Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves fiamnak 2 napja...

2,5 éves fiamnak 2 napja meghallt a mamája, ö nemtudja, de furcsán viselkedik, azota állandoan követ a lakásba, fogja a kezem, nem enged el 1 pillanatra sem. Azért csinálhatja mert érzi, h van valami a mamájával? Vagy velem fog történni valami?

Figyelt kérdés
mindig anyás volt,az tény és való,de 2 napjanem tudok,ugy közlekedni a lakásba,h ne fogja a kezem,mindenhova követ,ott kell mellette lennem minden pillanatba.kereste a mamáját azt mondtam,hogy csicsil.mi tegyek?hogy kezeljem?

2012. júl. 3. 13:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom Titeket is megviselt a haláleset,és ezt érzi a kisfiad.Nekem a fiam 6 hetes volt mikor meghalt anyósom,és 3 napig folyamatosan sírt szegény.Engem/minket nagyon megviselt.Ahogy megnyugodtunk ő is jobban lett.Azelőtt és utána sem volt ilyen a fiam.Részvétem.
2012. júl. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem érzi rajtad a terhet. A gyerekeknek nagyon jó radarjaik vannak, még ha szóban nem is közlöd vele, akkor is érzi, hogy valami nincs rendben.

Nem hiszem, hogy előre jósol, hanem az adott érzelmi és lelki állapotodat tükrözi.

2012. júl. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mondtad neki, akkor nem érezheti. Csak azt érzi, hogy te máshogy viselkedsz, mégha nem is mutatod neki, akkor is érzi, hogy feszültebb, idegesebb vagy. Az én lányom egyből megérzi, ha idegesebb vagyok, akkor ő is nyűgösebb.
2012. júl. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
és mit mondjak neki,ha kérdezi a mamát?ja hát igen persze,hogy megvisel minket,páromat leginkább,az ö anyukájárol van szo.akkor ugye nem lesz mindig ilyen a fiam?de mégis hozzám bujik,nem az apjához.
2012. júl. 3. 13:54
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

2,5 évesen bármit hall, azt érti is. Lehet hogy azt hitted ő játszik a kisautójával és váltottál a pároddal erről pár szót, amit meghallott. A szavak értelmét még nyilván nem érti (mármint hogy mit jelent az hogy halál) de azt érzi, hogy ez valami szomorú dolog. Ha egy szót se hallott erről akkor meg a hangulatotokból érzi hogy valami történt.

Ha vallásosan nevelitek akkor ha megkérdi hol a mama, akkor menyország, Isten, angyalok témakör.

Ha nem vallásosan, akkor pl. elaludt, olyan mélyen hogy már nem tud felébredni, és csillag lett belőle, onnan figyel minket esténként (és mutasd meg neki pl a sarkcsillagot, az jó fényes). Vagy ha nagyon beteg volt és fekvőbeteg volt akkor azt is lehet mondani, hogy az anyalkák elvitték magukkal az égbe, hogy ne kelljen többet feküdnie betegen, és ott jól érzi magát.

Én valami olyasmit mondanék, amiből azt érzi, hogy jó helyen van, vigyáznak rá, és ő is vigyáz onnan az itt maradtakra. Akár egy fényképet kitenni, és minden este elköszönni, vagy elmondani a kisfiadnak, hogy a mama már nem tud ide jönni, de ha a fényképének elmondja amit szeretne neki mondani, mesélni, akkor meghallja.

2012. júl. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!


Amit írok, az nem magamtól találtam ki. Egyszer olvastam, hogy a Vekerdy Tamástól ugyanezt kérdezték a Nők Lapjában. Ő azt mondta, hogy mindenképp el kell mondani a gyereknek az igazságot. Ha vallásosak vagytok, akkor azt kell mondani, hogy felment a mennybe stb. Ha nem, akkor elmondani neki valami olyasmit, hogy "az emberek, ah öregek lesznek, akkor levetik a testüket, mint egy rossz ruhát és eggyé válnak a természettel, az erdővel, felhőkkel stb." A lényeg az, hogy Ti is higgyetek abban, amit mondtok.

2012. júl. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt semmiképpen nem mondanám, hogy olyan mélyen elaludt, hogy nem bír felkelni, mert ezután még én sem mernék elaludni... :S
2012. júl. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Egy 2,5 éves már látja rajtad, hogy valami bajod van, szomorú vagy, és tudat alatt fél, hogy te is eltűnsz. Persze, érzi, hogy az apja is szomorú, de mégiscsak anya a világ közepe!

Az ő szintjén mondjátok el neki mi történt. Az én fiam 4 hónapos volt, mikor effektíve váratlanul meghalt apukám. Már ő is érezte, hogy szomorú vagyok, mikor sírtam, még álmában is mászott oda hozzám és "zümmögött". Nem tudom jobban megfogalmazni, én is így csinálok, mikor meg akarom nyugtatni a mai napig, és ő is. Most 2,5 éves a fiam, tudja, hogy papa a temetőben van, ő azt mondja, ott lakik, kimegyünk hozzá sokszor és viszünk neki virágot.

2012. júl. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mindenképpen elmondanám az igazságot neki. Nem szabad azzal áltatni, hogy alszik a mama!!!! Hiszen soha többé nem fogja látni, teljesen eltűnik az életetekből... Mit fog gondolni szegénykém, nem szabad elaludni, mert akkor nem lesztek soha többé? Beszélgessetek a halálról, hogy mindenki megöregszik és meghal egyszer, de milyen jó, hogy ti még nagyon-nagyon sokára lesztek annyira öregek. Nem szabad félelemben hagyni.

Hogy miért követ? Hát érzi ő a kis radarjaival hogy baj van, keresi a mamáját, de mindenki csak szomorú lesz ha szóba hozza. beszélgessetek róla, idézzetek fel jó emlékeket, kicsit könnyebben dolgozza fel. Majd ha megnyugodtok, ő is megnyugszik.


Részvétem!

2012. júl. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az előttem íróval nagyon egyetértek, csak az "elaludt"-at hagyjátok ki. Egyik ismerősöm ezt mondta a kislányának, szintén a nagymama halálával kapcsolatban és a gyerek utána félt, amikor aludni kellett.
2012. júl. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!