Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem verjük a gyerekeinket...

Nem verjük a gyerekeinket (elvi kérdés) de időnként kiabálok 5 éves lányommal, annyira elszakad a cérnám. Kiabálás helyett, hogyan őrzitek meg a nyugalmatokat, ha már egy nap 10. alkalommal nem teszi meg, ami elvárás otthon? -oviban is

Figyelt kérdés
Kislányom 5 éves lesz, azt hittem a dackorszakot már kinőtte, de úgy tűnik nem.újabban semmit nem csinál meg, amit kérünk Tőle, úgy tesz, mintha nem hallaná vagy elfelejtette volna, amit mondjuk napjában 10x mondok el. Pl. hogy piszkos zsepit dobja ki- ami oviban is elvárás pl. és még 1000 ilyen dolog, mintha visszafejlődne..
2011. nov. 2. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném,hogy visszafejlődne. Nekem is van egy 5 éves lányom,és Ő is ilyen szeleburdi! Ők ilyenek,még álom világban élnek,máshol jár az agyuk. Nem direkt csinálják,hogy na most jól felbosszantjuk anyut,hanem tényleg más foglalkoztatja őket! "Fontosabb" dolgok. Kitartás,ha agyilag megérnek rá,szófogadóak lesznek.
2011. nov. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nyugi az enyém is ezt csinálja (5 1/2 éves) az oviban tündér, teljesen önálló, itthon pedig még pisiltetni kell, éjszaka ha felébred az anyjának mellé kell feküdni, stb...

Az ovodapszichológus azt ajánlotta, hogy ne hagyjuk rá, állítsunk kereteket, amiket be kell tartani. Ha elsőre nem megy, akkor is ragaszkodjunk hozzá. Nálunk már van kis fejlődés, ha nem figyel oda akkor sokmindent megcsinál egyedül, de amint észreveszi magát leáll.

:(

2011. nov. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Én nem vagyok anya (szép is lenne 15 évesen),de viszont nagyon sokat vigyázok az 5 éves húgomra és vele is ugyanez a helyzet... Viszont körülbelül másfél hete kitaláltam,hogyha megcsinálja azt,amit kérünk tőle, egy táblára kap egy "mosolygós fejet" ha viszont nem,akkor elveszít egyet,vagy ha épp nincs neki, "szomorú fejet" kap.

10 vigyori= kap a kedvenc csokijából

5 szomorú= polcra kerül az egyik játéka pár napra


Eddig bevált... de nem tudom meddig tart ki. Anyám viszont körbe röhögött,amikor elmondtam neki :'D

2011. nov. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak megsúgom: ez idővel még fokozódik!

Az én lányom lassan 11 éves, és bizony már nem olyan egyszerű vele... Én sem csaptam oda neki még soha, és nem is fogok (ez alap), de a hangomat azt felemelem amit utólag megbánok persze és ha esetleg igazságtalan voltam nem vagyok rest bocsánatot kérni tőle.

Csak hát bizony ahogy mondod alap dolgokat sem csinál legtöbbször meg, és a tanulás... ha én nem hajtanám magától aligha ülne az íróasztalához.... ha valami szorgalmi van azt soha nem csinálja meg mert minek?!... előfordul hogy reggeli közben döbben rá hogy elfelejtett megcsinálni egy házit és 1-est kap ha nincs meg.... erre egy falat egy reggeli-közbe háziírás... az esti lefekvésnél rendre összeveszünk mert 8-kor ágyban kell lennie és villanyoltás, de a barátnői sokáig tv-zhetnek... és még sorolhatnám


Szóval a nyugalom megőrzése ezekben a pillanatokban nekem is nagyon jól jönne!

2011. nov. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

16:19-es vagyok!


Túl gyorsan írtam úgyhogy ez lemaradt:


Szóval: a barátnői sokáig tv-zhetnek amit megnéztek másnap az a téma a suliban, én pedig annyira szigorú vagyok (szerinte) hogy nem engedem 8-nál tovább fennmaradni és akkor ő nem tud hozzászólni a témához amit a barátnői beszélgetnek... :-) És akkor ővele nem állnak szóba stb- stb.

Reggel elfelejt fogat mosni, fésülködni, arcot mosni, az öltözködés után olyan a szobája mintha bomba robbant volna, beágyazni rendre elfelejt, csokipapíírokat szedek elő az íróasztalából és már rájöttem hogy ott majszol stikában--tanulás helyett, este a fogszabályzóját felejti el feltenni... Szóval ennyi idősen is mindenre-de mindenre én figyelmeztetem, és egy idő után már azt hiszem jogosan durran el az agyam.

Hát kb. ilyen "problémái" vannak egy kiskamasznak és akkor őrizzem meg a hidegvérem! :-)

2011. nov. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Velünk is szokott anyukám kiabálni, semmi baj nincs belőle, nem fejlődött vissza tőle egyikünk sem. :)

Próbáld motiválni valahogy, vagy mondd, hogy az oviban majd elmeséled az ovónéniknek, hogy otthon nem is olyan ügyes stb. Valahogy biztos lehet rá hatni :)

Ha nagyon ideges vagy, számolj tízig, talán segít.

2011. nov. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 marcsi01 ***** válasza:
Én nem vagyok anyuka, de ismerem a gyereket. A barátnőmnek is van egy öccse ő is ilyen volt, de majd kinövi. Személy szerint azt ajánlom, hogy nyugodt lelki állapotban, ne túl tárgyilagosan közöld vele a tényeket, hogy ő is megértse. Ha ez nem jön be jöhet a sodrófa (xd), ezt inkább ne.
2011. nov. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 marcsi01 ***** válasza:
előző kimaradt 14 éves lány.
2011. nov. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát nagyon köszönöm a váalszokat, ezek szerint nem egyedi az esetünk:) A mosolygós arcos dolos nagyon jó ötlet, én egyébként ugyanezt használtam a szobatisztaság, bilire/WC-re szoktatásnál és be is jött anno, úgyhogy anyukádnak üzenem, hogy szerintem nagyon jó, amit kitaláltál:)és most ismét megpróbálom!
2011. nov. 2. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!