Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a kisgyereke bölcsibe...

Akinek a kisgyereke bölcsibe jár és ott még van rajta pelus, de otthon már nem kell általában, akkor hogyan oldják meg? Nem zavarja be a kicsit?

Figyelt kérdés

Nálunk a kicsin a bölcsiben van rajta pelus, bár már a múltkor levették róla kint az udvaron, de nem szólt és baleset volt. De amúgy olyan már volt hogy volt rajta pelus, de szólt és akkor kivitték és levették róla addig a pelust míg pisilt.

Itthon általában nincs már rajta, itt van a szoba közepén a bili, feláll sokszor magától játék közben is és megy ráül, pisil. Sőt már háromszor kakilt is, ami eleinte nehezen ment, de most három alkalommal már sikerült neki ellazulnia és kakilni.

Amúgy itthon is van hogy van baleset, de ritka. Éjjel még meg délután alváshoz szoktam rá pelust adni, vagy délutáni alváshoz teszek alá ilyen neylon lepedőt néha. Meg ha messzebbre megyünk akkor is adok még rá pelust. De pl a közeli boltba nem szoktam. Még ott nem pisilt be eddig.

Bár itthon próbálok a pelussal spórolni, azért is kezdtem el a leszoktatást, de igazából láttam rajta hogy érdekli is a dolog. Aztán egy darabig nem volt hajlandó, most meg nagyon ügyes már, napról napra.

Tanítom neki, hogy még ha van is rajta pelus a bölcsiben, nyugodtan szóljon, akkor is kiviszik pisilni, és ha látják hogy mindig szól akkor már mindig le fogják venni napközben is, de most azért nem veszik le mert ott nem lehet véletlenül összepisilni a szőnyeget, mert ott sok kisgyerek van stb., valami ilyesmit szoktam neki mondani, de bátorítom, hogy nyugodtan szóljon. Volt már rá példa hogy így is szólt.

Amúgy nagyon pozitívan állnak ehhez a dologhoz bent a nevelők, az a tapasztalatom, de még bent nem merik levenni róla a pelust, meg kint is még egyszer, mert állandóan szinte újra szoktatom, mert mindig beteg és kicsit várnak, hogy megszokja őket. De mostmár szépen haladunk a nehézségek ellenére ebben is.

De amúgy úgy gondolom, hogy itthon is egy tanulási folyamat, hogy szóljon, pisiljen egyedül stb, meg bent a bölcsiben is egy új tanulási folyamat, mert ugye ott csak másabb a környezet, sokminden.

Úgyhogy én úgy veszem észre őt nem zavarja be, csak valahol aggódom, hogy nem fogja ez a későbbiekben sem? Meg hogy ha távolra mentek akkor meddig, a leszokás melyik fázisáig adtok rá pelust?


2009. júl. 9. 14:55
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja a lányom két éves múlt pár hónappal.
2009. júl. 9. 14:56
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Szólj a böliben, hogy ne adjanak rá pelust. Kérdd meg őket, hogy ne neveljétek kétfelé a gyereket, mindenki legyen következetes. Ha otthon sikerült valamit elérned, azt ne rontsák el a böliben. Inkább vigyél be egy csomó csereruhát, ha baleset történik. Én bölcsiben dolgozom és megpróbálunk összehangoltan nevelni a szülőkkel.
2009. júl. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!