a gyerekem. Undorító!!!! Már most nekimegyek mindenkinek, és mindenkivel összeveszek ez miatt, és kötöm az ebet a karóhoz, hogy hagyjanak minket békén, van a gyereknek apja, és anyja is, el tudjuk dönteni a nagy "tejbegríz" kérdést, vagy akármit. Szóval, már most igyekszem felfogatni a kedves rokonsággal, hogy nem kérünk a "jó" tanácsokból. Ha nem teszel ugyanis rendet, a helyzet minél jobban, és jobban ki fog éleződni! El fog mérgesedni! Én ezt nem akarom. Jobb most egy kis megsértődés, mint pár hónap múlva a gyűlölet, remélem érthető, mit akarok nyögni. Anyukám és Anyósom sokat segít, ők is kántálják a rokonságnak, hogy hagyjanak minket békén, úgy csináljuk ahogy akarjuk.
2012. márc. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Gratulálok a babához! Jól csináljátok Ti is, és becsülendő, hogy anyósod is kiáll az elveitek mellett! :) Én is elugattam már egy párszor, hogy nem fogok az 5 hónaposnak tehéntejjel készült ételt adni, erre azt mondta, vegyek olyan tejet, ami olyan tehéntől van amelyik borjas... Nem érti meg... Még jó, hogy a férjem mellettem áll, és kinyitja a száját, mert ha én tenném, az veszekedésbe torkollana. (Sajnos nem mindig bírom befogni a számat, és nem tudom olykor-olykor megválogatni amit mondok, főleg, ha a gyerekemről van szó.)
2012. márc. 7. 14:25
 7/11 anonim ***** válasza:

Sosem ertettem,hogy miert szol bele barki abba,hogy mas hogyan neveli a gyereket plane ha az illetonek meg gyereke sincs. Magyarul nulla tapasztalattal rendelkezik.`


En most vagyok 10 hetes terhes a masodik babankkal, van mar egy 2,5 eves fiunk. A ferjem munkatarsaek is most varjak a masodik babat, 1 hettel idosebb az en terhessegem.

Mar elore felek,hogy mi lesz ha megszuletnek babak mert ok is ilyen tipusuak,hogy mindig mindenbe versenyezni akarnak. Most eppen azon lovagolnak,hogy lanyok vagy fiuk lesznek'e a babak. Es mivel naluk is meg nalunk is fiu az elso igy most mi is meg Ok is inkabb lanyt szeretnek.

Mar most azon izelnek,hogy ilyen meg olyan uh'ra menjunk el mi is, meg Ok mindent ujonnan vesznek mint az elsonek es mi az,hogy en turkalni is szoktam (mi is megengedhetnenk,hogy mindent ujjonnan vegyunk csak epp ertelmet nem latom)

Mar elore felek mi lesz ha megszuletnek a babak es akkor majd kezdodik azzal,hogy az Ovek tobbet hizott,mar elobb kezdett forogni,maszni,jarni stb....

Bocs,hogy igy kiakadtam csak mar elore tartok,hogy mi lesz. Es az a baj,hogy egy ideig en is tudok nyelni majd kiborulok de abbol nem lesz koszonet.

2012. márc. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves 7. Válaszoló!

Meg tudlak érteni! Nem értem miért kell beleszólni mindenbe... Ha te turkálni szeretsz, hát tedd azt. Azt a pénzt amit azon megspórolsz, rá tudod költeni pluszban a gyerekekre! Nem értem mi a franc köze van hozzá.

Két testvért sem szabad összehasonlítani, ők is eltérő ütemben fejlődnek, hát még két vadidegen gyerek. Némelyek (akik versengenek) szerintem ezt úgy élik meg, hogy ők milyen szuper anyukák, hogy ezt meg ezt tudja a babája, hány hónapos kortól alussza végig az éjszakát, mikor bújik ki az első fogacska. Pedig ez nem az ő érdemük ,hanem egyedül a babáé.

