Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Sajnálom a nővérem gyerekét,...

Sajnálom a nővérem gyerekét, de mégsem tudom aranyosnak látni már. Milyen ember lesz belőle és mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hosszú lesz,de elég sok "bajom van".A kicsi 3 éves múlt(kisfiú).Nagyon okos, hamar elkezdett járni beszélni(bár az s,l és r betük még nehézkesek és sokszor hadar),egyedül, eszik-iszik, régóta nincs cumi,választékosan beszél,most lett szobatiszta, sok saját véleménye van és gondolata,egyedül öltözik stb.Szóval önálló egész hamar.

De:a szülei nem igazán foglalkoznak vele, ami foglalkozás, az kb. napi 1 óra babakocsival való kivétel, illetve filmnézés.Nincs semmilyen rutin, este lefekszik,reggel felkel, akkor eszik amikor ő úgy gondolja, szinte csak édességet eszik.Nem ülnek le vele játszani, nem is tudja hogyan kell,elővesz egy játékot, kiborítja és kész, utána már kéri a másikat, ha nem kapja meg hisztizik, verekszik.Csúnyán beszél(a szülei is csúnyán beszélnek,de ha a gyerek beszél csúnyán,akkor kiabálnak vele h. nem szabad, rossz és buta, meghúzzák a haját, rácsapnak stb.).Önkéntelenül hazudik és szinte mindenre azt mondja h. az ővé, még ha mi azt mondjuk én kaptam, én cicám stb.akkor is azt mondja,nem az az enyém.(persze nem mindenre,de a tárgyak, élőlények felére).Csak felnőtt dolgok érdeklik, felmászik a szekrényre,a cd lejátszóból ki-be rakosgatja a cd-ket), kézenfogva nem lehet vele menni, boltba mindent meg akar fogni.Van h. csak úgy ami nem tetszik azt ledobja az ágyról, szekrényről stb.állatokkal úgy van,ha ott vagyunk simogatja,de közben sokszor azt mondja meg kell verni ha ugat stb.Anya egész nap dolgozik otthon, apa munkanélküli,netelget, telefonálgat,rasszista.Puszikat adnak neki,neg mondják h. szeretnek,de nevelni nem nevelik.Se bölcsi, se ovi(most kifogás az influenza), tervezik a második gyereket.


2011. febr. 8. 13:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
25%

én sosem értettem, miért kell más dolgába beleavatkozni??? Majd te a saját gyerekeddel azt csinálsz amit akarsz, a nővérednek meg van a joga hogy elcsessze a gyerek nevelését, neked akkor sincs jogod belepampogni. Kifejtheted neki a véleményedet, de a nyakamat rá, hogy ezzel csak tüzet szítasz kettőtök között.

Azt meg pláne nem értem, mi az, hogy "mi a teendő ilyenkor"??? Ha akarod jelentsd a gyámügyön, hogy csúnyán beszél a gyerek....


szerintem fogd vissza magad.

2011. febr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%

Sok olyan dolgot írtál, ami egy 3 éves gyerek esetében teljesen természetes, és nem kell aggódnod miatta. Sajnos a nevelési módszereikbe nem tudsz beleszólni. Ha nagyon szeretnél egy-két óvatos megjegyzést fűzhetsz hozzá, de általában csak vita sül ki belőle, így sok értelme nincs. Amit viszont tehetsz, hogy ha veled van a gyerek, vagy te is ott vagy velük, akkor leülsz vele játszani, ha csúnyán beszél elmagyarázod neki, hogy ezt miért nem szabad, elviszed sétálni, és tanítod hogyan kell ezt kulturáltan művelni. 3 éves gyerek babakocsiban???? Számomra ez tiszta agyrém.

Ezt megteheted. De kioktatni a másikat a gyereknevelésről, amikor neked nincs is saját gyereked.... Nagyon necces.......

2011. febr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
33%

totál egyetértek a 2.-kal, nagyon klasszul leírta mi az amiket MAX megtehetsz a kisfiú érdekében.

Első voltam, lehet lepontozni.

2011. febr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem oktatom ki atesómat, mert megsértődik.A gyerkkel ha kettesben vagyunk próbálom megmagyarázni de, nem sokat ér,mert nem figyel rám, na meg az az 1 alkalom havonta édes kevés.

Nem akarok bele a vatkozni,de egyértelmű h. sajnálok egy olyan gyerket akit a szülei nem neveltek rendesen és ezért elkeseríti az egész családot ahogyan viselkedik.Na meg félek h. boldogtalan gyerek lesz, vagy rossz ember.Nem lehet vele leülni játszani,mert nem tud játszani, van h. nem is érdekli a játék csak kiszórja a dobozból és kész.És ő maga mondta h. nem tud szépen játszani, csak rosszat csinálni.Én nem szólok bele semmibe,mert tény h. a nővérem gyereke,de attól még sajnálhatom,h. egész nap csak a kiabálás és a hiszti van a lakásban.

