Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem féltek attól, hogy rosszul...

Nem féltek attól, hogy rosszul nevelitek majd a gyereket, és később rossz tini lessz belőle?

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindent megteszek hogy jól neveljem!
2011. márc. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a tinik sokszor rosszak, neveletlenek, nyeglék, pimaszok és lusták. De ha jól nevelem kiskorában, akkor értelmes, hű, jellemes, szorgalmas, talpraesett, életszerető felnőtt lesz belőle.
2011. márc. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én remélem,hogy tanultam a saját gyerekkoromból és párom is!Páromat pl.mindenért verték,én meg alig kaptam meg valamit,mert apukám beteg volt és minden pénz a gyógyszerekre ment,aztán később megis halt,egyedül maradtam édesanyámmal,és hirtelen annyira óvott,ami már megint nem volt jó.És amíg apu élt minden rám volt hagyva,így lusta voltam.Ebből a háttérből tanulva,nagyon szeretném,ha megtudnám adni a gyerekemnek a biztos háttért,de azt sem akarom hogy túlzottan elkényeztessem.És szeretnék rendet az életébe,hogy már gyerekkorába tanulja meg,és lefogok vele ülni tanulni,mert nekem ez sem volt meg,és megis van az ára.Most kell munka mellett felnőttképző iskolába járnom.Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 2. 16:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet, hogy nagyon hamar feszült és mérges tudok lenni, türelmetlen és agresszív. Próbálok változtatni, de újra elbukom, és azt veszem észre, hogy a gyerek már megint fél tőlem, pedig fizikailag nem bántom, csak nagyon ritkán kap a kezére, amikor olyat csinál, amit már sokszor mondtam, hogy nem szabad, és baja lehet belőle.

Nagyon félek, hogy, ha ezen nem tudok változtatni, milyen lesz később, félek rettenetesen, mert rossz anya vagyok. Pedig amúgy következetes vagyok, sokat foglalkozok vele, sok helyzetet jól átlátok, néztem a szuperdadust is, alkalmazom a módszereit is, de ez a dolog szörnyű, elborul az agyam, és nagyon csúnyákat mondok szegény kicsinek, aztán elszáll a mérgem és szörnyű lelkiismeret furdalásom van, és elhatározom, hogy soha többet nem lesz ilyen. Pár nap nyugi, aztán megint jön egy. Már beszéltem pszichológussal, kellene egy pszichiáterrel is. Imádom a gyerekeimet. A kicsivel soha nem kiabálok, nem vagyok vele agresszív. Csak a naggyal, szerelmem még csak két és fél éves. Undorító vagyok, és nagyon megérdemlem majd, ha gyűlölni fog. De már azt sem bánnám, csak neki ne lenne ebből semmi maradandó baja a kicsi lelkében, ami, sajnos elég valószínűtlen.

2011. márc. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az igazsag az, hogy attol is fugg milyen barati tarsasagba kerul. Sajnos tini korban nagyon tudjak huzni egymast a baratok akkr rossz, akkar jo iranyba. Sokszor nem a szulo nevelesen mullik. Nallunk volt pelda ra a csaladban sajnos. Pozitiv es negativ iranyba is.
2011. márc. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyvalamire vigyázz ha kamasz lesz:

ne képzeld, hoyg olyan mint te, és ne attól óvd, ami neked volt rossz. Az ő élete egész más. Figyeld meg, és attól óvd, ami őt bántja, amiből nek van sok/kevés!!

Két barátnőmet is látom: attól óvják a lányukat, hogy olyan ne legyen mint ők voltak, És ezzel rontanak el mindet. Pont átesnek mindketten a ló túlsó oldalára. Attól tiltják a gyereket, amire biztatni kellene. Ezzel bonyolult zavarokat váltanak ki. A nevelést minden gyerekre külön rá kell igazítani és nem a saját gyerekkorunkat kompenzálni, még véletlenül sem!!

Ne feledd ezt el!!!Puszi

2011. márc. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

utolsó hozzászóló tényleg elgondolkodtató volt,és nagy igazság!Biztosan remek szülő lehet!

És remélem,hogy azok a szülők,akik félnek hogy rossz anyák,majd változtni fog a hejzet!Egyébként attól függ melyik,de van amelyik pszihológus tényleg jó,és a gyereket és az anyát is külön meghallgatja,majd megpróbál segíteni!Állítólag van akiknek sokat segített!

2011. márc. 2. 18:12
 8/8 anonim ***** válasza:
gondolom, utóbbi nekem szólt, köszönöm
2011. márc. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!