Én is ki szoktam akadni, meg már akkor forr az agyvizem, mikor jön be a sógornőm, és mély levegőt vesz... Akkor szokott következni, hogy bezzeg xy lánya... Mit lehet csinálni az ilyen emberekkel?

2012. márc. 7. 20:05
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es valaszolo vagyok.

Igazad van kerdezo.

Egyebkent turizni altalaba olyat szoktam amit otthon hord a fiam. Egy szabadido also vagy egy hosszu ujju polo ami otthon van rajta, nem latom ertelmet ezekbol ujat venni. Itt kulfoldon ahol elunk nagyon jo tukalok vannak, nagyon jo minosegu ruhakkal. Konkretan amelyikbe en jarok oda csak markas es teljesen hibatlan ruhat lehet beadni, nagyon szigoruan veszik. Es ez csak gyerek ruha turkalo.

A fiam meg hosszusagba ugy no mint a bolond gomba viszont eleg vekony es az uzletek normal kinalataiba alig talalok olyat ami jo ra mert ami hosszusagba jo az szelessegbe tul bo es a megkotos resz csak disz rajta valojaban nem lehet osszehuzni a madzagot rajta. Na ilyenkor is elmegyek ebbe a gyerekturiba es erdekes ott mindig talalok. Es nem azert mert sajnalom a penzt a gyerekemre csak tudom,hogy 3 het mulva mar rovid a nadrag megint.

De cipobol pl. csak ujat veszek en is. Meg utcai,unneplos ruhat is.

Na jol eltertem a targytol..:)

Csak ezt is amit leirtam a draga ismerosek nem fogjak fel.


Szerintem a sogornodet egyszer rendesen oszd ki,hogy meg a kedve is elmenjen a beszologatastol.

Egyebkent "vigasztalaskepp" mondom, nekem 3 sogornom van (3 huga van a ferjemnek).

A legidosebbnek mar van 2 fia. Mivel mi kulfoldon elunk ezert nagyon ritkan talalkozunk, utoljara akkor voltunk otthon mikor 2-4 honapos volt a fiunk. Akkor is en egyedul a fiammal, ferjem nem tudta ott hagyni a munkajat.

Szoval a lenyeg a sogornom reakcioi:

-Te mindig eldobhato pelenkat hasznalsz? Az egy vagyon. A battyamnak erre kell koltenie??? ( Ok Erdelybe elnek, ruha pelust hasznalt mindket gyerekenel. Ha a ferje nem lenne munka kerulo akkor talan Ok is megengedhettek volna az eldobhatot)

- Miert nem csak szoptatsz kizarolag?? (talan mert nincs eleg tejem hiaba probaltam minden praktikat???)

- Ne fogd a stresszre, mikor a ferjem bortonbe volt akkor is tudtam szoptatni pedig nehez helyzet volt. ( Igen, de ott volt anyosod segitsegnek, de nekem senki sem segitett mivel kulfoldon elunk. Raadasul naluk a csaladba mindenki tudott szoptatni. Nalunk meg senki. Genetika)

-Minek kell minden este furdetni? (ez az en dolgom, semmi koze hozza).

Es stb.. stb... ez ment 3 napig amig en naluk voltam.


A kozepso sogornom se semmi. O neki sincs meg gyereke de eszt osztani azt tud. Ot most a ferjem is ,en is ugy kiosztottuk,hogy felenk se nez.


A legkissebb sogornom eddig egy angyal de talan azert mert intezzuk,hogy ide kijohessen dolgozni. Remelem ilyen marad majd mikor nalunk fog lakni is.


Na kicsit hosszu lett. Bocsi.

2012. márc. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ugyan már, semmi gond! Akkor te is meg vagy áldva... :) Tényleg nagy az Isten állatkertje. A kerítés meg sajna túl alacsony... Ja, a tápszer-szoptatás nálunk is sarkalatos pont. Náluk is mindenki tudott szoptatni, míg nálunk senki. Köztük én sem... :(
2012. márc. 11. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!