2011. febr. 8. 13:44
 5/22 A kérdező kommentje:
A szüleimnek se tetszik amit a ygerek csinál, anyu mindig azt hajtogatja h. mi sose voltunk ilyenek, és a kolléganőm gyereke is állítólag rossz,de amikor náluk voltam(majdnem egész nap),meg se közelíti amit tesóm gyereke csinál.Ő rendes játékokkal játszik és nem tör zúz,rendesen eszik.(bár ő járt bölcsibe is és oviba is jár)
2011. febr. 8. 13:48
 6/22 anonim ***** válasza:
33%

Őszinte leszek!

Az ember elképzeli, hogy miként neveli a gyermekét, aztán kicsi az esély arra, h azt pontosan be is tudja tartani.

Ez függ a gyerek veleszületett személyiségétől is , mert lássuk be, alakítani, finoman nevelgetni lehet, de egy izgő-mozgó gyerekből nem lehet csendes gyermeket nevelni. Ha mégis gyökeresen megváltozik a viselkedése, akkor az már szerintem nem természetes.

Tapasztalatból mondom, sokkal könyebb tanácsot osztogatni, mások hibáit sorolgatni.

Fordított esetben nem biztos, h helyt tudnál állni. Nem olyan könnyű a gyereknevelés mint látszik. Az ember sosem tudja mikor mit csinál helyesen. Mert nem mindig az a helyes amit más mond. Én alapból elengedem a fülem mellett az olyan " tanácsokat" amiket gyermektelenek adnak. Hiába dolgoznak gyerekek között, nincs igazi tapasztalatuk. Te egy rövid találkozás erejével nem tudod felmérni, mit csinálnak jól, mit rosszul. DE a többi rokon sem.

De a felsorolt viselkedésformák ebben a korban igenis jellemzőek.

2011. febr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
27%
Értem, hogy sajnálod, de tenni sokat nem tudsz. Van anyja, apja, fel fog nőni, ne aggódj! Ha havi egyszer látod egy órát, az ahhoz nagyon kevés, hogy érdemben foglalkozz vele, és ahhoz is kevés, hogy tapasztalat híjàn tanácsokat adj a testvérednek. Hagyd békén őket, ne foglalkozz a kicsi magaviseletével. Jelzem, a legtöbb dolog majdnem minden ekkora gyereknél megvan, csak ezt te még nem tudod, mert nincs sajátod.
2011. febr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
24%

Nem irigylem a tesódat miattad...


Egyébként ha annyira sajnálod azt a gyereket, akkor ne havonta egyszer menj hozzá pl. És egyébként honnan tudod, hogy mikor mennyit és hogyan foglalkoznak a gyerekkel? Abból a havi egy alkalomból ezt szűrted le? Kiborítja a játékát és nem szépen játszik vele? Borzasztó ez egy 3 évetől ;)


hi-hi, remélem ha neked lesz gyereked majd, lesz egy hasonlóan kedves, segítőkész rokonod :D

2011. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%

én megértelek kedves kérdező, mert hasonló volt nálunk, azzal a különbséggel, hogy két gyerek volt, és a tesóm éjjel nappal dolgozott, a felesége, meg egy iszonyú primitív sötét buta nőszemély....azt hogy rendszert vogyen a ygerekek életébe, hogy ne előttük visítsa a legordenárébb borzalmas szavakat, hogy szeretettel is lehet nevelni, nem csak hajtépéssel és pofonnal, arról neki foglam se volt, és sajnos felvilágosítani sem lehetett, olyan sötét...eredményeképpen, a fiú aki már 12 lesz júniusban tanulási nehézésgekkel küzd, egyszer vitték nevelési tanácsadóba, többet nem jelentek meg, a kislány is magatartászavaros....iszonyúan sajnáltam őket, mert különben ők sem buta gyerekek, aranyosak voltak nagyon picinek, de hát én mit tudtam tenni azon kívül, hogy tesómank mondtam, jó ,hogy dolgozik, fáradt, tde nézzen már a neje körmére, mert a gyerekek rámennek, de nem és így meg úgy, fej homokba dugása....vrzett a szívem, de nem tudtam semmit tenni. te se tudsz sajnos.

most a tesóm már rég külön él, a gyerekit látogatja, de a fiú már a nagyapjával van azóta, a kislány elhelyezése is folyamatban van, mert a gyámhivatal úgy látta, a szülők alkalmatlanok a nevelésre, és ez így igaz

az is igaz, amit vki ír, hogy kívülről könnyű okosnak lenni, de amit te leírsz a kisfiúrül, az bőven meghaladja a normálisat, ezek a körülmények nem normálisak semmilyen szempontból. a szülők szégyellhetik magukat, főleg az apuka.

2011. febr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

De legalább a csokira nem kellett volna rászoktatniuk,mert kicsiként egyfolytába azt adtak neki,mert azt legalább megeszi,most meg ott tartanak, h. szinte csak azt eszi.Az emésztése emiatt nem is jó, van h. heti csak 1-2 alkalommal kell nagy wc-nie.

Remélem nem lesz nagy gond az oviba és rendes ember válik belőle és nem lesz boldogtalan.Az a baj, h. amikor látom,akkor el is megy a kedvem a gyerekvállalástól.Lehet én se fogom tudni jóra nevelni,de legalább ebből látom,h. én mit nem fogok elkövetni és csinálni.

2011. febr. 8. 14:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!