Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlő elleni oltás?...

Bárányhimlő elleni oltás? Beadassam vagy sem? Ősszel kezdi az ovit.

Figyelt kérdés

Szeptemberben lesz 3 éves a fiam, én októbertől dolgoznék új melóhelyen. Párom is dolgozik 3 műszakban, gyárban.

Tavaly volt az oviban egy csúnya bárányhimlő járvány, sok gyereknél sokáig el is húzódott (ismerős kisgyerek 5 hétig nem volt oviban emiatt). Tudom, hogy az oltás sem véd 100%-osan, meg hogy nem tudni, hogy meddig véd, felnőtt korában nem fogja-e elkapni... De annyira tanácstalan vagyok. Eddig úgy gondoltam, hogy nem oltatom be, de a munkahely miatt most bizonytalan vagyok.


Doki, védőnő ránk bízta a döntést.


2012. júl. 3. 16:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

9.-nek

[link]


eszerint 7549 Ft. Két adag kell belőle. Mi egészségkártyával fizettünk minden olyan oltást ami nem ingyenes. (pl Rota) Ezért gyűjtöttünk rá pénzt, hogy ezeket tudjuk finanszírozni. (3 gyermek)

2012. júl. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2012. júl. 5. 15:36
 13/14 anonim válasza:
szerintem nem jó ötlet beadatni,mert ha felnőtt korban kapja el az veszélyesebb,szerintem te is gyerekkorodban estél át rajta :) de mondjuk ez más mert a munka miatt nem tudnál otthonlenni vele :s hát így viszont lehet jobb lenne beadatni,mert a mai világban jó melót nehezen talál az ember... najó én így mostmár tanácstalan vagyok
2012. júl. 17. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
beadatam mert nem akartam hogy szétvakarja ,illetve dolgozni kell . az meg hogy mi lesz 10-20 év mulva nem tudhatjuk.jelenkori bajokat orvosolom és megelözöm .
2012. aug. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!