Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor a bárányhimlő...

Most akkor a bárányhimlő elleni oltás örökre véd vagy csak 10-20 évig?

Figyelt kérdés
minden oldalon mást és mást olvasok, nem tudom melyik az igaz!:O azt tudom hogy a védőoltás mellett is el lehet kapni, csak sokkal kisebb kockázattal, kevesebb szövődménnyel!
2012. febr. 27. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:

én németországban élek, és itt nem lehet elkapni, és örökre véd. pont azért is adattam be a gyereknekmert én terhes vagyok és rettegek töe, mert nem voltam.

plussz szövödményei felnötten még rosszabbak. bátyám 30 évesen volt himlös és 2 hétig 40 körüli láza volt, szinte nem is élt ezeken a napokon, mozdulni sem tudott.

2012. febr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

En ugy tudom, hogy a baranyhimlot igy is ellehet kapni csak nem uti ki annyira a gyereket meg nem lesz olyan csunya pottyos. Es ahelyett, hogy 1-2 hetig eltartana a betegseg lefolyik 3 nap alatt az oltas miatt. Bocsi, ha rosszul tudom de en ezt az infot kaptam a dokinktol. Sajnos tudom mindenhol mast mondanak igy inkabb kerdezz ra te is ha mentek legkozelebb.

Baratnom kisfiam mar 2-szer!!! volt baranyhimlos pedig szegenykem meg csak 2 eves. Ugyhogy ha el is kapja valaki meg kozel sem biztos, hogy nem esik meg ujbol. Tudom ez a ritkabb eset. Annyi szerencsejuk volt, hogy masodszorra csak par potty lett rajta meg hamar tulesett mert az elozobol volt mar nemi vedetsege.

2012. febr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A bárányhimlő ellen már 2 oltás kell, de 100%-os védelmet egyetlenegy oltás sem képes adni így akár elképzelhető, hogy valamikor elkapja (egyébként pl a párom apukája a bárányhimlőt is elkapta 2x és nem övsömöre volt, hanem konkrétan 2x volt bárányhimlős)

Viszont, ha az oltás mellett lesz beteg akkor nagyon könnyen átvészeli. Amikor a nagyobbik lányomat oltattam ellene akkor kezdett kiderülni, hogy 1 oltás nem elég és ő persze hogy elkapta az oltás ellenére a bárányhimlőt. Viszont egyáltalán nem viszketett neki, alig volt pöttye és lázas sem volt. Így számomra egyértelmű volt, hogy a kicsit is oltatom, ő már 2-t kapott.

2012. febr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az utoló hozzászóló által írtakat tudom én is (dokinktól és gyógyszeriparban dolgozó ismerőstől), vagyis, hogy 100%-os védelmet nem ad az oltás.

Most az a „trend” állítólag, hogy egy oltást adnak a gyereknek, azért, mert így valószínűleg enyhébb lefolyású lesz a kór. Azonban egy barátnőm kislánya az oltás ellenére elkapta, enyhébben folyt le, de aztán megint elkapta… Ezért szokták azt mondani, hogy ha átesel „rendesen” a betegségen, az valószínűleg életre szóló védettséget ad, míg a többi esetleges.

A védettség kialakulása attól függ, termel-e rendesen ellanyagot az ember szervezete, és sajnos lehet, hogy valaki megkap egy oltást, mégsem lesz védett. (Egy ismerős orvos pl. a kullancsos-agyhártyagyulladásos oltás háromszor beadatta magának, de mindhárom után az derült vérvizsgálatnál, hogy nem alakított nála ki védettséget egyik oltás sem.)

2012. febr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, kedves kérdező ahogy te leírtad. Tehát hogy el lehet kapni, csak nem jár súlyos szövődményekkel.
2012. febr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!